Reklāma

Amerikāņi no IKEA drīzumā varēs iegādāties arī saules paneļus

Jaunākie raksti

Klerb ir kā Tinder tiem, kuri ļoti mīl lasīt grāmatas

Lietotne Klerb varētu būt lieliska ļoti lieliem grāmatu mīļiem, lai tuvējā apkārtnē atrastu cilvēkus, ar kuriem dalīties savā grāmatu...

Miris ikoniskās Stīva Džobsa bītlenes dizaina autors

Gan Stīva Džobsa karstākie fani, gan cilvēki, kas nedaudz seko līdzi tehnoloģiju pasaule, atceras bijušā Apple izpilddirektora ikonisko stilu,...

Tesla ASV un Kanādā pārtrauc pieņemt Model 3 Long Range pasūtījumus

Elektroauto ražotājs Tesla ASV un Kanādā pārtraucis pieņemt jaunus pasūtījumus populārajam Model 3 Long Range modelim. Pasūtījumu lapā tagad...

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Vēlme ražot pašiem savu elektroenerģiju aizvien palielinās. Redzams arī, ka, piemēram, Latvijā pēdējā laikā pieaug pieprasījums pēc saules paneļiem, kas nodrošina vieglāk pieejamus elektroenerģijas resursus, kā arī ļauj labāk pārvaldīt to izmantošanu. Vēlme pēc saules paneļiem nav vērojama tikai Latvijā, tā ir globāla tendence. To redz arī uzņēmums IKEA, kas klientiem ASV dos iespēju iegādāties saules paneļus.

Uzņēmums aizvadītajā nedēļā paziņojis, ka sadarbībā ar energopakalpojumu sniedzēju “SunPower” dos iespēju saviem klientiem ASV ērti un salīdzinoši vienkārši iegādāties saules paneļus. Galvenais mērķis ir padarīt saules enerģiju patērētājiem vieglāk pieejamu, un kā to citādāk izdarīt, ja ne uzstādot uz savas mājas jumta saules paneļus?

Sagaidāms, ka šie saules paneļi zem nosaukuma “Home Solar” pie pircējiem ASV nonāks šī gada rudenī. Kā pirmajiem pie tiem būs iespēja tikt Kalifornijas iedzīvotājiem, taču plānots, ka vēlāk IKEA tos piedāvās visā ASV.

Jāpiebilst, ka IKEA kopumā jau 11 citos tirgos piedāvā saules paneļus, ieskaitot Polijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Portugālē, Spānijā, Zviedrijā un citās. Klientiem ar lietotnes palīdzību ir iespēja ērti sekot līdzi enerģijas patēriņam, kā arī elektroenerģijas pārpalikumu ir iespējams pārdot pašam IKEA.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
16.05.2022 10:18

Būtu interesanti palasīt kas tie par paneļiem, kāda jauda, kas nāk uzstādīšanas komplektā, vai būs arī IKEA invertori, jeb pārdos tikai plikus paneļus?

Skābene
16.05.2022 13:33
Reply to  Elektriķis

“Pilnībā uzstādītu, pabeigtu fotoelektrisko sistēmu var saņemt no 9200 eiro ar PVN.Šī sistēma sastāv no astoņiem saules moduļiem un tās jauda ir 3,2 kWp. Kopumā cena par uzstādīto jaudu krītas, palielinoties sistēmas izmēram, tā ka, piemēram, sistēma, kas ir vairāk nekā divas reizes lielāka ar 18 moduļiem un jaudu 7,29 kWp, maksā ievērojami mazāk nekā divas reizes vairāk, proti, 13 500 eiro.”

Pie mums vidēji izmaksas ir 1K euro uz 1KW.

Elektriķis
16.05.2022 13:51
Reply to  Skābene

IKEA uzstājas kā starpnieks, tāpat kā mums Elektrum un Enefit.
Šķiet ka 1k EUR uz 1kW ir tad, ja dari visu pats.

Skābene
16.05.2022 16:11
Reply to  Elektriķis

Es ņēmu no Enefit un vēl iekļāvos 1k uz 1kW. Tagad skatos Enefit kalkulatorā, ka izmaksas ir nedaudz pieaugušas segmentā līdz 11kW, jo šim segmentam ir parādījies valsts atbalsts. 15kW sistēma bez atbalsta sanāk pat zem 1k uz 1kW, bet to tik vienkārši nevar uzlikt. :)

Elektriķis
16.05.2022 21:54
Reply to  Skābene

Vai tiem 15kW nevar ierobežot max. eksportu uz tīklu 11kW? Tad varētu “pabāzt” zem mikroģeneratora nosaukuma. Pilna paneļu jauda ir tikai pašā vasaras vidū, skaidrā laikā, ap pusdienlaiku.

Biteme
16.05.2022 12:08

Amerikāņi no IKEA

Reklāma