Web Analytics
More
  Reklāma

  “Astra” pēc veiksmīgas orbītas sasniegšanas vēlas sākt komerciālu darbību

  Jaunākie raksti

  Jau rakstījām, ka piektdienas, 19. novembra, vēlā vakarā pēc vietējā laika raķešu ražotājs “Astra” spēra lielu soli uz priekšu savā attīstībā un pirmo reizi sasniedza orbītu. Tā kā “Astra” pērn kļuva par publisku kompāniju, tās akciju vērtība pirmdien pakāpās par 42%. Šis sasniegums uz lauriem ilgi sēdēt neļauj, un tikai tagad sāksies tāds pamatīgs darbs, jo uzņēmums vēlas sākt komerciālu darbību un nākamgad izlaist jaunas raķešu versijas.

  Piektdien rīkotās misijas laikā raķete “LV0007” (saukta arī par “Rocket 3.3”) tika palaista no Klusā okeāna kosmosa ostas kompleksa Aļaskā. Tā vienlaikus bija arī “Astra” pirmā komerciālā misija, nogādājot orbītā kravu ASV Kosmosa spēkiem Kosmosa izmēģinājumu programmas ietvaros.

  Uzņēmuma vadība apstiprinājusi, ka nākamā komerciālā orbitālā misija ir jau dienas kārtībā un raķete “Rocket 3.3” ir palaišanas gatavībā. Taču, kad un no kurienes misija tiks uzsākta, “Astra” vēl patur noslēpumā. Taču, ņemot vērā, ka “Rocket 3.3” palaišana noritēja salīdzinoši gludi, nekas daudz raķetes versijā netikšot mainīts.

  Tā vietā “Astra” vairāk vēlas koncentrēties uz jaunas versijas raķetes “Rocket 4.0” izstrādi. Ar to varētu pārvadāt salīdzinoši smagākas kravas nekā ar “Rocket 3.3”, kuras kravnesība sasniedz 50 kg. Uzņēmums atklāj, ka izmēģinājumi ar šo raķeti notikšot nākamgad.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma