Web Analytics
More
  Reklāma

  “Samsung” apstiprina, ka hakeri nozaguši “Galaxy” pirmkodu

  Jaunākie raksti

  Tehnoloģiju gigants “Samsung” apstiprinājis, ka hakeri paveikuši veiksmīgu kiberuzbrukumu, nozagot uzņēmuma iekšējos datus un “Galaxy” ierīču pirmkodu.

  Ziņas par šo incidentu pirmo reizi parādījās šī mēneša sākumā, visu atbildību par to uzņemoties hakeru grupējumam “Lapsus$”. Tie ir tie paši, kuri nesen veica kiberuzbrukumu “Nvidia”. “Lapsus$” esot kopīgojis ekrānuzņēmumus, kuros it kā redzami ap 200 GB nozagtu datu, tostarp pirmkods, ko “Samsung” izmantoja “Galaxy” aparatūras šifrēšanai un biometriskās atbloķēšanas funkcijām.

  Savā paziņojumā “Samsung” ne apstiprināja, ne noliedza hakeru identitāti, kā arī to, vai viņi patiešām nozaguši tieši ar šifrēšanas un biometrijas funkcijām saistītos datus. Vienlaikus uzņēmums norādīja, ka personas dati – ne darbinieku, ne klientu – neesot skarti.

  “Samsung” skaidro, ka noticis drošības pārkāpums saistībā ar noteiktiem uzņēmuma iekšējiem datiem. Saskaņā ar sākotnējo analīzi tas esot saistīts ar kādu pirmkodu, kas saistīts ar “Galaxy” ierīču darbību, taču neietver ne klientu, ne darbinieku personisko informāciju. Uzņēmums atklāj, ka ir ieviesis pasākumus, lai novērstu turpmākus šādus incidentus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  iciks
  08.03.2022 08:45

  Kā tas ietekmē (var ietekmēt) Galaxy lietotājus?

  digitalk
  08.03.2022 09:09
  Reply to  iciks

  ideālā gadījumā, kāds gudrs cilvēks var sarakstīt Galaxy sērijas root’ošanas softus vēl neuzlauztajiem modeļiem, lai tu beidzot varētu darīt ar savu telefonu, ko tu vēlies, nevis tikai ko Shamesung ir atļāvis.

  Krotow
  08.03.2022 11:21
  Reply to  digitalk

  Tajā ideālajā gadījuma SmartID u.tml. visticamāk tāpat nestrādās.

  someonenotyou
  08.03.2022 12:02
  Reply to  Krotow

  Kāpēc lai nestrādātu? Man ir root’ots un darbojas gan SmartID, gan bezkontakta maksājums ar Swedbank, gan Pokemon Go.

  Krotow
  08.03.2022 13:36
  Reply to  someonenotyou

  Tad jau labi. Līdz nākamajam jauninājumam vai API maiņai servisa pusē.

  Agris Matejuns
  08.03.2022 22:52

  Jāsteidzas pirkt iphonu. Man telefons ir kā seifs.

  Reklāma