Reklāma

Igaunija plāno būtiski ierobežot darbības ar kriptovalūtām

Jaunākie raksti

Pebble pulksteņa radītājs vēlas piedāvāt mazāka izmēra Android viedtālruni

Kādreiz vēl Sony veidoja maza izmēra Android viedtālruņus ar flagmaņa cienīgu specifikāciju, bet nu gandrīz vienīgā iespēja tikt pie...

Arī LMT pagarina iespēju ukraiņu bēgļiem izmantot bezmaksas mobilos sakarus

LMT pagarina iespēju Ukrainas iedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, vēl uz 90 dienām turpināt izmantot bezmaksas mobilo sakaru pakalpojumus. “Jau...

“Moskvičs” atdzims uz ķīniešu radītas platformas

Jau iepriekš esam rakstījuši, ka Renault pilnībā atstāj Krievijas tirgu, savukārt Renault rūpnīca Maskavā tiks izmantota, lai tur atdzīvinātu...

Withings izziņo jaunu klasiska stila viedpulksteni ScanWatch Horizon ar 30 dienu darbības laiku

Zīmols Withings ir zināms ar dažādām elektroniskajām ierīcēm, kuras palīdz mums sekot līdzi savai veselībai. Tagad produktu klāstu papildinājis...

Audi jaunākajos modeļos tagad piedāvā Apple Music atbalstu

Vācu autoražotāja Audi mašīnu īpašnieki tagad var izmantot Apple Music pakalpojumus savu mašīnu multimediju sistēmā pa taisno, proti, nav...

Šī gada februārī Igaunijā stāsies spēkā jaunas izmaiņas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas likumā (angliski AML), kas paredz izmaiņas definīcijā par virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzējiem (angliski VASP).

Īsumā tas nozīmē, ka principā visas finanšu darbības ar nelicenzētiem decentralizētiem finanšu produktiem, kuru skaitā ir arī kriptovalūtas, būs aizliegti. Jaunās likuma izmaiņas gan vēl izskatīs Igaunijas valdība, tomēr šāds solis sperts pēc tam, kad atklājies, ka Igaunija bijusi centrālā valsts nelēgālās naudas atmazgāšanā caur Danske Bank. Kaut arī Igaunija bija tieši viena no pirmajām valstīm, kas aktīvi sāka izmantot un oficiāli licencēja kriptovalūtu. Tomēr situācija diezgan ātri ir mainījusies.

Ja runā par tehniskajām detaļām, tad likums ir vērsts uz to, lai paplašinātu virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzēju sarakstu, kurus principā nevarēs izmantot naudas norēķiniem. Līdz ar to valstij būs legālas iespējas iesaldēt kriptovalūtu maksājumus, kas nozīmē, ka legāli vairs nav ērti norēķināties, piemēram, ar bitkoiniem. Juridiskām personām sods par pārkāpumu varēs sasniegt 400 000 eiro. Izmaiņas ir ļoti nopietnas, kā arī soda apmēri ir visai lieli, taču Igaunija, acīmredzot, ir izvēlējusies šādu ceļu, jo atklājies, ka tieši terorisms tiek finansēts ar kriptovalūtu palīdzību, kā arī ap šo finanšu instrumentu koncentrējās liels apjoms nelegāli iegūtas naudas.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Biteme
03.01.2022 11:52

Spriežot pēc ziņām – valstis ar plus-mīnus normālu dzīves līmeni (attiecīgi, banku sektoru) kriptozeriņus ierobežo, bet Salvadora un tās sabiedrotie dod zaļo gaismu.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
03.01.2022 12:00
Reply to  Biteme

Nu nav gan tā. Visvairāk bitcoin nepatīk diktatūrām – Ķīna, Krievija. Savukārt tādās valstīs kā ASV, Kanāda, Vācija pat var tradicionālajās biržās tirgot finanšu produktus, kas balstīti uz bitcoin (futures, ETFs, futures ETFs). Salvadora ir tāds outlier.

Krotow
04.01.2022 16:50

Tevis minētajās valstīs kripto lobija melnā kase ir pārāk spēcīga.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
05.01.2022 01:30
Reply to  Krotow

Protams, tas taču melnās kases lobijam ir tik elementāri – panākt sev vēlamo demokrātiskās valstīs ar pasaules un Eiropas lielākajām ekonomikām.
Tagad visas cerības uz Krieviju, Ķīnu, Nigēriju un līdzīgām valstīm.

Kristaps K.
03.01.2022 16:33

Teroristu finansētājiem noteikti kaut kāds oficiāls kaut kā aizliegums būs nepārvarams šķērslis. Bandīti jau arī nereģistrētus šaujamieročus nekad nelieto, utt… :)

Eins
03.01.2022 18:19
Reply to  Kristaps K.

Tie bandīti noteikti tos nereģistrētos šaujamieročus pasūta ebay, ne?

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
03.01.2022 19:05
Reply to  Eins

Un kur tad pasūta?

myself
04.01.2022 13:10

Kriptovalūta tak pamatā domāta nodokļu nemaksāšanai, terorisma finansēšana ir tikai tāds kā blakusprodukts. Bet skaidrs, ka ar laiku visas normālās valstis to klapēs ciet. Igaunija jau ne pirmo reizi ir priekšā pārējiem.

Krotow
04.01.2022 16:51

Redzēsim ka kripto legalizācija vispār bez kontroles būs Šlesera/Gobzema vēlēšanu programmā.

Martins
04.01.2022 22:31

Tā gluži nav, varēs pirkt un pārdot kriptu kà līdz šim!
https://www.coindesk.com/policy/2022/01/04/estonia-regulator-says-no-plans-to-ban-crypto/

Jonis
08.01.2022 17:15

:DD

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
09.01.2022 21:56

Svētīgi kriptojūsmiņi, jo tie iemantos Zemi

Basics
09.01.2022 22:57

2x1m visiem nepietiks, tāpēc jāskatās arī uz kremēšanas pusi.

Reklāma