Web Analytics
More
  Reklāma

  Microsoft Surface Laptop Studio hibrīda klēpjdatora apskats

  Jaunākie raksti

  Pirms aptuveni gada mēs aizsākām Microsoft Surface ierīču apskatu veidošanas maratonu un gada laikā esam izgājuši cauri veselam lērumam šo premium Windows ierīču. Pirmā ierīce, ko testējām, bija Microsoft Surface Pro 7 divi-vienā tipa planšetdators ar noņemamu tastatūru. Šo ierīci Kristaps aktīvi lietoja kādu pusgadu un uz savas ādas izbaudīja visus labumus, ko sniedz Windows 10 ar tam speciāli veidotu augstas raudzes ierīci!

  Pagājušajā rudenī Microsoft izziņoja jaunākās Surface ierīces un starp tām bija arī Microsoft Surface Laptop Studio modelis. Surface Laptop Studio ir sava veida transformeris ar iespēju to pārvērst planšetdatorā vai arī daļēji paslēpt tastatūru, par galveno ievades ierīci atstājot skārienekrānu un arī peles skārienpaliktni.

  Reklāma

  Surface Laptop Studio darbina Windows 11 kopā ar Intel 11. paaudzes četru kodolu i5-11300H vai i7-11370H procesoru. Core i7 modelis vēl papildus aprīkots arī ar GeForce RTX 3050 Ti (4 GB GDDR6) videokarti. Klēpjdators komplektējams ar 16 GB vai 32 GB LPDDR4x RAM.

  Surface Laptop Studio ir ļoti patīkams 14.4 collu skārienekrāns ar 120 Hz attēla atsvaidzi, 2400 x 1600 (201 ppi) izšķirtspēju, 3:2 malu attiecību un 1500:1 kontrastu.

  Microsoft nav bijis neko devīgs, kad runājam par Surface Laptop Studio komplektāciju – pircējs saņems tikai pašu klēpjdatoru un tā lādētāju (65W i5 versijā vai 102W, ja izvēlēsies i7 versiju). Klāt var piepirkt Surface Slim Pen 2 irbuli, kas gan nebija atsūtīts kopā ar Surface Laptop Studio. Surface Slim Pen 2 irbulis ar magnētiem pieķeras Surface Laptop Studio priekšpuses apakšējā daļā.

  Surface Laptop Studio ir visai ierobežots pieslēgvietu klāsts, te kāds ir nepareizo lapas daļu nošpikojis no Apple, jo pat Apple ir apķēries, ka satura veidotāji vēlas pieslēgt kādu ārējo ierīci un daži pat izmanto SD atmiņas kartes. Surface Laptop Studio ir divas USB-Type C ar USB 4.0/Thunderbolt 4 pieslēgvietas, 3.5 mm austiņu pieslēgvieta un viena Surface Connect pieslēgvieta. Viss. Fiziskās pieslēgvietas papildina Wi-Fi 6 un Bluetooth 5.1 bezvadu savienojumu atbalsts, tāpēc ar to varētu arī pietikt, jo mūsdienās peles un tastatūras kuplā skaitā spēj darboties bez vada vai adapteru palīdzības.

  Uzreiz būtu jānorāda, ka Surface Laptop Studio ir drīzāk biezs (323.28 mm x 228.32 mm x 18.94 mm), kā arī to nekādi nevar dēvēt par vieglu – Surface Laptop Studio i7 versijā sver 1.82 kilogramus. Te gan jāsaka, ka 14 collu klēpjdatoriem nez kāpēc patīk būt smagiem, arī Apple MacBook Pro 14 sver gandrīz 1.6 kilogramus.

  Izskats un uzbūve

  Surface Laptop Studio ir gana dīvaina ierīce, to nemaz nav tik vienkārši ietērpt vārdos. Klēpjdatora tastatūras daļa it kā sastāv no divām daļām, turklāt augša ir platāka par apakšu, tādējādi dažkārt rodas iespaids, ka Surface Laptop Studio ir plānāks dators un tas it kā peld gaisā virs galda. Surface Laptop Studio veidots no alumīnija un magnija sakausējuma.

  Pamatīgus trikus slēpj arī visai biezā ekrāna daļa, kas ļauj Surface Laptop Studio pārveidot par planšetdatoru un arī kāds varētu novērtēt iespēju daļēji noslēpt tastatūru, atstājot pieeju tikai skārienpaliktnim.

  Surface Laptop Studio ir ļoti glīts ekrāns ar 14 collām pieklājīgu 2400 x 1600 izšķirtspēju un pieklājīgu kontrasta līmeni. Tāpat šim datoram ir 120 Hz attēla atsvaidze, kas ir patīkams papildinājums. Te gan uzreiz jānorāda, ka irbuļa un skārienu reģistrācija (pēc avotiem internetā) norit ar 144Hz, kas nav ne tuvu ideāli. Parasti skārienu reģistrācija ir vismaz divas reizes ātrāka (attiecīgi šoreiz tie būtu 240Hz), tad darbības ar pirkstu un irbuli ekrānā izskatītos plūdenākas.

  Surface Laptop Studio tastatūra ir aptuveni vidējais aritmētiskais, ko var sagaidīt no labas, kvalitatīvi nostrādātas klēpjdatora tastatūras, bet skārienpaliktnis šķiet pārāk mazs, nemoderns, tas arī šķiet nevajadzīgi tālu atbīdīts prom no tastatūras.

