Reklāma

Vairāku valstu specvienības izmēģina elektriskos velosipēdus

Jaunākie raksti

Silent Yachts prezentē jaunu katamarānu ar saules baterijām, elektromotoriem un pūķi

Uzņēmums Silent Yachts ir zināms kā viens no pionieriem, kas vēlas radīt videi draudzīgākus pārvietošanās līdzekļus ūdenī. Pavisam nesen...

Toyota savos elektroauto koncentrēsies uz cenu nevis nobraukumu ar vienu uzlādi

Salīdzinot ar lielāko daļu konkurentu, Toyota elektroauto segmentā līdz šim ievērojami stagnējusi. Autoražotājs pamazām pievērsies arī elektroauto, taču tas...

Riga TechGirls mentoru programmā pieteikušās vairāk nekā 1000 sieviešu

Darbs tehnoloģiju jomā arī sieviešu vidū ķļūst arvien pievilcīgāks, to var spriest pēc lielās aktivitātes jaunajā Riga TechGirls mentoru...

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma...

Microsoft Surface Go 3 planšetdatora apskats (video)

Šovasar mēs iepazināmies ar Microsoft Surface Go 2, ko ražotājs dēvē par pašu mazāko (portablāko) Surface divi vienā tipa...

Dažādas tehnikas izmantošana militārajām vajadzībām nav nekas jauns, tostarp motociklu un velosipēdu lietošana, lai pārvietotos. Arī militāro dienestu vadītāji seko līdzi laikam un vairāku valstu izpletņlēcēji, kā arī specvienības, izmēģina elektriskos velosipēdos kaujas apstākļiem, lai kareivji klusi un bez liekas uzmanības nonāktu vajadzīgajā vietā.

Zināms, ka starp šīm valstīm ir Dānija, Apvienotie Arābu Emirāti un kāda Eiropas valsts, kas ir arī NATO dalībvalsts. Visas šīs valstis acīmredzot fokusējas viena velosipēda testiem – runa ir par pērn prezentēto elektrovelosipēdu, kuru kopīgi izstrādāja Jeep un Quietkat.

Tas aprīkots ar gandrīz piecas collas (aptuveni 12 centimetri) platām riepām un izmanto “Bafang Ultra” elektrisko motoru ar 1,5kW jaudu un iespaidīgu 160Nm griezes momentu. Tā ir gana nopietna tehnika, lai kaujas apstākļos klusi pārvietotu specvienības karavīru ar visu uzkabi.

Izmantotie velosipēdi lielākoties ir standartkomplektācijā, taču ir veiktas atsevišķas, militāriem mērķiem paredzētas modifikācijas, piemēram, velosipēdi aprīkoti ar ieroču turētājiem, tāpat tiem ir salokāmas saules baterijas, lai tos varētu uzlādēt, arī atrodoties kaujas laukā un bez iespējām piekļūt elektrības rozetei.

Elektrovelosipēdu lietošana militārām vajadzībām gan nav nekāds jaunums – Jaunzēlandes armijā tos pielieto patruļām.

Reklāma

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
08.10.2021 09:17

Interesanti, kur un kādēļ Jaunzēlandes armija patrulē? Šiem bail no austrāļiem vai pingvīniem?

WoW
08.10.2021 10:26
Reply to  Elektriķis

tas ir izklaidei

digitalk(@ciparnieks)
08.10.2021 13:20
Reply to  Elektriķis

> kādēļ Jaunzēlandes armija patrulē

pēc tavas loģikas — kāpēc tie idioti biznesmeņi apsargā birojus un noliktavas? neviens tak nezags un nespiegos.

Elektriķis
08.10.2021 13:55
Reply to  digitalk

Ja konkrētajā vietā nezog, tad tiešām nav jāapsargā. Vai neesi dzirdējis par vietām, kur naktī durvis neslēdz ciet?

digitalk(@ciparnieks)
08.10.2021 14:43
Reply to  Elektriķis

armijas objekti ir paaugstinātas bīstamības. tu tiešām vēlētos, lai kaut kādu kriminālo elementu rokās nonāktu pat ne granātmetējs, tikai pārdesmit automātu (“mašīnpistoļu”) ar munīciju?

Elektriķis
08.10.2021 14:49
Reply to  digitalk

Ok, tātad šie riņķo ap savām militārajām bāzēm, lai kāds vietējais kaut ko nenosper. Nevis stāv “uz vakts” bet “vaktē” kustībā.

digitalk(@ciparnieks)
08.10.2021 17:17
Reply to  Elektriķis

mūsu diskusija atkal aizbraukusi auzās, jo oriģinālrakstā (nepaslinkoju uzklikšķināt pāris linkus tālāk) nav stāstīts par motorizētu lokālo patruļu. īsumā, NZ armija ICE vietā testē EV kaujas apstākļiem, novērošanai un izlūkošanai. kārtējais brīvais pārstāsts, bez faktu izčekošanas, no Kursora autoriem.

tomēr izbrīnīja tava netālredzība, kas ir patruļas :-/ armijai, piemēram, ir arī jāuzrauga gan robežas (kaut vai preču un cilvēku kontrabandisti, nelegāļi), gan lieli svarīgas nozīmes objekti. tavam jokam nav ne vainas, bet nu tāds samocīts :)

Krotow(@krotow_2)
08.10.2021 17:05

Pēc tam radīsies pieprasījums pēc mazgabarīta EMP bumbām.

KKTK
09.10.2021 10:35

Kad Latvijas armija padalīsies iespaidos ar pagājušogad nopirktajiem velosipēdiem?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: