Steam jau ilgu laiku veido gana uzticamu statistiku par spēļu entuziastu izmantotajiem dzelžiem un arī programmatūru. Ik pa laikam Steam parāda, ka vēl arvien cilvēki spēlēm izmanto vecas videokartes, jo jaunās nav pieejamas vai arī lietotājiem jau pietiek ar vecāku videokaršu modeļu spējām.
Jaunākie dati parāda, ka Windows 11 nemaz tik labi neveicas arī ar vienu no aktīvākajām lietotāju komūnām – spēļu entuziastiem. Spēlētājus nevar gluži vainot kūtrumā, jo vismaz sākotnēji Windows 11 ļoti švaki darbojās kopā ar AMD sistēmām. Tikai 8% Steam lietotāju uzstādījuši Windows 11, lai arī pāreja no Windows 10 uz Windows 11 ir bez maksas.
Windows 11 gan pēdējā mēneša laikā izdevies četrkāršot savu izplatību, bet 8.3% vēl arvien ir traki zems rādītājs. Steam veidotā statistika ir pietiekami uzticama, jo informācija tiek ņemta no vairāk nekā 100 miljoniem lietotāju visā pasaulē.
Plašāk ar Steam statistiku var iepazīties te.
Ja Win11 atbalstītu intel 7XXX un vecākas paaudzes procesorus tad būtu krietni vairāk lietotāju un vēl ja nav GPT tad pa lielam OS no jauna jāinstalē
GPT vēl nav tāda problēma lai Windows būtu jāpārinstalē. BIOS pārslēgšana Legacy -> UEFI gan.
nav bijis vajadzības, bet kas tad tur par problēmu? pilns internets ar pārslēgšanu uz viens-divi.
mbr2gpt tutorial
Paldies par tutoriāli !
Kā jau kolēģi minēja, GPT galīgi nav problēma, principā viena komandrinda un gatavs. Arī iedarbināt uz vecākiem CPU ir iespējams ar mazliet šamaņu dejām.
Windows 10 ir pietiekami stabila OS, lai visiem tagad uzreiz būtu jāskrien uz Windows 11, tā kā satraukumam par 8% nav iemesla, ja nemaldos, tad W10 ieskrējiens bija lēnāks.
Gaidam windows 12 ar papildus realitates brillem.
Kādēļ rakstā tiek uzsvērts, ka W11 uzrādījis ļoti zemus rādītājus? Ja skatās no pieauguma/krituma, tad tas uzrādījis tieši lielāko kāpumu +6.46%, kas ir 10 reizes vairāk nekā otrais lielākais kāpums. Otrs aspekts, kas jāņem vērā – ka W11 nepieciešamas konkrētas tehniskās iespējas, kas nebūt nav pieejamas visos datoros – tātad pāreja pat teorētiski uz 100% nav nemaz iespējama. Treškārt – jāvērtē ir laika periods, kopš vispār pieejams W11. Tad korekti būtu salīdzināt ar citu operētājsistēmu šādā pašā laika periodā, lai varētu izdarīt kādus secinājumus, cik veiksmīga vai nē ir pāreja uz W11. Nu kaut nedaudz objektīvu datu interpretāciju gan gribētos… Read more »
Man gan liekas, ka tas ir daudz tik īsā laika posmā. Man pašam ir W11 un patīkami apzināties ka esmu pie tiem 8% 😁. Vienīgais ko pēc testiem esmu pamanījis ir kā nvme lasīšana un rakstīšana palikusi lēnāka, bet tā viss čiki briki viss darbojās.
patīkami apzināties ka esmu pie tiem 8% kam nvme lasīšana un rakstīšana palikusi lēnāka 😁
Kāpēc tāda nožēla par “tikai 8%”? Ne vienmēr jaunāks=labāks. Rakstu no laptopa ar W8.1 – lielisks ikdienas web-verķis. Kāpēc man tur vajadzētu W10? W10 pat varētu būt izņēmums, jo esot gana ātrs uz vecākiem dzelžiem, jo tie ņem pretī W10, bt tas man nedos pilnīgi neko, salīdzinājumā ar esošo windu. Tad vēl MIUI 12 kas manā ieskatā ir sliktāks par MIUI 11 – uz papīra solīja daudz, bet juceklis menu un vizuālā nekonsistence ir atbaidoša. Par W11 man pietika noskatīties video, kur sākumbilde ir jauna, bet pietiek ielīst dziļāk setingos un izlien logi vēl no XP laikiem kas izskatās pilnīgi… Read more »