Reklāma

Izmantojot “Find My” lietotni, ukraiņi izseko Krievijas kareivjus, kuri nozaguši “Apple” ierīces

Jaunākie raksti

Pusotra mēneša laikā vientuļo senioru atbalstam “Lidl” taromātos saziedoti jau 1300 eiro

Kopš 15. septembra Latvijas Samariešu apvienība (LSA) sadarbībā ar mazumtirgotāju “Lidl Latvija” uzsāka Latvijā pirmo ziedošanas iespēju taromātos vientuļo...

OX DRIVE Tesla koplietošanas automašīnas tagad pieejamas arī Pierīgā

Latvijā izveidotā TESLA koplietošanas platforma OX DRIVE pēc četru mēnešu darbības būtiski paplašinājusi auto paņemšanas un atstāšanas darbības zonas...

Samsung noteiktām sadzīves tehnikas sastāvdaļām piedāvā 20 gadu garantiju

Ledusskapja, veļas mazgājamās mašīnas vai veļas žāvētāja iegāde prasa nozīmīgus ieguldījumus. Tāpēc ierīcēm jābūt ne tikai energoefektīvām, bet arī...

Kikcstarter platformā pieejama tastatūra, kurai taustiņu vietā būs Lego klucīši

No Lego klucīšiem mūsdienās laikam var uzbūvēt visu, tāpēc nav pārsteigums, ka aktīvisti Kickstarter platformā ir palaiduši projektu mehāniskajai...

Leģendārajam pārtikas veikalam “Santa un Barbara” tagad pieejams interneta veikals

Novembra izskaņa ir nesusi patīkamas ziņas, jo Rīgas centra iedzīvotāju daudz aprunātais un leģendārais pārtikas veikals "Santa un Barbara"...

Karš Ukrainā parādījis to, cik būtisku atbalstu spēj sniegt tehnoloģijas, dažādas saziņas platformas utt. Lūk, vēl viens piemērs. Pēc tam, kad iebrukuma laikā Ukrainā Krievijas karavīri nozog “Apple” iekārtas, ukraiņi, izmantojot “Apple Find My” ierīču izsekošanas lietotni, var reāllaikā redzēt un ziņot par Krievijas karaspēka pārvietošanās virzienu.

Papildus prātam neaptveramajiem un šausminošajiem postījumiem, ko krievu armija atstāj aiz sevis, viņi savāc arī kara laupījumu, kas bieži ietver dažādas iekārtas, tostarp vērtīgās “Apple” ierīces. Tomēr, iespējams, viņi nezina vai ir piemirsuši par tādu lietu kā “Find My” lietotne, kas reāllaikā ļauj izsekot nozagtās ierīces atrašanās vietai. Tā kā šajā gadījumā iekārtas, visticamāk, atrodas pie karavīriem, kuri tās nozaguši, ukraiņi var arī labi redzēt, kurp dodas Krievijas karaspēks.

Pateicoties šai tehnoloģijai, ukraiņi atklājuši, ka daļa krievu karaspēka atkāpusies uz Baltkrievijā esošo Gomeļas apgabalu. Tas ir tikai viens no piemēriem, kas pierāda, ka tā ir laba atslēga, kas noved tieši pie ienaidnieka, viņiem par to pat nenojaušot.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN
08.04.2022 13:52

Šis būtu sīkums, lielākā problēma ir tā, ka nozagtajām veļasmašīnām nepieciešams arī ūdens pieslēgums. Kareivji apbēdināti:
https://twitter.com/Sputnik_Not/status/1511283789019942920?t=ksURTrlgSitz9xBpaZhnrQ&s=19

Ese
08.04.2022 15:17
Reply to  LAN

😂

digitalk
08.04.2022 15:41
Reply to  LAN

kas tas par fotošopētu tvītu? tur ir kāda doma apakšā?

Kukainis
08.04.2022 15:45

Šo, lūdzu, mazliet precīzāk.

Izsekot telefona atrašanās vietu var, ja īpašnieks ir dzīvs vai arī dalījies ar savu atrašanās vietu ar kādu citu.
Tātad, ja īpašnieks ir beigts, izsekot telefonu ir praktiski neiespējami. Vai tomēr “Find My” ļauj izsekot bez īpašnieka piekrišanas?

2.variants: karavīriem speciāli tiek “piespēlēti” jau sagatavoti telefoni ar konkrētu mērķi – izsekot.

Eggy Mega
08.04.2022 18:37
Reply to  Kukainis

Ierīce tak ir nozagta un piesaistīta Apple ID,kuru zaglis nevar noņemt. Un īpašnieks, izmantojot FindMyDevice, seko savai ierīces atrašanās vietai.

Kukainis
08.04.2022 19:40
Reply to  Eggy Mega

Tas ir pie nosacījuma, ka īpašnieks ir dzīvs. Tikai viņš zin paroles. Labi, var izmantot mirušā pirkstu nospiedumu lai atbloķētu otru ierīci.
Ņemot vērā to, ka pēc Krievijas karaspēka viesošanās maz paliek dzīvo… vēl nosacījums, ka atņem tikai vienu ierīci, bet otru (piesaistīto) izdodas paslēpt…
Diez vai var runāt par lielu izsekoto ierīču daudzumu , bet atsevišķi gadījumi var būt.

kkā tā
09.04.2022 00:39
Reply to  Kukainis

Parasti apple lietotājiem ir vairākas ierīces. Iespējams, telefons pie saimnieka, bet austiņas, planšete, dators mājās un kāda no šīm ierīcēm tiek nogopīta. Saimnieks paskatās, kur ir un visu redz un noziņo attiecīgajām iestādēm.

ar4ijss
09.04.2022 08:14
Reply to  Kukainis

Lab, beidz ākstīties! Tev gan jau ir bijis kāds ābols kabatā. Ar āboliem ir ta ka pārsvarā visi āboli tiek piesaistīti mākoni. Ja arī tu esi pazaudējis kādu no ierīcēm, ieejot mākoni tu vari paskatīties (izsekot) kur tava ierīce ir palikusi.

Rai oi
14.04.2022 09:23
Reply to  Kukainis

Vai tad cilvēciņ tu nezināji ka tava piekrišana ir tikkai tāds pašapmierinājums!

Klauns 🤡
13.04.2022 15:21

Šito dzelu vispār vaidzej turēt noslēpumā, tā vismaz tos gnidas varēja vairāk apkapat, a tagad tie krievu atsevišķie zagļi buss gudrāki. Nevis viņi atbrauca aizsargāt, bet gan apzagties un varot nogalināt.

Čau
14.04.2022 09:04
Reply to  Klauns 🤡

Viņiem šo rietumu informāciju nepasniedz, tur ir savs Puķin TV, ka viss ir pēc plāna :D

Reklāma