Reklāma

ANO: Vairāk nekā trešdaļa pasaules iedzīvotāju nekad nav lietojuši internetu

Jaunākie raksti

Ford cenšas drastiski samazināt pieejamo papildopciju klāstu mašīnās

Ford jau ilgāku laiku runā, ka mašīnu ražošanu nepieciešams vienkāršot, lai samazinātu arvien pieaugošās izmaksas, kas neizbēgami rezultējas lielākā...

Intel izziņo Arc Pro videokartes profesionāļiem

Intel videokartes ir sava veida jaunums tirgū, bet te ir jānorāda, ka tās vēl īsti ārpus Ķīnas nav nopērkamas....

“WhatsApp” nāk klajā ar vairākām jaunām privātuma funkcijām

Saziņas lietotne "WhatsApp" turpina lutināt lietotājus ar jaunām funkcijām, gan uzlabojot lietojamību, gan privātumu. Svaigākās izmaiņas saistītas tieši ar...

Eiropa drīzumā var atvadīties no OnePlus un OPPO

OnePlus un OPPO iekūlušies ķezā Vācijā, kur šo ražotāju viedtālruņiem var tikt uzlikts pārdošanas liegums, jo par OnePlus un...

Tesla lobē Ontario provinces valdību par rūpnīcas celtniecību Kanādā

Pēdējo dažu mēnešu laikā vismaz divreiz izskanējušas runas, ka Tesla vienu no savām nākamajām rūpnīcām plāno būvēt Kanādā. Tagad...

Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) jaunākajiem datiem – vairāk nekā trešdaļa (37%) jeb gandrīz trīs miljardi pasaules iedzīvotāju nekad nav izmantojuši internetu. Tas joprojām ir milzīgs skaits, ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmija lielu daļu sadzinusi mājās un mudina darboties tiešsaistē.

ANO lēsusi, ka 96% no tiem, kuri nav lietojuši internetu, dzīvo jaunattīstības valstīs. Reālākos skaitļos – gandrīz 3/4 iedzīvotāju 46 vismazāk attīstītajās valstīs nekad nav bijuši tiešsaistē. Šo iedzīvotāju vidū galvenokārt ir seniori, lauku apvidos dzīvojošie un dzimumu nevienlīdzības dēļ arī sievietes.

Tikmēr to cilvēku skaits, kuri izmanto internetu, no 4,1 miljarda 2019. gadā šogad pieaudzis līdz 4,9 miljardiem. Liels nopelns tajā, protams, ir pandēmijai. Taču jāatceras, ka arī starp šiem teju pieciem miljardiem var atrasties daudz tādu, kuri internetu izmanto ļoti reti vai arī bieži saskaras ar savienojuma problēmām.

ANO skaidro, ka pirmajā pandēmijas gadā interneta lietotāju skaits pasaulē pieaudzis par vairāk nekā 10%, kas ir pārliecinoši lielākais pieaugums pēdējo desmit gadu laikā. Tas saistāms ar to, ka daudzās valstīs, tostarp jaunattīstības, tika ieviesta mājsēde, slēgtas skolas, kā arī bija nepieciešamība piekļūt dažādiem pakalpojumiem, kas klātienē nebija pieejami, piemēram, bankas.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
01.12.2021 13:05

Ja padomā, varbūt tas pat ir labi. Masveida interneta “apgūšana” kopš 90-jiem satura kvalitātei ir nākusi tikai par sliktu.

Labi
01.12.2021 15:19
Reply to  Krotow

Padomāsim par to no citas puses – ja viņiem būtu piekļuve internetam, reproducēšanās nebūtu viņu galvenā izklaide. Nomest konteinerus ar kontracepciju būtu tīri tehnisks jautājums.

Skābene
02.12.2021 09:18
Reply to  Labi

Tu domā, ka senioriem vecumā virs 90 gadiem kontracepcija vēl aktuāla!? :D

Reklāma