Reklāma

Aicinām atbalstīt latvieša radītās piedzīvojumu videospēles “GRUNND” tapšanu

Jaunākie raksti

LMT pērn veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021. gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla...

Par spīti Džo Rogana izplatītajai dezinformācijai par Covid-19 “Spotify” no viņa neatteiksies

Lielu sašutuma vētru izraisījusi Džo Rogana "Spotify" dzirdamā podkāsta "The Joe Rogan Experience" 31. decembra epizode, kurā piedalījās ārsts...

Latvijā beidzot pieejama Apple Watch ECG – elektrokardiogrammas funkcionalitāte

Bez sarkanā paklāja un fanfarām, bet ar kāda putniņa pačukstēšanu, pie mums ir nonākusi informācija, ka Latvijā beidzot darbojas...

Ford nepilnu divu gadu laikā plāno saražot 600 tūkstošus elektroauto

Ford vadītājs Džims Fārlijs intervijā Fox Business norādījis, ka ASV valdībai nepieciešams veikt investīcijas elektroauto infrastruktūras attīstībā, savukārt ražotāji sagatavos...

Tesla pērn guvusi rekordlielu peļņu; šogad jaunus modeļus neprezentēs

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks apstiprinājis, ka uzņēmums pērn strādājis ar 5,5 miljardu dolāru (4,8 miljardi eiro) peļņu,...

Latviešu mākslinieks, fotogrāfs Olafs Ošs pašreiz strādā pie inovatīva projekta – piedzīvojumu videospēles “GRUNND“. Tā veidota 3D vidē un ir īpaša ar to, ka mākslinieciski pilnībā radīta ar roku. Tāpat visi vizuālie materiāli, kods un mūzika ir īpaši pielāgoti. Tiesa, lai spēli nākamgad varētu oficiāli izlaist, nepieciešams papildus finansējums.

“GRUNND” sižets galvenokārt vijas par un ap izvēlēm un negaidītiem piedzīvojumiem. Tajā mistika mijas ar zinātnisko fantastiku. Spēlē ikdienas mierīgais ritājums lēnām pārvēršas spraigu, noslēpumainu notikumu virknē, liekot no cita skatupunkta pavērties uz ikdienas lietām. Tā ir piedzīvojumu spēle, vismaz 5h gara. Taču labākais ir tas, ka to var spēlēt atkal un atkal, jo notikumu gaita un beigas ikreiz ir citādas.

“GRUNND” izstrāde balstās uz Olafa Oša nerealizēto fotogrāfijas projektu, iedvesmojoties no novelista Franca Kafkas stāstiem un Deivida Linča kinematogrāfijas. Olafs pats strādā pie spēles stāsta, uzbūves, koda. Savukārt mūzikas lauciņš ir britu komponista Edvarda Votkinsa (Edward Watkins) pārziņā.

Zīmīgi, ka maijā “GRUNND” saņēma Latvijas Dizaina gada balvu kategorijā “Digitālais dizains”. Savukārt šī gada sākumā indie spēļu platforma “Itch.io” ierindoja šo datorspēli 4. vietā kategorijā “Vizuālā pieredze” un 7. vietā kategorijā “Audio pieredze”.

Datorspēle “GRUNND” atrodama kolektīvā finansējuma platformā “Kickstarter”, kas vērsta uz radošumu. Ar tās palīdzību radošie cilvēki var savākt finansējumu saviem projektiem, tajā skaitā arī “GRUNND”. Pašreiz šī spēle pieejama angļu valodā bezmaksas demo versijā platformās “Steam” un “Itch.io“. Taču, lai to pilnībā pabeigtu, jāiegulda vēl 9500 USD. Ja šo summu tuvākā mēneša laikā nesavāks, projekts netiks attīstīts tālāk. Tāpēc, ja gribi atbalstīt latvieša veikumu un vēlies, lai datorspēle “GRUNND” tiek oficiāli izlaista, līdz 3. decembrim vari dot savu finansiālo artavu caur “Kickstarter” platformu un papildus saņemt dažādus bonusus.

Ja viss notiks kā plānots, “GRUNND” iznāks nākamā gada novembrī. Pa šo laiku vari sniegt savu atbalstu, iepazīties ar spēles demo versiju un klausīties raidierakstus “GRUNND PODCAST“, kuros dzirdēsi aizraujošas sarunas par un ap šīs spēles izstrādi.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kāds
09.11.2021 10:02

Lūk… ja plānos būtu izlaist versiju latviešu valodā, ar latvisko audio celiņu, tad daudz nedomājot nopirktu, pat ja tā arī ne reizi nepaspēlētu. :D

Patīk, ka, pēc video spriežot, atmosfēra, noskaņojums, izpildījums atgādina igauņu veiksmes stāstu Disco Elysium. Var just, ka “GRUNND” ir pamatīga dvēsele, odziņa. Kaut kas, kas mūsdienās spēlēm pietrūkst.

Kursors.lv
09.11.2021 10:13
Reply to  Kāds

Vai ne? Man arī uzreiz savilkās paralēles ar Disco Elysium. Tīri noskaņas ziņā. Malači, treilerī izklausījās ļoti kvalitatīvs audio darbs (gan ierunātā daļa, gan pārējās skaņas).

Olafs Osh
09.11.2021 20:15
Reply to  Kāds

Laba diena :)

Ar to latviešu valodu ir tā – es labprāt. Bet tas ir liels finansiāls ieguldījums, kuru, ja nenotiek visādi brīnumi, nu nekādīgi patlaban nav iespējams pacelt. Ja ir vēlme turēt latiņu pietiekami augstu, tad ir jāpiesaista aktieri – draugi un paziņas nerēs. Tas mūsu tirgū izvērtīsies par vismaz vairāku tūkstošu afēru, kuru nekad nevarēs atsist.

Salīdzinājums ar Disco Elysium silda labāk par tēju!

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: