Web Analytics
More
  Reklāma

  “Google” atdzīvina “Google Wallet”, kas pilnībā aizstās fizisku maku

  Jaunākie raksti

  Savā vakardienas izstrādātāju konferencē “Google” nāca klajā ar jaunumu, par ko jau mazliet tika baumots iepriekš – “Google Wallet” tiek atdzīvināts un atkal kalpos kā vieta, kur lietotājam vienuviet glabāt savas maksājumu kartes, caurlaides, dāvanu kartes un daudz, daudz ko citu. Savukārt “Google Pay” paliks kā risinājums bezkontakta maksājumiem.

  Galveno iemeslu šādam solim “Google” min to, ka gan privātie lietotāji, gan uzņēmumi arvien vairāk izmanto digitālās kartes, tāpēc arī vajadzīgs vienots risinājums, kur to visu glabāt. Lieki piebilst, ka “Google Wallet” droši varēs lietot visā “Google” ekosistēmā un integrēt dažādās lietotnēs. Nākamo nedēļu laikā tas būs pieejams “Android” un “Wear OS” ierīcēs.

  Reklāma

  Uzņēmums atklāj, “Google Wallet” būs atsevišķa lietotne, ko izmantot, lai saglabātu un pārvaldītu savas debetkartes un kredītkartes. Taču tas nav viss. Digitālajā maciņā arī būs iespēja glabāt, piemēram, apliecinājumu par vakcināciju, biļetes uz pasākumiem, pat viesnīcu numuru digitālās atslēgas utt. Vēlāk šajā gadā “Google Wallet” varēs turēt arī personu apliecinošus dokumentus, kā arī autovadītāja apliecību, kas šķiet patiesi ērti un noderīgi.

  Jāpiebilst, ka “Google Wallet” sāka darboties 2011. gadā kā atsevišķa “Google” NFC maksājumu lietotne ar mērķi ļaut vienuviet un digitālā veidā glabāt maksājumu kartes. Vēlāk tā tika pievienota pakalpojumā “Google Pay” un līdz šim darbojās kā daļa no tā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  12.05.2022 08:22

  Kāpēc maksājuma kartes ir jājauc vienā kaudzē ar lojalitātes kartēm un vēl biļetēm? Tas ir mugrs. Maksājuma kartes GPay, ceļojumu biļetes un sertifikāti citā programma, bet lojalitātes karšu kaudze trešajā. Viss skaidrs un nepārprotams.
  Vienīgais ko maksājumu karšu daļai vēl varētu apsvērt pievienot ir eID.

  digitalk
  12.05.2022 08:46
  Reply to  KKTK

  cik makus tu nēsā ikdienā? tikai nestāsti, ka trīs…

  Last edited 2 years ago by digitalk
  KKTK
  12.05.2022 09:40
  Reply to  digitalk

  Jā, sanāk 3 :D Ultraplāns “maks” ar vienu kredītkarti, eID karti un salocītu dešuku. Ceļojumu biļetes telefona programmā. Lojalitātes karšu čupa mašīnā, kastē – izņemu tikai vienu vajadzīgo, kad piebraucu pie veikala.

  Last edited 2 years ago by KKTK
  Falks
  13.05.2022 09:21
  Reply to  KKTK

  visas lojalitātes (atlaižu) kartes ko lietoju var nofotogrāfēt svītru kodus vai norakstīt to numurus, kasēs ņem pretī bez problēmām. attiecīgi tiek piefiksētas un fiziskās kartes izmestas.

  Oskars
  12.05.2022 09:05

  Es busu skeptisks pret so, jo kad bija ieprieksh pieejama shi applikacija, tad to vareja lejupladet tikai ASV dzivojosie. Pareja pasaule po.

  Henrijs
  12.05.2022 09:27
  Reply to  Oskars

  Tas bija laikā, kad GPay bija pieejams tikai ASV

  Oskars
  12.05.2022 10:52
  Reply to  Henrijs

  Kludies. Kad bija pieejams, velejos uzstadit, pateica ka jusu valsti nedarbojas, tamdel nav iespejams uzstadit. Gadus 2 vai 3 atpakalj. Tad jau GPay darbojas aktivi Lielbritanija.

  Reklāma