Reklāma

airBaltic palielina ilgtspējīgas aviācijas degvielas izmantošanu

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

Latvijas lidsabiedrība airBaltic ziņo, ka uzņēmums 2021. gadā palielinājis ilgtspējīgas aviācijas degvielas (SAF) izmantošanu par 20% salīdzinājumā ar 2020. gadu. Tas panākts sadarbībā ar Neste un citiem degvielas piegādātājiem airBaltic tīklā. Sadarbība ar Neste sākusies nesen, kad airBaltic uzpildīja pirmo lidmašīnu, izmantojot Neste MY Sustainable Aviation Fuel piešķirto degvielu.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mūsu vīzija paredz, ka kļūsim par ilgtspējīgu pārvadātāju ES aviācijas tirgū. Mēs uzskatām, ka SAF degvielai būs nozīmīga loma, lai nodrošinātu aviācijas nozares nākotni un palīdzētu visiem iesaistītajiem samazināt savu ietekmi uz vidi. 2022. gadā un turpmāk izmantosim arvien vairāk ilgtspējīgas aviācijas degvielas.”

2021. gada 28. decembrī Latvijas lidsabiedrības airBaltic reiss BT302 no Helsinkiem uz Rīgu tika veikts, izmantojot degvielas maisījumu, ko veidoja 37% Neste MY Sustainable Aviation Fuel piešķirtās degvielas un 63% tradicionālās fosilās reaktīvās degvielas. Tādējādi tas bija līdz šim lielākais ilgtspējīgas degvielas īpatsvars, ko airBaltic izmantojusi kādā lidojumā.

Neste MY Sustainable Aviation Fuel ilgtspējīgā aviācijas degviela tīrā veidā un savā aprites ciklā samazina siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas pat par 80% salīdzinājumā ar fosilo reaktīvo degvielu.

Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola) norāda: “Neste apņēmusies palīdzēt aviācijas nozarei sasniegt izvirzītos mērķus klimata jautājumos. Mēs esam izstrādājuši lietošanai gatavu risinājumu, kas sniedz tūlītēju risinājumu lidmašīnu radītu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju samazināšanai. Nepieciešami visa veida risinājumi un svarīgs ir katrs solis. Mēs esam priecīgi atbalstīt airBaltic, lai lidsabiedrība spētu sasniegt savus izmešu samazināšanas mērķus.”

airBaltic vides pārvaldība balstīta uz nepārtrauktu un sistemātisku uzlabojumu ieviešanas principu. Tā ir apzinājusi galvenos savas darbības vides aspektus, to ietekmi, riskus un iespējas, kā arī izvirzījusi ar tiem saistītus mērķus.

airBaltic pašlaik lidojumus veic tikai ar viena tipa 32 Airbus A220-300 lidmašīnām, kas šobrīd ir videi draudzīgākie komerciālie lidaparāti pasaulē, jo tā ir pirmā lidmašīna, kuras dzīves cikla ietekmes uz vidi deklarācija ir pilnīgi caurskatāma, palīdzot samazināt CO2 un NOX emisijas attiecīgi par 20% un 50%.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis Rišis
05.01.2022 15:01

Augu un lietotās eļļas degvielas ražošanai arī enerģija jātērē.

Reklāma