  Veiktspēja

  Surface Laptop Studio pieejams ar Intel 11. paaudzes četru kodolu i5-11300H vai i7-11370H procesoru. Core i7 modelis vēl papildus aprīkots arī ar GeForce RTX 3050 Ti (4 GB GDDR6) videokarti, kas ikdienu varētu padarīt nedaudz jautrāku, ja patīk uzspēlēt kādu spēlīti. Dators aprīkojams ar 16 GB vai 32 GB LPDDR4x RAM, testam saņēmām i7 kopā ar 32 GB LPDDR4x RAM. Tādējādi šis ir aptuveni 2800 eiro klēpjdators (cena no Amazon.de). Teikšu godīgi, ka par šo cenu būtu prasījies saņemt kādu jaudīgāku videokarti par GeForce RTX 3050 Ti, spēlēm paredzētos klēpjdatoros par šo cenu nāk jau nesalīdzināmi jaudīgākas GeForce RTX 3080 videokartes.

  Ekrānkopija: RD Electronics, i5 modelis ar 16 GB + 256 GB maksā ap 1800 eiro, i5 ar 16 GB + 512 GB modelis ap 2000 eiro

  Klēpjdatoru var izvēlēties ar 256 GB, 512 GB, 1 TB vai 2 TB atmiņas ietilpību. Pie mums gan veikalos Latvijā ne visas šīs iespējas var atrast. Core i5 modelis ar 16 GB RAM + 256 GB maksā ap 1800 eiro, i5 ar 16 GB RAM + 512 GB modelis ap 2000 eiro. Core i7 Surface Laptop Studio apskata tapšanas mirklī Latvijā neatradu uzticamos veikalos, bet te cena varētu tuvoties jau 2800 eiro (šādu cenu atradu Amazon.de i7 + 32 GB RAM + RTX 3050 Ti), kas nemaz nav vairs interesanti.

  Surface Laptop Studio uzrāda pat ļoti jēdzīgu veiktspēju, kas ir aptuveni līdzīga citiem klēpjdatoriem ar 11. paaudzes Intel četru kodolu procesoriem. PassMark testā Surface Laptop Studio ar GeForce RTX 3050 Ti pat pietuvojas spēļu datoram, kas bija saņēmis GeForce RTX 2070 Max-Q videokarti.

  Kopumā Surface Laptop Studio saviem izmēriem šķiet gana veikls. Nedaudz pārdomas rada 32 GB operatīvā atmiņa, tā diez vai šāda tipa datoram dos jūtamu pienesumu. Arī cena, kas ir ap 2800 eiro testam saņemtajam Surface Laptop Studio šķiet nepamatoti skarba.

  Akumulators

  Surface Laptop Studio ar GeForce RTX 3050 Ti nav nekāds taupīgais enerģijas tērētājs. PCMark 10 Battery (Modern Office) testā Surface Laptop Studio uzrāda nepilnas 6 stundas, kas ir visai zems sniegums līdzīga izmēra biznesa klases klēpjdatoriem. Pilnu darba dienu nu nekā ar Surface Laptop Studio izvilkt nevarēs, kas šādas klases klēpjdatoram šķiet kā minimums dīvaini.

  Kamera un skaņa

  Burtiski pāris vārdi par Surface Laptop Studio tīmekļa kameru. Te nu Microsoft atkal nedaudz piekāpjas Apple priekšā. Pat neņemot vērā attēlā redzamo subjektu, Surface Laptop Studio tīmekļa kamera šķiet zem tā, ko gaidām no tik dārga klēpjdatora.

  Surface Laptop Studio skanējums arī ir jūtami zem tā, ko varētu gaidīt no 14 collu datora – šķiet, ka skaņa nāk ārā no tastatūras daļas, tā ir bez basiem un dikti neizteiksmīga.

  Nobeigumā

  Surface Laptop Studio vismaz manā prātā izskatās pēc pamatīga nišas produkta, it īpaši, kad ņem vērā tā cenu un pieslēgvietu klāstu. Ja salīdzinām Surface Laptop Studio ar MacBook Pro 14, tad pēdējam ir SDXC atmiņas karšu lasītājs un veselas trīs Thunderbolt 4 pieslēgvietas, kā arī atsevišķa pieslēgvieta MagSafe 3 lādētājam. Ja sāksi lādēt Surface Laptop Studio, pāri paliks tikai viena Thunderbolt 4 pieslēgvieta un tā ir gigantiska atšķirība par labu Apple.

  Surface Laptop Studio arī tikai sarunas karstumā var nodēvēt par vieglu klēpjdatoru, 1.8 kilogrami šāda tipa datoram ir daudz. Ļoti daudz. Tāpat uzreiz gribas pieminēt akumulatora darbību, kas pat nesasniedz 8 darba dienas stundas. Ir arī nedaudz skumīgi, ka par šo cenu komplektā nav iekļauts digitālais irbulis.

  Microsoft Surface ierīcēm Eiropā nav tā labākā cenu politika un visai skarbi attiecas arī uz Surface Laptop Studio.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  29.05.2022 13:23

  Kāds vēl biznesa dators? Tam ir domāti T-sērijas lenovo u.c. ražotāju darba zirģeļi, kas nu jau arī sāk zaudēt asumu. Un kāpēc biznesa datoram būtu jāspēj 12st darboties bez vada – tas ir aplams pieņēmums, ka tas ir vajadzīgs. Normāli visur ir elektrības rozete, protams, ja nerunājam par specifiskiem biznesa veidiem džungļos vai kalnainos apvidos (bet tur arī neviens visu dienu nesēž kompī, bet ja vajag – tad laptopa barošana ir mazākā no problēmām).

  Vārdu sakot, apskats vairāk no modes blogera viedokļa, ne no praktiskajiem aspektiem.

  Reklāma