Reklāma

“Porsche” Latvijā aizsāk kustību SHIFT sieviešu iedvesmošanai, iedrošināšanai un līdztiesības veicināšanai

Jaunākie raksti

Nothing Phone (1) apskats – parunāsim par neko!

Ilgi domāju, kā lai latvisko angļu vārdu "Hype", tad metu kaunu pie malas un ļāvos Google tulkotājam. Ažiotāža. Patiešām...

Tesla kārtējās problēmas ar varasiestādēm par Autopilot sistēmas mārketingu

Elektroauto ražotājs Tesla kārtējoreiz iekūlies nepatikšanās ar varasiestādēm par to, kā tiek reklamēta "Autopilot" sistēma - šoreiz Tesla ir...

Samsung varētu oficiāli atbrīvoties no “Z” burta lietošanas salokāmo tālruņu nosaukumus

Esam tikai dienas attālumā no tā, kad tikss izziņoti nākamās paaudzes Samsung salokāmie viedtālruņi un sagaidāms, ka to nosaukumu vairs...

NIO bateriju maiņas stacijas tiks ražotas Ungārijā

Ķīniešu elektroauto ražotājs NIO turpina paplašināšanos Eiropas tirgū un tagad uzņēmums ziņo, ka Eiropā tiks saliktas NIO elektroauto bateriju...

McLaren tagad piedāvās 450 dolāru vērtus sporta apavus

Auto zīmols McLaren cer pavērt jaunus biznesa un mārketinga apvāršņus, piedāvājot sporta apavus, kurus rotās uzņēmuma vārds. Jaunais skriešanas apavu...

“Porsche” nule kā aizsācis jaunu globālo kustību SHIFT, pirmos tās soļus sperot arī Latvijā, proti, ziedojot biedrības “Riga TechGirls” mācību programmai 5000 eiro un atklājot fotoizstādi “Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”, informēja “Porsche centrs Rīga” vadītājs Ivars Norvelis.

“Porsche SHIFT” mērķis visā pasaulē ir veidot sieviešu līderu kopienu, lai sekmētu un virzītu pārmaiņas sabiedrībā – veicinātu līdztiesību, iekļaušanu, izceltu sieviešu talantus, veiksmes un pieredzes stāstus, iedrošinātu un motivētu.

“Porsche” ražo vienas no labākām sporta automašīnām jau 70 gadus, un tas nebūtu iespējams bez mūsu vērtībām – ilgtspējas, tehnoloģijām un inovācijām, kā arī vienlīdzīgām iespējām visiem darbiniekiem. Vienlaikus, kā uzņēmums, “Porsche” ir tiecies palielināt sieviešu kolēģu skaitu ikvienā līmenī – mūsdienās sievietes strādā tādos amatos, kur tas kādreiz droši vien šķita neiespējami. Tāpēc tagad “Porsche” ir aizsācis šādu publisku un globālu iniciatīvu SHIFT, ko katra valsts īsteno atbilstoši tās aktualitātei,” skaidroja Norvelis.

Pēc “Porsche centrs Rīga” vadītāja teiktā, Latvijā SHIFT programmai ir divi stūrakmeņi. Pirmkārt, kopiena, kas iedvesmo un dalās pieredzē, kā arī – pārmaiņu un izaugsmes veicināšana sabiedrībā, otrkārt – izglītība, tāpēc “Porsche SHIFT” kustību Latvijā piesaka ar atbalstu biedrību “Riga TechGirls”.

“Porsche SHIFT” kustības veidošanu Latvijā uzsāka sadarbībā ar žurnālu “Pastaiga”, izveidojot savu īpašo Latvijas ietekmīgāko, radošāko, izcilāko sieviešu topu, izvēloties 21 dāmu, kas ne tikai iedvesmo ar saviem sasniegumiem, darbiem un personību, bet arī iemieso “Porsche” un kustības SHIFT vērtības.

“Mūsu mērķis bija radīt foto un iedvesmas vārdu izstādi ar spēcīgām, talantīgām savas jomas profesionālēm, inteliģentām Latvijas sievietēm, un vienlaikus arī vēlējāmies ieguldīt izglītībā. Tāpēc aicinājām dāmas piedalīties īpašā fotosesijā un dalīties savā pieredzē, kas varētu motivēt un iedrošināt arī citas Latvijas sievietes, kuras, iespējams, meklē jaunu ceļu savā dzīvē,” teica Norvelis.

