Reklāma

Google oficiāli izlaiž Android 12 ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem

Jaunākie raksti

“Twitter” aizliedz publicēt foto un video ar personām bez viņu piekrišanas

"Twitter" turpina paplašināt centienus nodrošināt saviem lietotājiem privātumu un nu nācis klajā ar vēl vienu jaunumu. Ikvienam lietotājam turpmāk...

Silent Yachts prezentē jaunu katamarānu ar saules baterijām, elektromotoriem un pūķi

Uzņēmums Silent Yachts ir zināms kā viens no pionieriem, kas vēlas radīt videi draudzīgākus pārvietošanās līdzekļus ūdenī. Pavisam nesen...

Toyota savos elektroauto koncentrēsies uz cenu nevis nobraukumu ar vienu uzlādi

Salīdzinot ar lielāko daļu konkurentu, Toyota elektroauto segmentā līdz šim ievērojami stagnējusi. Autoražotājs pamazām pievērsies arī elektroauto, taču tas...

Riga TechGirls mentoru programmā pieteikušās vairāk nekā 1000 sieviešu

Darbs tehnoloģiju jomā arī sieviešu vidū ķļūst arvien pievilcīgāks, to var spriest pēc lielās aktivitātes jaunajā Riga TechGirls mentoru...

RTU zinātnieki izstrādā un licencē tehnoloģiju dabiskam termoiepakojumam

Lai aizvietotu dabai kaitīgo polistirolu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltumu sistēmu institūta zinātnieki attīsta dabisku termoiepakojuma...

Google tikko oficiāli izlaidusi Android 12 operētājsistēmu, kas jau tuvāko nedēļu laikā nonāks Google Pixel ierīcēs un pēcāk arī Samsung Galaxy, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo, Xiaomi un citu ražotāju viedtālruņos.

Jauna Material You saskarne ir viens no redzamākajiem jaunumiem, bet te jāņem vērā, ka dažādi ražotāji mēdz pielāgot Android saskarni un tas notiek ne vienmēr tā, kā mēs to varētu vēlēties.

Vēl viens jaunums ir uzlaboti logrīki jeb widgets – tie būs pārskatāmāki, ērtāk izmantojami, kā arī vairums no tiem ar interaktīvām krāsām rādīs, piemēram, akumulatora atlikumu vai dienas plāna aizņemtās un brīvās daļas.

Android 12 atnāks arī ar jaunu vizuālo efektu, kas nedaudz pastieps ekrānā redzamo vertikāli, kad sāksi skrollēt cauri ekrānā redzamajam saturam.

Android 12 būs jūtami uzlabota veiktspēja – lietotnes tiks startētas ātrāk un būs izmainīts tas, kā sistēma izmanto veiktspējas un enerģijas taupīšanai paredzētos procesora kodolus.

Turpmāk lietotnes nevarēs fonā uzsākt nekādus svarīgus un jaudu prasošus procesus. Android 12 piedāvās arī labāku paziņojumu darbību – paziņojumi nāks ar mazāku aizturi.

Privacy Dashboard ir jauna iestatījumu sadaļa, kurā varēs arī vizuāli redzēt, kad lietotne piekļūst mikrofonam, kamerai un atrašanās vietai.

Android 12 pratīs labāk apieties ar noapaļotiem ekrānu stūriem viedierīcēs, kas nu jau sāka kļūt kaitinoši, jo dažam ražotājam ekrāna stūru noapaļojums bija tik liels, ka nebija iespējams aizsniegt kādu būtisku spēles vai lietotnes daļu.

Android 12 for Games ļaus ierobežot vai tieši pretēji – neierobežot – spēļu darbību. Ierobežot varēs akumulatora tēriņus, lai ilgākā pārbraucienā nebeigtos enerģija. Play as you download iespēja ļaus uzsākt spēles spēlēšanu, kamēr fonā notiks dažādu spēles detaļu ielāde.

 

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: