Reklāma

Eiropa oficiāli plāno digitālu kripto-eiro

Jaunākie raksti

Volvo investēs 1,25 miljardus eiro elektroauto rūpnīcā Slovākijā

Slovākijas ekonomikas ministrs Ričards Suliks pavēstījis, ka zviedru autoražotājs Volvo valsts austrumdaļā plāno būvēt jaunu elektroauto rūpnīcu. Kopējās investīcijas...

Huawei pēc šķiršanās no Leica izziņo XMAGE

Huawei paziņojis, ka turpmāk pie viedtālruņu kameru tehnoloģijām strādā ar XMAGE zīmolu. Šāds paziņojums nāk neilgi pēc Huawei un...

Jaguar ap 2025. gadu iepazīstinās ar trim elektriskiem SUV

Britu sporta auto ražotājs Jaguar 2025. gadā iepazīstinās ar trim pilnībā elektriskiem SUV, ziņo Autocar. Tas nozīmē, ka vismaz pagaidām...

Apple Watch 7 izturības reklāma varētu būt priekšvēstnesis izturīgāka modeļa iznākšanai

Iesākot jūliju, Apple izlaidis sava stila košu un produktus slavinošu reklāmu, šajā reizē norādot uz Apple Watch Series 7...

Samsung Galaxy S22 Ultra pārdošana pārsniedz jebkuru Note sērijas modeli

Samsung, iespējams, paši bija vainīgi pie zemiem Galaxy Note sēriju pārdošanas apjomiem, jo Galaxy Note bija lielāka izmēra viedtālruņi,...

Eiropas Savienība oficiāli pastāstījusi par plāniem ieviest digitālu kripto-eiro jau 2023. gada sākumā. Šobrīd noris sarunas ar Eiropas Centrālo banku par nepieciešamajiem likumiem un esošo likumu papildinājumiem. Jau vairāku valstu valdības sākušas koķetēt ar dažādām kriptovalūtām, bet Eiropai pirmajai varētu izdoties ieviest mūsu ikdienā īstu, uzticamu kriptovalūtu.

Vēl pagājušā gada novembrī Eiropas Centrālās bankas valdes loceklis Fabio Panetta pauda viedokli, ka ja Eiropas Savienība neieviesīs savu kripto-eiro, tad tirgus nepaliks tukšs un te ienāks kāds liels spēlētājs.

Digitālais kripto-eiro vēl arvien būšot eiro – kā banknotes, tikai digitālā formā. Kripto-eiro būs legāls norēķinu līdzeklis, kas būs pieejams visiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem.

Kripto-eiro neaizstās esošo naudu, bet drīzāk papildinās esošās norēķinu sistēmas un to iespējas. Kripto-eiro norēķini varētu būt sava veida drauds esošajām norēķinu sistēmām un bankām, kas paļaujas uz klientu maksātajām mēneša maksām par norēķinu kartēm un kontiem.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
lasītājs
15.02.2022 14:01

Vai var lūgt ievietot arī saiti uz avotu, t.i. uz Eiropas Savienības resursu, kur izlasāms oriģinālais paziņojums un, iespējams, arī izlasāmas detaļas?
Lai tiem, kam interesē vairāk, var aiziet uz oriģinālo resursu un skatīties paši tālāk.

Name*
15.02.2022 15:46
Reply to  lasītājs
karlis
15.02.2022 15:05

raksts par neko.
bez tehniskās realizācijas apraksta vai vīzijas …

davix
15.02.2022 15:18

No raksta noprotams, ka tā piedāvātu valūtas konvertāciju uz kripto formātu. Tā naudiņa tomēr vispirms būs jānopelna, lai tālāk to konvertētu. Nepietiks vien ar jaudīgi datoru, lai to “raktu” no plika gaisa.

Gundars
15.02.2022 20:27
Reply to  davix

Un tieši tas arī ir reāls digitālas valūtas modelis. Nevis tā parodija, kur katrs, kam sagribās var kļūt par naudas mājdrukātāju vai precīzāk mājģenerētāju. Katram tomēr ir savs pienesums jādod kopīgā sistēmā, lai kaut kas funkcionētu ilgtermiņā. Nevis jānopērk dators ar jaudīgu videokarti un jāpalaiž, pie tam, cik dzirdēts ar zagtu elektrību un uz dabas resursu rēķina neadekvātā apjomā pret iegūto.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
15.02.2022 22:12
Reply to  Gundars

Kādā ziņā pašreizējais eiro nav digitāls?

karlis
16.02.2022 12:40

pašreizējais eiro ir tik digitāls, cik atļauj excelis. vajag papildus miljonu … noproblem. tā ir tikai jauna rinda excelī.

savukārt kriptoEiro ir kautkas cits.
pati būtība ir cita. un rezultātā apjājiens arī būs citā mērogā.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
19.02.2022 01:25
Reply to  karlis

Kāda ir tā būtība?

Jānis Rišis
19.02.2022 18:32

Nav jāmaksā par bankas karti.
Jāapmaina pret Etherium.

Reklāma