Tā tapa digitālā fotoizstāde “Izcili Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi”, ko svinīgā pasākumā ar dāmu godināšanu 25. novembrī atklāja “Porsche centrs Rīga”.

“Mēs aicinājām ikvienu dāmu, kura bija iekļauta “Porsche” un “Pastaigas” īpašajā topā, piedalīties šajā fotosesijā, solot, ka par katru, kura piekritīs, mēs ziedosim “Riga TechGirls” biedrībai,” skaidroja Norvelis.

Kopā atsaucās 14 dāmas, kas palīdzēja “Porsche centram Rīga” nodrošināt vairāk nekā 200 citām sievietēm bezmaksas apmācības izglītības programmā “Iepazīsti tehnoloģijas”.

“Riga TechGirls ir pirmā biedrība Latvijā, kas veltīta meiteņu un sieviešu iedvesmošanai un izglītošanai tehnoloģiju jomā. Drīzumā uzsāksim jau trešo mūsu organizēto izglītības programmu “Iepazīsti tehnoloģijas”, kas paredzēta ikviena vecuma sievietei, kura meklē jaunu ceļu profesionālajā dzīvē. Esam pagodināti un pateicīgi “Porsche centrs Rīga” par atbalstu un sadarbību,” norāda biedrības “Riga TechGirls” vadītāja, valdes locekle un mentore Anna Andersone.

Turpmāk SHIFT kustības attīstība turpināsies arī citos veidos, sevišķi sociālo mediju kanālos “LinkedIn” un “Facebook” un citur, lai fotoizstāde un iedvesmojošie sieviešu stāsti būtu pieejami arī plašākām auditorijām.

Digitālajā izstādē ar savu pieredzi, padomu un iedvesmu dalās: Nevalstiskā teātra “Dirty Deal Teatro” vadītāja Anna Sīle, arhitekte un arhitektu biroja “DEPO projekts” īpašniece Antra Saknīte, Latvijas Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras asociētā profesore, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu infektoloģe un ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, profesore Dace Zavadska, aktrise, producente, viena no Latvijas ietekmīgākajām influencerēm Ieva Florence, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, dizaina biroja H2E radošā direktore, dizainere Ingūna Elere, platformas un iniciatīvas “She Owns” dibinātāja, “Swedbank” “Private banking” vadītāja, AS “Swedbank Atklātais Pensiju Fonds” padomes locekle Karīna Kulberga, Latvijas Republikas iekšlietu ministres padomniece, publiciste, pētniece Linda Curika, Inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” līdzdibinātāja un vadītāja, “TechChill” valdes locekle Marija Ručevska, Rīgas Tehniskās universitātes lektore un mākslīgā intelekta pētniece Māra Pudāne, Juriste un ultramaratoniste; pirmā sieviete no Latvijas, kas noskrējusi Grieķijas Spartatlona skrējienu – 246 kilometrus, Sigita Vāce, vadošā pētniece Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrā, Latvijas Nacionālās biobankas-Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes vadītāja Vita Rovīte, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes dekāne; jau 20 gadus veiksmīgi darbojas informācijas tehnoloģiju nozarē, šobrīd ir “DIVI grupa” biznesa attīstības vadītāja Zane Bičevska, Veselības centra 4 filiāles “Dermatoloģijas klīnika”, “Anti-Aging Institute” un “Baltijas vēnu klīnika” vadītāja Zane Rēvalde.

“Porsche” gan Vācijā, gan citās valstīs regulāri īsteno dažādas iekšējās aktivitātes un sadarbības projektus savu vērtību iemiesošanai dzīvē, tostarp “Charta der Vielfalt” iniciatīvu, kas atbalsta biznesa kultūru bez diskriminācijas. Savukārt sadarbībā ar tādām organizācijām kā “Femtec”, “Komm, mach MINT”, “Spitzenfrauen BW” un citām, uzņēmums iedrošina un atbalsta meitenes un sievietes viņu karjeras ceļā zinātnes un tehnoloģiju jomā.

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 komentārs
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Shiftere
30.11.2021 09:28

Dodiet 75% sieviešu Porsche valdē, liekuļi)) Mēģina atpirkties ar kapeikām un pūst miglu acīs!

Reklāma