Web Analytics
More
  Reklāma

  Krievijas kosmosa aģentūra vēlas vienpusēji pārņemt kontroli pār Vācijas teleskopu

  Jaunākie raksti

  Krievijas kosmosa aģentūra “Roscosmos” joprojām visādos veidos vēlas ieriebt citu valstu kosmosa aģentūrām. “Roscosmos” paziņojusi par nodomu vienpusēji pārņemt kontroli pār Vācijas teleskopu, kas uzstādīts uz Krievijā ražota kosmosa kuģa “Spektr-RG”. Pat krievu zinātnieki atzīst, ka šāda ideja ir bezatbildīga un ne pie kā laba nenovedīs.

  Vācijas rentgenstaru teleskopa “eROSITA” izstrādātājs Maksa Planka institūts februārī to iestatīja miega režīmā, šādi protestējot pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Šis teleskops ir galvenais instruments Krievijas un Vācijas kopīgajā “Spektr-RG” misijā, kas tika uzsākta 2019. gada jūlijā. Kosmosa kuģim ir pievienots arī Krievijas rentgenstaru teleskops ART-XC, kas darbojas kopā ar “eROSITA”.

  Tagad šķiet, ka Krievija gatavojas atkal ieslēgt “eROSITA” bez skaidras Maksa Planka institūta piekrišanas. “Roscosmos” vadītājs Dmitrijs Rogozins norāda, ka ir devis rīkojumu sākt darbu pie Vācijas teleskopa darbības atjaunošanas, lai tas strādātu kopā ar Krievijas teleskopu.

  “Spektr-RG” pašlaik atrodas 1,5 miljonu kilometru attālumā no Zemes. Šo Vācijas un Krievijas sadarbības misiju bija paredzēts veikt 7,5 gadus, un tās mērķis bija uzzināt ko vairāk par Visumu, piemēram, atklāt melnos caurumus tuvējās galaktikās, jaunas zvaigznes utt.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  09.06.2022 14:34

  Jāiedarbina vācu teleskops, lai mēģinātu saskatīt Krievijas nākotni.

  LAN
  13.06.2022 00:58
  Reply to  Biteme

  Citām valstīm vajag uzvilkt saulesbrilles, jo nākotne ir pārāk spoža.

  reiny
  09.06.2022 14:55

  Izskatās pēc pirmā kosmosa pirātisma gadījuma.

  digitalk
  09.06.2022 16:07
  Reply to  reiny

  neizskatās, jo observatorija ražota un pieder Krievijai. izdomā citu terminu. pirmais kosmosa reiderisms?

  Reklāma