Reklāma

RTU kļūst par Baltijas labāko augstskolu inženierzinātnēs un tehnoloģijās prestižajā «QS World University Rankings by Subject»

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) uzlabojusi savas pozīcijas prestižajā starptautiskajā reitingā «QS World University Rankings by Subject 2022» un ierindojusies starp 301.–350. labākajām pasaules universitātēm enerģētikā un elektronikā, šajā jomā kāpinot vietu reitingā salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Kopumā inženierzinātnēs RTU reitingā ieņem 340. vietu un šajā pozīcijā ir vienīgā universitāte ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā.

Augstskolu sniegums reitingā vērtēts piecās nozarēs – inženierzinātnēs un tehnoloģijās, mākslas un humanitārajās zinātnēs, dzīvības zinātnēs un medicīnā, dabas zinātnēs, kā arī sociālajās un vadības zinātnēs.

Savukārt šajās nozarēs detalizētāk tiek izvērtētas konkrētas jomas. Vislabākais rezultāts šajā ziņā ir sasniegts enerģētikā un elektronikā, RTU ierindojoties 301.–350. vietā. Savukārt mehānikā, aeronautikā un ražošanā RTU iekļuvusi 401.–450. vietā, biznesā un menedžmentā – 451.–500. vietā, bet datorzinātnēs un informācijas tehnoloģijā – 551.–600. vietā.

Ar šo sniegumu RTU ir izcīnījusi visaugstāko pozīciju Baltijā inženierzinātnēs un tehnoloģijās, sasniedzot 340. vietu, kamēr, savukārt, Viļņas Ģedimina Universitāte ar 356. vietu ierindojas otrajā pozīcijā Baltijā. Šīm augstskolām, demonstrējot sniegumu inženierzinātnēs, seko Tallinas Tehnoloģiju augstskola (TalTech), Tartu Universitāte un Kauņas Tehnoloģiju universitāte.

«Esam lepni, ka ir novērtēts RTU sniegums mūsu saturiskajā pamatprofilā – inženierzinātnēs un tehnoloģijās, jo mēs gadu no gada mērķtiecīgi attīstām savu sniegumu studijās, zinātnē un sadarbībā ar industriju, tāpēc ir patīkami saņemt starptautisku novērtējumu savam darbam. RTU sasniegums ir apliecinājums ne tikai RTU studiju un zinātnes kvalitātei, bet arī arvien spēcīgāk iezīmē Latvijas vietu augstākajā izglītībā pasaules kontekstā,» saka RTU administratīvais direktors Juris Iljins.

Augstskolas reitingā izvērtētas pēc to akadēmiskās reputācijas, reputācijas darba devēju vidū, citējamības un Hirša indeksa. Akadēmiskās un darba devēju reputācijas novērtējums gūts, balstoties plašās starptautiskajās aptaujās, citējamība vērtēta pēc vidējā publikāciju skaita, kas atklāj universitātēs veiktās pētniecības ietekmi un kvalitāti, savukārt Hirša indekss aplūko zinātniskās institūcijas visvairāk citētās publikācijas un pārējo publikāciju citējamības rādītājus, tādējādi analizējot augstskolas zinātnieku produktivitāti un ietekmi.

Kopumā reitingā dažādās nozarēs izvērtētas 1543 pasaules augstskolas.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Roberts
06.04.2022 20:56

Jā, tikai studenti mūk no turienes, jo vienu teoriju māca, neizmanto modernas studiju metodes un pasniedzēju vecums ir iespaidīgs.

Reklāma