Reklāma

“Google” atdzīvina “Google Wallet”, kas pilnībā aizstās fizisku maku

Jaunākie raksti

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Citadele: Dubultojies uzņēmumu pieprasījums pēc elektroauto

2022. gada pirmajos četros mēnešos dubultojies elektroauto skaits, ko līzingā iegādājušās juridiskas personas, liecina Citadele Leasing apkopotā informācija. Šī gada...

Savā vakardienas izstrādātāju konferencē “Google” nāca klajā ar jaunumu, par ko jau mazliet tika baumots iepriekš – “Google Wallet” tiek atdzīvināts un atkal kalpos kā vieta, kur lietotājam vienuviet glabāt savas maksājumu kartes, caurlaides, dāvanu kartes un daudz, daudz ko citu. Savukārt “Google Pay” paliks kā risinājums bezkontakta maksājumiem.

Galveno iemeslu šādam solim “Google” min to, ka gan privātie lietotāji, gan uzņēmumi arvien vairāk izmanto digitālās kartes, tāpēc arī vajadzīgs vienots risinājums, kur to visu glabāt. Lieki piebilst, ka “Google Wallet” droši varēs lietot visā “Google” ekosistēmā un integrēt dažādās lietotnēs. Nākamo nedēļu laikā tas būs pieejams “Android” un “Wear OS” ierīcēs.

Uzņēmums atklāj, “Google Wallet” būs atsevišķa lietotne, ko izmantot, lai saglabātu un pārvaldītu savas debetkartes un kredītkartes. Taču tas nav viss. Digitālajā maciņā arī būs iespēja glabāt, piemēram, apliecinājumu par vakcināciju, biļetes uz pasākumiem, pat viesnīcu numuru digitālās atslēgas utt. Vēlāk šajā gadā “Google Wallet” varēs turēt arī personu apliecinošus dokumentus, kā arī autovadītāja apliecību, kas šķiet patiesi ērti un noderīgi.

Jāpiebilst, ka “Google Wallet” sāka darboties 2011. gadā kā atsevišķa “Google” NFC maksājumu lietotne ar mērķi ļaut vienuviet un digitālā veidā glabāt maksājumu kartes. Vēlāk tā tika pievienota pakalpojumā “Google Pay” un līdz šim darbojās kā daļa no tā.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK
12.05.2022 08:22

Kāpēc maksājuma kartes ir jājauc vienā kaudzē ar lojalitātes kartēm un vēl biļetēm? Tas ir mugrs. Maksājuma kartes GPay, ceļojumu biļetes un sertifikāti citā programma, bet lojalitātes karšu kaudze trešajā. Viss skaidrs un nepārprotams.
Vienīgais ko maksājumu karšu daļai vēl varētu apsvērt pievienot ir eID.

digitalk
12.05.2022 08:46
Reply to  KKTK

cik makus tu nēsā ikdienā? tikai nestāsti, ka trīs…

KKTK
12.05.2022 09:40
Reply to  digitalk

Jā, sanāk 3 :D Ultraplāns “maks” ar vienu kredītkarti, eID karti un salocītu dešuku. Ceļojumu biļetes telefona programmā. Lojalitātes karšu čupa mašīnā, kastē – izņemu tikai vienu vajadzīgo, kad piebraucu pie veikala.

Falks
13.05.2022 09:21
Reply to  KKTK

visas lojalitātes (atlaižu) kartes ko lietoju var nofotogrāfēt svītru kodus vai norakstīt to numurus, kasēs ņem pretī bez problēmām. attiecīgi tiek piefiksētas un fiziskās kartes izmestas.

Oskars
12.05.2022 09:05

Es busu skeptisks pret so, jo kad bija ieprieksh pieejama shi applikacija, tad to vareja lejupladet tikai ASV dzivojosie. Pareja pasaule po.

Henrijs
12.05.2022 09:27
Reply to  Oskars

Tas bija laikā, kad GPay bija pieejams tikai ASV

Oskars
12.05.2022 10:52
Reply to  Henrijs

Kludies. Kad bija pieejams, velejos uzstadit, pateica ka jusu valsti nedarbojas, tamdel nav iespejams uzstadit. Gadus 2 vai 3 atpakalj. Tad jau GPay darbojas aktivi Lielbritanija.

Reklāma