Web Analytics
More
  Reklāma

  Vācijas valdība nākotnē cer saglabāt iekšdedzes dzinēju ar sintētisko degvielu palīdzību

  Jaunākie raksti

  Vācijas valdībā arvien vairāk iezogas šaubas par pilnīgu transporta elektrifikāciju tuvākā vai tālākā nākotnē, turklāt autoražošana ir viena no nozīmīgākajām industrijām valstī. Vācijas transporta ministrs Folkers Visings (Volker Wissing) neformālas tikšanās laikā ar citu Eiropas valstu ministriem izteicies, ka Vācija vēlas saglabāt iekšdedzes dzinējus, nākotnē lietojot sintētiskās degvielas.

  Viņš norāda, ka šādā veidā izdotos ievērojami samazināt piesārņojumu, ko rada iekšdedzes dzinēji. Tāpat ministrs uzsver, ka neredz nākotni degvielas uzpildei, izmantojot fosilo kurināmo, taču pilnīga atteikšanās no iekšdedzes dzinējiem arī šķiet nesaprātīga.

  “Nevaram paļauties tikai uz elektrisko un ūdeņraža mobilitāti nākotnei. Mums jāsaglabā tehnoloģiskā neitralitāte,” saka Visings. Līdzīgus apgalvojumus arvien biežāk izsaka arī citu valstu amatpersonas. Lai arī elektroauto pēdējā laikā tiek cildināti kā “sudraba lode” pret visām mūsu transporta nozares problēmām, arvien biežāk izskan iebildumi pret uzlādes infrastruktūras trūkumu. Tāpat jādomā par veidiem kā dabai saudzīgā veidā iegūt pietiekami daudz izejvielu baterijām. Arī smagā tehnika pagaidām īsti nevar pāriet uz elektrību.

  Līdzīgu viedokli kā viņa Vācijas kolēģis paudis Itālijas transporta ministrs Roberto Cingolani, uzsverot, ka transporta nākotne nevar būt pilnībā elektriska. Izsakot šādu apgalvojumu, viņš noteikti ņem vērā savas valsts autoražotāju intereses, īpaši izceļot Ferrari un Lamborghini. Abi šie ražotāji gan ir sākuši ceļu pretī elektrifikācijai.

  Protams, šobrīd ir gana daudz neskaidrību par sintētisko degvielu izstrādi un iespējām piegādāt adekvātu apjomu. Porsche kopā ar vairākiem sadarbības partneriem izstrādā sintētisko degvielu un tiek runāts, ka process tuvojas beigām, taču vēl jāspēj ražot pietiekami liels apjoms. Vienlaikus turpina attīstīties bateriju tehnoloģijas un tuvāk desmitgades beigām tiek gaidītas jaunās paaudzes cietvielu baterijas, kas tikpat labi varētu parakstīt nāves spriedumu iekšdedzes dzinējiem

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  28.02.2022 17:40

  Pēc Krievijas pazušanas no dienaskārtības meklēt degvielas iegūšanas veidus pilnīgi noteikti nāksies. Jo nupat rindā stāv arī 100 miljardu megapasūtījums no aizsardzības budžeta. Un tankus no štepseļa lādēt diez vai tik ātri izdosies.

  BTR
  01.03.2022 12:34
  Reply to  Krotow

  Krievijas gāzei un degvielai ir kaudze citu alternatīvu.

  R G
  01.03.2022 19:24

  Beidzot veselais saprāts sāk atgriezties, diezgan ilgi bija jāgaida. Lai viņiem izdodas!

  bobis
  03.03.2022 06:21

  Sintetiska degviela, vel kaitigaka, apkartejo cilveku veselibai, nauko pust pilites.

  Reklāma