Reklāma

“Ionity” piesaista 700 miljonus eiro un plāno uzlādes tīkla paplašināšanos

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Elektroauto uzlādes tīkla operators “Ionity” paziņojis, ka tam izdevies piesaistīt 700 miljonu eiro gan no līdzšinējiem, gan jauniem investoriem. Piesaistītā nauda tiks likta lieta, lai līdz 2025. gadam Eiropā uzstādītu vairāk nekā 5000 elektroauto uzlādes iekārtas.

“Ionity” projektu 2017. gadā sākotnēji izveidoja vairāki lielie autoražotāji, tostarp Volkswagen, BMW, Ford un Mercedes. Laika gaitā iesaistījušies arī citi autoražotāji, piemēram, Kia. Tagad projektam pievienojies pirmais uzņēmums, kas nav tieši saistīts ar auto ražošanu – investīciju uzņēmums “BlackRock”. Šis uzņēmums investējis naudu aptuveni 300 projektos visā pasaulē, kas saistīti ar enerģijas ieguvi no atjaunojamiem resursiem.

Šobrīd “Ionity” tīklā ir 386 stacijas, kurās kopumā uzstādītas vairāk nekā 1500 ultra ātrās uzlādes iekārtas. Vēl 37 stacijas tiek būvētas šobrīd. Tas gan atpaliek no paša uzņēmuma nospraustajiem mērķiem, proti, jau pagājušā gada beigās bija jābūt ap 400 stacijām un vairāk nekā 2400 uzlādes iekārtām. Neskatoties uz aizkavēšanos, “Ionity” tīkls turpina paplašināties – tas pieejams jau 24 valstīs un pirmā uzlādes stacija atvērta arī Latvijā.

Piesaistot finansējumu, “Ionity” nosprauduši nopietnus mērķus – līdz 2025. gadam uzlādes iekārtu skaitam jāpalielinās līdz septiņiem tūkstošiem. Tas nozīmē, ka nākamo 3-4 gadu laikā jāuzstādā 5000 uzlādes iekārtu. Plānots, ka šī termiņa beigās Eiropā būs vairāk nekā 1000 “Ionity” uzlādes stacijas. Jaunās stacijas plānots izbūvēt ar 6-12 uzlādes iekārtām, savukārt jau esošās tiks paplašinātas, īpaši vietās, kur ir lielāka satiksme un lielāks pieprasījums pēc uzlādes iespējām.

Ja šobrīd faktiski visas uzlādes stacijas bijušas uz galvenajiem lielceļiem, tad turpmāk “Ionity” izvietos stacijas arī lielāku apdzīvotu vietu tuvumā, kā arī uz noslogotākiem reģionālajiem ceļiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: