Reklāma

Vides aizstāvji Vācijā iesūdz tiesā arī “Volkswagen”

Jaunākie raksti

“Porsche Taycan” kļuvis populārāks par “Porsche 911”

2021. gads kļuva par rekordu gadu vācu sporta autoražotājam Porsche, kas pārdeva par 301 915 mašīnas, labojot pārdošanas rekordus....

ASUS izziņo jaunas Intel Z690, H670, B660 un H610 sistēmplates

ASUS izziņojis jaunas Intel Z690, H670, B660 un H610 sistēmplates, kas ir saderīgas ar jaunākajiem Intel 12. paaudzes procesoriem....

Volkswagen pērn dubultojis elektroauto pārdošanas apjomus

Neskatoties uz to, ka aizvadītājā gadā Volkswagen saskārās ar dažādām problēmām, piemēram, pusvadītāju deficītu, autoražotājs spējis dubultot pārdoto elektroauto...

ASUS izziņo Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB videokartes

ASUS paziņojis, ka arī piedalīsies Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB videokaršu trakumā. Nvidia GeForce RTX 3080 12 GB...

RTU sadarbībā ar SIA «Sakret» izstrādā betona maisījumu 3D drukāšanai

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) industriālais doktorants Krists Ziemelis sadarbībā ar SIA «Sakret», Baltijas reģionā lielāko sauso un lietošanai gatavo...

Vides aizstāvju organizācijas Vācijā pirms kāda laikā iesūdzēja tiesā BMW un Mercedes, jo šie autoražotāji nebija nosprauduši konkrētu datumu, līdz kuram pārtrauks iekšdedzes dzinēju lietošanu. Tagad kārta pienākusi arī Volkswagen – aktīviste Klāra Maijere un “Greenpeace” Vācijas nodaļas vadītāji iesūdzējuši tiesā vācu autogigantu.

Iemesls sūdzēšanai tiesā ir tieši tāds pats kā iepriekš ar “VW” konkurentiem – autoražotājs nepilda savu pienākumu un uzdevumus, lai cīnītos ar klimata pārmaiņām. Volkswagen bija dotas astoņas nedēļas lai apsvērtu aktīvistu prasības, tostarp iekšdedzes dzinēju lietošanas pilnīgu pārtraukšanu līdz 2030. gadam un kaitīgo izmešu samazinājumu par 65 procentiem, ja salīdzina ar 2018. gadu.

Protams, ka vācu autoražotājs prasībām nepakļāvās. Ražotājs izplatījis paziņojumu, ka tas atbalsta klimata saudzēšanu un dekarbonizāciju, taču tas to nevar paveikt vienatnē. “Valstu valdībām ir uzdevums izstrādāt normatīvos aktus, lai sasniegtu klimata mērķus, savukārt tiesvedības pret uzņēmumiem nav pareizais ceļš, lai sasniegtu šos mērķus,” raksta Volkswagen.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Es pats
10.11.2021 22:40

Žēl, ka tie nostāsti, ka lielie ražotāji šādus aktīvistus veikli “apklusina”, nav izrādījušies patiesība

Skābene
11.11.2021 09:01

Dēļ šādiem aktīvisitiem Vācijas iedzīvotāji tagad maksā dārgi par elektrību un apkuri, jo aktīvisti panāca AES slēgšanu.

Elektriķis
11.11.2021 09:52
Reply to  Skābene

Tas toreiz bija Fukušimas emocionālais fons. Tagad varētu velt uz Kremļa aģentu darbību.

ggggg
11.11.2021 10:33
Reply to  Skābene

Tikmēr Latvijas aktīvisti nevēlas pat vēja parkus.

Skābene
11.11.2021 14:53
Reply to  ggggg

Jā, ņaudētāju mums netrūkst, tāpat kā Vācijā. Tur cilvēki par lētu naudu sapērk mājas, kas sabūvētas ap lidostu un tad raksta sūdzības, ka lidmašīnas taisa lielu troksni un lidosta jāslēdz! Mums līdzīgi, sapērk īpašumus ap Biķernieku trasi un kačā pravas. Cits nopērk meža zemi, uzceļ māju un tad raksta sūdzības par citiem, kas nopērk blakus zemes gabalu un izcērt “vērtīgu mežu”, kur pēkšņi sākuši “aizsargājami putni” ligzdod.
Ja elektrības cena uzskrietu līdz 1 euro par kilovatstundu, visi tie bļāvēji būtu pirmie, kas savā pagalmā liktu vēja propellerus un saules baterijas! :)

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: