Reklāma

MSI brīdina par salīdzinoši augstām DDR5 atmiņu cenām

Jaunākie raksti

Pebble pulksteņa radītājs vēlas piedāvāt mazāka izmēra Android viedtālruni

Kādreiz vēl Sony veidoja maza izmēra Android viedtālruņus ar flagmaņa cienīgu specifikāciju, bet nu gandrīz vienīgā iespēja tikt pie...

Arī LMT pagarina iespēju ukraiņu bēgļiem izmantot bezmaksas mobilos sakarus

LMT pagarina iespēju Ukrainas iedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, vēl uz 90 dienām turpināt izmantot bezmaksas mobilo sakaru pakalpojumus. “Jau...

“Moskvičs” atdzims uz ķīniešu radītas platformas

Jau iepriekš esam rakstījuši, ka Renault pilnībā atstāj Krievijas tirgu, savukārt Renault rūpnīca Maskavā tiks izmantota, lai tur atdzīvinātu...

Withings izziņo jaunu klasiska stila viedpulksteni ScanWatch Horizon ar 30 dienu darbības laiku

Zīmols Withings ir zināms ar dažādām elektroniskajām ierīcēm, kuras palīdz mums sekot līdzi savai veselībai. Tagad produktu klāstu papildinājis...

Audi jaunākajos modeļos tagad piedāvā Apple Music atbalstu

Vācu autoražotāja Audi mašīnu īpašnieki tagad var izmantot Apple Music pakalpojumus savu mašīnu multimediju sistēmā pa taisno, proti, nav...

MSI paziņojis, ka pircējiem jāgatavojas visai augstām DDR5 atmiņu cenām, kas varētu par 50% vai pat 60% pārsniegt DDR4 atmiņu cenas par to pašu atmiņas ietilpību un līdzīgiem citiem parametriem. Droši vien neviens neloloja cerības, ka DDR5 būs lētāks par DDR4, bet diez vai kāds gaidīja +50% cenas lēcienu.

Viens no lielākajiem DDR5 plusiem tiek minēta on-die ECC (ODECC) funkcionalitāte, kas iebūvēta DDR5, bet vēl arvien īstam ECC (Error-Correcting Code) nāksies izmantot papildu fiziskas atmiņas. ECC atmiņa, kas pazīstama arī kā paritātes atmiņa, ir datu krātuve, kas paredzēta iekšējo datu bojājumu vai datu kļūdu noteikšanai un labošanai.

SK hynix bija pirmie, kas pirms gada izziņoja DDR5 atmiņu tapšanu. SK hynix DDR5 atbalsta datu pārraides ātrumus ar 4800 ~ 5000 Mbps, kas ir 1.8 reizes vairāk par DDR4. DDR5 RAM atmiņas darbojas ar 1.1 V, kas veidos 20% enerģijas patēriņa ietaupījumu, kad to salīdzina ar 1.2 V DDR4. DDR5 RAM atmiņas tikušas arī pie Error Correcting Code (ECC), kā arī tiek solīts, ka vienā DDR5 RAM plāksnē varēs izvietot 256 GB.

Samsung arī nesen izziņoja DDR5 ražošanas uzsākšanu. Samsung DDR5 operatīvo atmiņu moduļi darbojas ar 1.1 V un DDR5-7200 taimingiem, lai arī JEDEC vēl nav izziņojis oficiālu DDR5-7200 standartu, tiekot tikai līdz DDR5-6400. Lai nodrošinātu augstākus datu pārraides ātrumus, Samsung ieviesis DFE (Decision Feedback Equalizer), kas nāk talkā, lai uzlabotu signāla stabilitāti un iespēju kalibrēt katru RAM ligzdas kontakta darbību atsevišķi.

Avotseteknix

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
26.10.2021 13:27

Ar to var saprast ka pilnais datora upgreids pēc gada vai diviem būs vēl dārgāks. No otras puses kamēr pietiek ar dzelžiem kur izmanto DDR4, par DDR5 cenu var pārāk nesatraukties. Ja vēl videokartes nemaksātu kosmosu.

weatherworn
26.10.2021 19:43
Reply to  Krotow

Kosmoss ir īstais vārds, tas ir vnk absurds kādās cenās pat 1660 gtx variācijas iet, bet saprotu, ka tas atkarīgs no tirgus(un no ražotāju vēlmes tirgot jaunos ražojumus), diemžēl crypto kungi ir daļa no šī paša tirgus. Sapņoju, ka šīm nepieciešamībām kaut kad radīs labākus tehnoloģiskos risinājumus par videokartēm, but then again why would anything change, ja šī ir tik izdevīga situācija, kas spiež gribētājus iegādāties produktu par neadekvātām cenām.
.

Krotow
26.10.2021 21:20
Reply to  weatherworn

Zināma cerība uz Intel Ark, kas varētu pasist cenu lejā vidus klases kartēm. Tiesa tikai līdz brīdim, kad atradīs veidu kā rakt tos mēslus ar Ark.

Alberts Kviesis
26.10.2021 15:57

Pirms vairāk kā diviem gadiem pirktam datoram kopējās komplekta izmaksas nav pamainījušās praktiski nemaz. Vājprāts

weatherworn
26.10.2021 19:59

Saprotu, ko Tu saki, bet ir mainījušās, protams, runāju par tām pašām 1060 un 1660 video kartēm. Ryzen procesu cenām vērojams kritums minēto 2 gadu ietvaros. Ssd palikuši pieejami lētāki, nemaz nerunājot par hdd. Pāris ļoti labi korpusi kļuvuši ievērojami lētāki, lai gan dodu priekšroku pašrocīgam ”pimp my ride”.

Krotow
26.10.2021 21:19
Reply to  weatherworn

Ar lētākiem SSD uzmanīgāk. Pusvadītāju deficīta apstākļos vairāki ražotāji sākuši tiem pašiem SSD modeļiem TLC atmiņas vietā likt QLC, vairs nelikt RAM buferi utt. Piemēri labāk zināmu brendu modeļiem, ar kuriem tagad jāuzmanās – Crucial P2 un WD SN750.

weatherworn
27.10.2021 01:00
Reply to  Krotow

Redz kā, noderīgi, paldies

Alberts Kviesis
28.10.2021 20:27
Reply to  weatherworn

Visu iepriekš nosaukto, kas ir palicis lētāks par aptuveni 10-20% (divos gados), kompensē VGA vienība. RX5700/XT pirku par EUR 440. Tagad tādas pat klases karte 6600/XT maksā savus EUR 200-300 dārgāk. Faktiski šajās baltajās dienās no jauna datora pirkšanas atturētu augstās VGA cenas un komponenšu sortimentu stagnācija bez jūtama cenu krituma

Reklāma