Web Analytics
More
  Reklāma

  “Bolt” palielina skrejriteņu braucienu skaitu par 500%, plāno 150 miljonu ieguldījumu mikromobilitātē

  Jaunākie raksti

  “Bolt” palielinājis elektrisko skrejriteņu izmantošanu par 185 % Latvijā un kopumā 500 % pasaulē, salīdzinot ar 2021. gada martu. “Bolt” plāno 2022. gadā ieguldīt vairāk nekā 150 miljonus eiro, lai turpinātu attīstīt skrejriteņu un e-velosipēdu darbību, kā arī izstrādātu risinājumus, kas uzlabo drošību un lietotāju pieredzi. Šogad “Bolt” Latvijā ievieš braucēju skaita ierobežošanas sistēmu ar mērķi – novērst braucienus divatā. Uzņēmums plāno līdz gada beigām paplašināt un piedāvāt savus pakalpojumus vairāk nekā 250 pilsētās, šobrīd esošo 170 pilsētu vietā.

  “Bolt” skrejriteņu lietotāju skaits Latvijā audzis par 116 %, ja salīdzinām ar pagājušā gada martu, kas ir skrejriteņu sezonas sākums. Līdz ar to par 297 % audzis arī Latvijā ar elektrisko skrejriteni nobraukto kilometru skaits, kas tika veikti par 185 % vairāk braucienos nekā gadu iepriekš. Rūpēs par skrejriteņu lietotāju drošību “Bolt” izstrādājis braucēju skaita ierobežošanas sistēmu ar mērķi novērst braucienus divatā. Speciāls sensors ar lietotnes palīdzību ziņo lietotājam par aizdomām, ka uz skrejriteņa atrodas vairāki cilvēki. Saņemot atkārtotus aizrādījumus, klientam var tikt liegti turpmāki braucieni ar “Bolt” skrejriteņiem.

  Reklāma

  “Mūsu misija ir palīdzēt veidot pilsētas cilvēkiem, nevis automašīnām, nodrošinot pieejamākas un videi draudzīgākas koplietošanas mobilitātes alternatīvas visiem braucieniem pilsētā. Elektriskie skrejriteņi ir lieliska alternatīva īsākiem braucieniem. Ir iepriecinoši redzēt klientu pieprasījumu pēc mūsu skrejriteņiem, kamēr turpinām paplašināties visā Eiropā. Esam pieņēmuši izaicinājumu risināt aktuālākos drošības jautājumus un būtiski uzlabot nozares drošības standartus. Šogad esam izstrādājuši un ieviesuši braucēju skaita sensorus, kas novērš braucienus divatā uz viena skrejriteņa,” saka Eimantas Balta, “Bolt” reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs.

  Skrejriteņu izmantošanas pieaugums liecina arī par to, ka “Bolt” veicina videi draudzīgākus mobilitātes paradumus pilsētās, jo arvien vairāk cilvēku atsakās no privāto automašīnu izmantošanas, kas ir galvenais gaisa piesārņojuma un intensīvas satiksmes veicinātājs, par labu kopbraukšanai vai skrejriteņu izmantošanai. Šā gada sākumā “Bolt” ziņoja par pētījuma rezultātiem, kas gūti sadarbībā ar Norvēģijas Transporta ekonomikas institūtu (Transportøkonomisk institutt, TØI). Tika konstatēts, ka, pateicoties lietotnē redzamajam pamudinājumam, desmit Eiropas pilsētās par 60 % palielinājies to lietotāju skaits, kuri īsāku braucienu veikšanai izmanto skrejriteņus, un tas norāda uz potenciālu uzlabot gaisa kvalitāti pilsētās.

  “Bolt” šobrīd piedāvā braucienus ar elektrisko skrejriteni 9 pilsētās Latvijā un vairāk nekā 170 pilsētās Eiropā, 20 dažādās valstīs, salīdzinot ar aptuveni 60 pilsētām un 15 valstīm pirms divpadsmit mēnešiem. Uzņēmums īpaši paplašinājis savu darbību Vācijā, kur “Bolt” skrejriteņi ir pieejami 54 pilsētās, piemēram, Berlīnē, Hamburgā, Ķelnē, Diseldorfā un Frankfurtē.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  13.05.2022 11:53

  Nu jau būtu laiks boltam maksāt pilsētai un kopīgi veidot stāvlaukumus braucamajiem, nevis tracināt cilvēkus ar ietvēm, pa kurām nevar iet dēļ haotiski pamestiem stāvdrāžiem. Nenovediet cilvēkus līdz tam, ka viņi risinās situāciju pašu spēkiem savas izpratnes ietvaros……

  Alberts Kviesis
  24.11.2022 22:01
  Reply to  Biteme

  Protestam pret šiem čačariem uz ātrumkloķa jāuzvelk prezis. Būtu foršs skats. Akcija :)

  Bats
  25.11.2022 08:41
  Reply to  Biteme

  Pakalpojuma sniegšanai būtu jāsaņem licenze, jāizpilda dažādi infrastruktūras un pakalpojuma kvalitātes kritēriji, t.sk. jāparedz ka par neatbilstoši novietotu braucamrīku pakalpojuma sniedzējs saņem sodu, lai motivētu to cīnīties ar beaucējiem, kas nomet kur pagadās (piemētam, bloķējot to piekļuvi pakalpojumam uz mēnesi). Par noteiktu pārkāpumu skaitu, licenze jāanulē.

  Reklāma