Reklāma

Vairāku valstu specvienības izmēģina elektriskos velosipēdus

Jaunākie raksti

Kartēta gandrīz ceturtā daļa Pasaules okeāna gultnes

Pateicoties starptautiskai iniciatīvai "Seabed 2030", kartēta jau gandrīz ceturtā daļa jeb 23,4% Pasaules okeāna gultnes. Tas noticis, lielā mērā...

Xiaomi nedaudz parāda nākammēnes gaidāmo Smart Band 7 Pro

Pēc Smart Band 7 izziņošanas maijā un fitnesa aproces nonākšanas Eiropā, Xiaomi gatavojas piedāvāt arī Smart Band 7 Pro...

Stellantis kārtējoreiz runā par riskiem, ja elektroauto nekļūs lētāki

Viens no pasaulē lielākajiem autokoncerniem Stellantis un tā vadība kārtējoreiz runājuši par riskiem un iespējamo tirgus sabrukumu, ja elektroauto...

Starlink varēs izmantot mašīnā, laivā un lidmašīnā

Starlink uzvarējis ASV Federālo sakaru komisiju (Federal Communications Commission) tiesā, kas nu ļauj Starlink izmantot arī atrodoties kustībā -...

“Instagram” plāno pāriet uz vienu video formātu – “Reels”

"Instagram" aizvien aktīvāk konkurē ar video koplietošanas platformu "TikTok". To pierāda arī "Instagram" jaunākie centieni. "Twitter" ievietotajā ekrānšāviņā redzams,...

Dažādas tehnikas izmantošana militārajām vajadzībām nav nekas jauns, tostarp motociklu un velosipēdu lietošana, lai pārvietotos. Arī militāro dienestu vadītāji seko līdzi laikam un vairāku valstu izpletņlēcēji, kā arī specvienības, izmēģina elektriskos velosipēdos kaujas apstākļiem, lai kareivji klusi un bez liekas uzmanības nonāktu vajadzīgajā vietā.

Zināms, ka starp šīm valstīm ir Dānija, Apvienotie Arābu Emirāti un kāda Eiropas valsts, kas ir arī NATO dalībvalsts. Visas šīs valstis acīmredzot fokusējas viena velosipēda testiem – runa ir par pērn prezentēto elektrovelosipēdu, kuru kopīgi izstrādāja Jeep un Quietkat.

Tas aprīkots ar gandrīz piecas collas (aptuveni 12 centimetri) platām riepām un izmanto “Bafang Ultra” elektrisko motoru ar 1,5kW jaudu un iespaidīgu 160Nm griezes momentu. Tā ir gana nopietna tehnika, lai kaujas apstākļos klusi pārvietotu specvienības karavīru ar visu uzkabi.

Izmantotie velosipēdi lielākoties ir standartkomplektācijā, taču ir veiktas atsevišķas, militāriem mērķiem paredzētas modifikācijas, piemēram, velosipēdi aprīkoti ar ieroču turētājiem, tāpat tiem ir salokāmas saules baterijas, lai tos varētu uzlādēt, arī atrodoties kaujas laukā un bez iespējām piekļūt elektrības rozetei.

Elektrovelosipēdu lietošana militārām vajadzībām gan nav nekāds jaunums – Jaunzēlandes armijā tos pielieto patruļām.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
08.10.2021 09:17

Interesanti, kur un kādēļ Jaunzēlandes armija patrulē? Šiem bail no austrāļiem vai pingvīniem?

WoW
08.10.2021 10:26
Reply to  Elektriķis

tas ir izklaidei

digitalk
08.10.2021 13:20
Reply to  Elektriķis

> kādēļ Jaunzēlandes armija patrulē

pēc tavas loģikas — kāpēc tie idioti biznesmeņi apsargā birojus un noliktavas? neviens tak nezags un nespiegos.

Elektriķis
08.10.2021 13:55
Reply to  digitalk

Ja konkrētajā vietā nezog, tad tiešām nav jāapsargā. Vai neesi dzirdējis par vietām, kur naktī durvis neslēdz ciet?

digitalk
08.10.2021 14:43
Reply to  Elektriķis

armijas objekti ir paaugstinātas bīstamības. tu tiešām vēlētos, lai kaut kādu kriminālo elementu rokās nonāktu pat ne granātmetējs, tikai pārdesmit automātu (“mašīnpistoļu”) ar munīciju?

Elektriķis
08.10.2021 14:49
Reply to  digitalk

Ok, tātad šie riņķo ap savām militārajām bāzēm, lai kāds vietējais kaut ko nenosper. Nevis stāv “uz vakts” bet “vaktē” kustībā.

digitalk
08.10.2021 17:17
Reply to  Elektriķis

mūsu diskusija atkal aizbraukusi auzās, jo oriģinālrakstā (nepaslinkoju uzklikšķināt pāris linkus tālāk) nav stāstīts par motorizētu lokālo patruļu. īsumā, NZ armija ICE vietā testē EV kaujas apstākļiem, novērošanai un izlūkošanai. kārtējais brīvais pārstāsts, bez faktu izčekošanas, no Kursora autoriem.

tomēr izbrīnīja tava netālredzība, kas ir patruļas :-/ armijai, piemēram, ir arī jāuzrauga gan robežas (kaut vai preču un cilvēku kontrabandisti, nelegāļi), gan lieli svarīgas nozīmes objekti. tavam jokam nav ne vainas, bet nu tāds samocīts :)

Krotow
08.10.2021 17:05

Pēc tam radīsies pieprasījums pēc mazgabarīta EMP bumbām.

KKTK
09.10.2021 10:35

Kad Latvijas armija padalīsies iespaidos ar pagājušogad nopirktajiem velosipēdiem?

Reklāma