Reklāma

Eiropa vēlas panākt arī to, ka nākotnes viedtālruņos netiks iekļauti lādētāji

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Pagājušajā nedēļā pietiekami lielu satricinājumu izraisīja ziņas par to, ka Eiropas Komisija vēlas panākt vienotu uzlādes standartu mobilajās ierīcēs, kas būtu USB-C tipa spraudnis. Taču šajā iniciatīvā ir vēl citi svarīgi punkti, no kuriem viens ir par lādētāju neiekļaušanu jauno viedtālruņu komplektos.

Šīs ir izmaiņas skartu ne tikai mobilos telefonus, bet arī planšetdatorus, kameras, spēļu konsoļu pultis, bezvadu tumbas un bezvadu austiņas. Apple bija pirmie, kuri daļēji paši sāka iniciatīvu, neiekļaujot elektrības spraudni iPhone 12 komplektā, bet pēc tam jau sekoja vēl viens no grandiem – Samsung. Līdz ar to šobrīd liela daļa jaunāko telefonu ir aprīkoti tikai ar pašu uzlādes kabeli. Eiropas Komisija vēlas spert vēl vienu soli tālāk, aizliedzot pievienot šo kabeli, jo jau šobrīd vidējam eiropietim ir trīs lādētāji, bet reālitātē tiek izmantoti tikai divi.

Šīs izmaiņas pašiem lietotājiem ļautu ietaupīt līdz pat 250 miljoniem eiro. Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm gadā tiek iztērēti 2,4 miljardi eiro vien uzlādes kabeļu un spraudņu iegādei, kas pārvēršas 11 tonnās elektronisko ierīču atkritumu. Visvairāk tas varētu ietekmēt tieši Apple, kuru iPhone telefonu un AirPods kārbiņu uzlāde notiek caur lightning pieslēgvietu. Un uzņēmums diezgan spītīgi nevēlas to mainīt, kaut arī visa pārējā produktu līnija ir aprīkota ar USB-C tipa pieslēgvietu, izņemot parasto iPad. Iespējams, ka divu gadu pārejas laikā Apple izdotos radīt iPhone modeli, kuram vispār nebūtu ārējo pieslēgvietu, pārejot vienīgi uz bezvadu uzlādi.

Viena pozitīva iniciatīva gan varētu būt vienots bezvadu uzlādes ātruma standarts, lai cilvēki droši varētu tos izmantot, neuztraucoties par ierīču pārkaršanu vai neatbilstošas jaudas uzlādi.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Guntars K
27.09.2021 12:28

Šis nu ir absolūts bulšits. Tehnoloģijas attīstās un apgriezt lādēšanu uz šā brīža jaudām ir muļķīgi. Kārtējās iPhonistu idejas, kuriem jāpērk katru gadu jauns mēsls?

Jjj
27.09.2021 12:41

Guntars dikti jūtīgs, nevari telefonu atļauties?

Guntars K
27.09.2021 17:24
Reply to  Jjj

Aprobežotība neatļauj pacelties augstāk, kā akcentu likt uz cenu?
Man pat par velti iPhone nav vajadzīgs, lai es vēl par viņu maksātu? Diez vai pūcei kādreiz sāks aste ziedēt. :D

Skābene
27.09.2021 13:51

Nu tad jau vajadzētu atdzīvināt uzlādi ar vecajiem Nokia lādētājiem, priekš kam tērēt naudu priekš USB C :)

Elektriķis
27.09.2021 14:15

Priekšlikums Eiropas Komisijai: aizliegt komplektēt gadžetus, kurus var piekārt pie sienas, ar dībeļiem un skrūvēm. Tos parasti izmetu miskastē, jo arī tad, ja gribu piekārt kaut ko pie sienas, tos sū… nelietoju, bet pērku labus.

Aizliegsim
27.09.2021 15:02
Reply to  Elektriķis

Aizliegt ražot jebkādus pulksteņus, jo tas viss jau ir telefonā. TV…nu, pagaidām lai vēl ražo…

Krotow
27.09.2021 15:06
Reply to  Aizliegsim

Pasaki to Rolex, Breitling u.c. juvelierizstrādājumu ar pulksteņa funkciju ražotājiem :D

Pļuk
27.09.2021 17:13
Reply to  Krotow

Tie cilvēki būtu laimīgi vienkāršot ražošanu, ja klientiem iestāstītu ka var sacensties nevis ar dekorētu mehānismu eksponēšanu, bet ar cēlmetālā kaltiem bitkoiniem cita cēlmetāla ķēdē. Viss vienkārši – kam vairāk ozeriņu, tfu, bitkoinu un kam resnāka un garāka ķēde – tā priekšā arī jātaisa pietupieni.

geksis
27.09.2021 19:51
Reply to  Aizliegsim

vajadzētu iet vēl tālāk – aizliegt arī viedajās ierīcēs atainot pulksteni, jo tas patērē liekus resursus. Ja vajag var tak nostāties saulē un pēc savas ēnas noteikt laiku (priekšmetus spraust zemē nedrīkst, jo tas bojā vidi un var arī nejauši kāda vegāna jūtas aizskart, trāpot tārpam pa galvu), bet diennakts tumšajā laikā ir jāguļ, jo nav ko vazāties apkārt un piesārņot vidi.

Techbull
27.09.2021 19:37

Lai Eiropas komisija aizver muti par lādētāju
aizliegšanu. Pilnīgi besī ārā.

geksis
27.09.2021 20:11

“.. šobrīd vidējam eiropietim ir trīs lādētāji, bet reālitātē tiek izmantoti tikai divi.” no kurienes tāda statistika? Ja jau visiem ir tik daudz llādētāju un nevienam viņus nevajag, tad kāpēc viņus tik daudz pērk*? Man, personīgi, ir apmēram 5 lādētāji un 10 vadi, no kuriem tikai 3 ir type-c un visi tiek ik pa laikam izmantoti (viens mājās, otrs darbā vai jebkur citur, trešais auto) un vēl apsveru domu par viena iegādi lai nomainītu to, kas ir priekš auto. No tiem kas ir ar micro usb ikdienā vairs tikai viens tiek izmantots – bezvadu uzlādes panelim. Un tas man vēl… Read more »

Skābene
28.09.2021 14:08
Reply to  geksis

No krājumiem izraku veco Samsunga mašīnas “ātro” lādētāju un micro USB galam uzspraudu virsū USB-C pāreju. Kamēr Braucu no punkta A uz punktu B, telefons ar visu piesprausto lādētāju vairāk izlādējās, nekā uzlādējās. Kaut kāds lādēšanas progress bija tikai tad, kad izslēdzu ekrānu! Tas ieskicē jauno ierīču lādēšanas perspektīvu ar veciem lādētājiem.

No otras puses, ko Eiropa darīs ar to kaudzi lādētāju iepakojumu, kuri radīsies, kad tauta papildus ierīcei pirks lādētājus? Agrāk bija viena kastīte, tagad būs 2 kastītes vienas vietā. Turklāt Amazons to lādētāja kastīti ieliks vēl savā kastītē un būs jau 3 kastītes vienas vietā.

digitalk
28.09.2021 14:16
Reply to  Skābene

kastīšu utilizācija tiek apmaksāta no importētāja kabatas, LV tas ir dabas resursu nodoklis. biznesa parkos pat speciālas miskastes stāv kartona iepakojumam, lai vairumniekiem ir kur pareizi utilizēt. tāpēc neļurini, ja pat pamatus nezini.

Reklāma