Reklāma

“Bolt” kā pirmie nāk klajā ar elektrisko skrejriteņu uzlādes stacijām

Jaunākie raksti

“Twitter” aizliedz publicēt foto un video ar personām bez viņu piekrišanas

"Twitter" turpina paplašināt centienus nodrošināt saviem lietotājiem privātumu un nu nācis klajā ar vēl vienu jaunumu. Ikvienam lietotājam turpmāk...

Silent Yachts prezentē jaunu katamarānu ar saules baterijām, elektromotoriem un pūķi

Uzņēmums Silent Yachts ir zināms kā viens no pionieriem, kas vēlas radīt videi draudzīgākus pārvietošanās līdzekļus ūdenī. Pavisam nesen...

Toyota savos elektroauto koncentrēsies uz cenu nevis nobraukumu ar vienu uzlādi

Salīdzinot ar lielāko daļu konkurentu, Toyota elektroauto segmentā līdz šim ievērojami stagnējusi. Autoražotājs pamazām pievērsies arī elektroauto, taču tas...

Riga TechGirls mentoru programmā pieteikušās vairāk nekā 1000 sieviešu

Darbs tehnoloģiju jomā arī sieviešu vidū ķļūst arvien pievilcīgāks, to var spriest pēc lielās aktivitātes jaunajā Riga TechGirls mentoru...

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma...

Igauņu transporta koplietošanas, mikromobilitātes un ēdiena piegādes uzņēmums “Bolt” nācis klajā ar risinājumu, kas lieti noderēs vietās, kur iecienīta pārvietošanās ar elektriskajiem skrejriteņiem. “Bolt” kā viens no pirmajiem nozarē radījis elektrisko skrejriteņu uzlādes punktus, kas vienlaicīgi ļauj uzlādēt līdz desmit braucamo un reizē sniedz vēl citas iespējas.

Šīs uzlādes stacijas domātas “Bolt 4”, “Bolt 3” un “Bolt 2” modeļu pabarošanai. Vienlaikus tās kalpo arī citiem nolūkiem, piemēram, kā novietne. Cik nav redzēts un dzirdēts, ka lietotāji šos braucamos pamet, kur pagadās – atstāj turpat, ietves vidū, iemet Daugavā utt. Līdz ar to uzlādes punkti uzlabos pilsētvides ainavu, jo brīvie “Bolt” skrejriteņi lielākoties atradīsies šajās novietnēs, nevis izmētāti pa visām malām. Tāpat uzņēmums sola atalgot čaklākos braucējus – tie, kuri skrejriteni ar zemu akumulatora līmeni būs nogādājuši līdz uzlādes punktam, nākamajā braucienā saņems 1 eiro atlaidi.

Pēc “Bolt” teiktā, šāds risinājums arī samazinās vides piesārņojumu. Uzņēmumam vairs nevajadzēs izmantot mikroautobusus un citus resursus, lai savāktu skrejriteņus ar zemu akumulatora līmeni un tērēt laiku to uzlādei. Kā var zemāk redzēt, šis risinājums nav aprīkots ne ar kādiem kabeļiem, kas varētu prasīt papildu apkopi. Kad pabeidz braucienu, vienkārši iestum skrejriteni brīvajā vietā.

Pašreiz “Bolt” elektrisko skrejriteņu uzlādes stacijas izmēģina braucēji Tallinā, kur izvietoti deviņi punkti. Šī gada laikā uzņēmums dažādās pilsētas daļās cer izvietot vēl vairākus uzlādes punktus. Savukārt 2022. gadā “Bolt” šo risinājumu plāno izvērst krietni plašāk, Eiropas tirgos kopumā uzstādot 500 elektrisko skrejriteņu uzlādes stacijas. Lietotāju ērtībai visi uzlādes punkti tiks atzīmēti kartē “Bolt” lietotnē.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Salt
15.10.2021 14:12

Nu par to kārtību viņi pūš. Ja varētu atstāt un saņemt vienīgi šajās novietnēs – tad vēl tā, bet tā kā tas nebūs obligāti, tad joprojām metīs kur pagadās un nav brīnums, ka kāds tos pestīs iekšā Daugavā, lai netraucē gājējiem.

Ciba
15.10.2021 16:07
Reply to  Salt

Lietotnē nav jau arī konkrēti priekš sīkajiem un citiem muļķiem uzdrukāts – neatstāj ceļa vidū, bet noliec maliņā lai netraucē mātēm sīko stumt ratiņos. Tad kaut kādi lamzaki arī atstāj akurāti pa vidam lai nākamais var ērti atrast un drillēt tālāk.

Bloat
15.10.2021 16:35
Reply to  Ciba

Vispār buj ir rakstīts “Novieto skrejriteni drošā vietā, kur tas ir brīvi pieejams citiem, taču netraucē gājēju un automašīnu plūsmai.” – bet problēma ir tajā, ka Bolt nereaģē uz sūdzībām par nepareizi novietotiem zaļajiem un tāpēc tos arī turpinās lidināt kanālos un sazin kur vēl.
Nu, vēl varētu papildināt lai novietojot netraucē arī velosipēdistiem, jo daži to saprot burtiski – noliek uz veloceliņa kā sanāk, jā, netraucē ne gājējiem, ne auto, ček.

Igors
18.10.2021 09:06

Maskavā jau vasarā tādus redzēju.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: