Reklāma

Eiropa vēlas panākt arī to, ka nākotnes viedtālruņos netiks iekļauti lādētāji

Jaunākie raksti

Ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi savienojuši ģenētiski modificētas cūkas nieri ar cilvēka organismu

Zinātnieki spēruši platu soli cūku orgānu transplantācijā. Pirmo reizi pētnieki ģenētiski modificētas cūkas nieri veiksmīgi savienojuši ar cilvēka organismu....

Razer uzsāk piedāvāt procesora dzesētājus, korpusa ventilatorus un barošanas blokus

Razer izziņojis jaunus datora aksesuārus un pat svarīgas detaļas, kas arī tiks aprīkotas ar Razer RGB izgaismojumu. Razer Kunai...

“Facebook Messenger” grupu videozvanos ienes papildinātās realitātes efektus

Turpinot attīstīt konceptu par metaversa kompāniju, "Facebook" nācis klajā ar jaunām funkcijām, kas "Messenger" grupu zvanus izkrāsos košākus, ienesot...

Videospēle Among Us gada beigās būs pieejama Xbox un PlayStation konsolēs

Par visai patīkamie jaunumiem paziņojuši šobrīd aktuālās videospēles Among Us izstrādātāji Innersloth, jo sākot no 14. decembra tā būs...

Sony izziņo Alpha A7 IV pilna kadra matricas fotoaparātu

Sony Alpha A7 IV ir jaunākais ražotāja pilna kadra matricas fotoaparāts. Alpha A7 IV fotoaparāts izmanto 33 megapikseļu Exmor...

Pagājušajā nedēļā pietiekami lielu satricinājumu izraisīja ziņas par to, ka Eiropas Komisija vēlas panākt vienotu uzlādes standartu mobilajās ierīcēs, kas būtu USB-C tipa spraudnis. Taču šajā iniciatīvā ir vēl citi svarīgi punkti, no kuriem viens ir par lādētāju neiekļaušanu jauno viedtālruņu komplektos.

Šīs ir izmaiņas skartu ne tikai mobilos telefonus, bet arī planšetdatorus, kameras, spēļu konsoļu pultis, bezvadu tumbas un bezvadu austiņas. Apple bija pirmie, kuri daļēji paši sāka iniciatīvu, neiekļaujot elektrības spraudni iPhone 12 komplektā, bet pēc tam jau sekoja vēl viens no grandiem – Samsung. Līdz ar to šobrīd liela daļa jaunāko telefonu ir aprīkoti tikai ar pašu uzlādes kabeli. Eiropas Komisija vēlas spert vēl vienu soli tālāk, aizliedzot pievienot šo kabeli, jo jau šobrīd vidējam eiropietim ir trīs lādētāji, bet reālitātē tiek izmantoti tikai divi.

Šīs izmaiņas pašiem lietotājiem ļautu ietaupīt līdz pat 250 miljoniem eiro. Pēc Eiropas Komisijas aplēsēm gadā tiek iztērēti 2,4 miljardi eiro vien uzlādes kabeļu un spraudņu iegādei, kas pārvēršas 11 tonnās elektronisko ierīču atkritumu. Visvairāk tas varētu ietekmēt tieši Apple, kuru iPhone telefonu un AirPods kārbiņu uzlāde notiek caur lightning pieslēgvietu. Un uzņēmums diezgan spītīgi nevēlas to mainīt, kaut arī visa pārējā produktu līnija ir aprīkota ar USB-C tipa pieslēgvietu, izņemot parasto iPad. Iespējams, ka divu gadu pārejas laikā Apple izdotos radīt iPhone modeli, kuram vispār nebūtu ārējo pieslēgvietu, pārejot vienīgi uz bezvadu uzlādi.

Viena pozitīva iniciatīva gan varētu būt vienots bezvadu uzlādes ātruma standarts, lai cilvēki droši varētu tos izmantot, neuztraucoties par ierīču pārkaršanu vai neatbilstošas jaudas uzlādi.

Reklāma

13 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Šis nu ir absolūts bulšits. Tehnoloģijas attīstās un apgriezt lādēšanu uz šā brīža jaudām ir muļķīgi. Kārtējās iPhonistu idejas, kuriem jāpērk katru gadu jauns mēsls?

Guntars dikti jūtīgs, nevari telefonu atļauties?

Aprobežotība neatļauj pacelties augstāk, kā akcentu likt uz cenu?
Man pat par velti iPhone nav vajadzīgs, lai es vēl par viņu maksātu? Diez vai pūcei kādreiz sāks aste ziedēt. :D

Nu tad jau vajadzētu atdzīvināt uzlādi ar vecajiem Nokia lādētājiem, priekš kam tērēt naudu priekš USB C :)

Priekšlikums Eiropas Komisijai: aizliegt komplektēt gadžetus, kurus var piekārt pie sienas, ar dībeļiem un skrūvēm. Tos parasti izmetu miskastē, jo arī tad, ja gribu piekārt kaut ko pie sienas, tos sū… nelietoju, bet pērku labus.

Aizliegt ražot jebkādus pulksteņus, jo tas viss jau ir telefonā. TV…nu, pagaidām lai vēl ražo…

Pasaki to Rolex, Breitling u.c. juvelierizstrādājumu ar pulksteņa funkciju ražotājiem :D

Tie cilvēki būtu laimīgi vienkāršot ražošanu, ja klientiem iestāstītu ka var sacensties nevis ar dekorētu mehānismu eksponēšanu, bet ar cēlmetālā kaltiem bitkoiniem cita cēlmetāla ķēdē. Viss vienkārši – kam vairāk ozeriņu, tfu, bitkoinu un kam resnāka un garāka ķēde – tā priekšā arī jātaisa pietupieni.

vajadzētu iet vēl tālāk – aizliegt arī viedajās ierīcēs atainot pulksteni, jo tas patērē liekus resursus. Ja vajag var tak nostāties saulē un pēc savas ēnas noteikt laiku (priekšmetus spraust zemē nedrīkst, jo tas bojā vidi un var arī nejauši kāda vegāna jūtas aizskart, trāpot tārpam pa galvu), bet diennakts tumšajā laikā ir jāguļ, jo nav ko vazāties apkārt un piesārņot vidi.

Lai Eiropas komisija aizver muti par lādētāju
aizliegšanu. Pilnīgi besī ārā.

“.. šobrīd vidējam eiropietim ir trīs lādētāji, bet reālitātē tiek izmantoti tikai divi.” no kurienes tāda statistika? Ja jau visiem ir tik daudz llādētāju un nevienam viņus nevajag, tad kāpēc viņus tik daudz pērk*? Man, personīgi, ir apmēram 5 lādētāji un 10 vadi, no kuriem tikai 3 ir type-c un visi tiek ik pa laikam izmantoti (viens mājās, otrs darbā vai jebkur citur, trešais auto) un vēl apsveru domu par viena iegādi lai nomainītu to, kas ir priekš auto. No tiem kas ir ar micro usb ikdienā vairs tikai viens tiek izmantots – bezvadu uzlādes panelim. Un tas man vēl… Read more »

No krājumiem izraku veco Samsunga mašīnas “ātro” lādētāju un micro USB galam uzspraudu virsū USB-C pāreju. Kamēr Braucu no punkta A uz punktu B, telefons ar visu piesprausto lādētāju vairāk izlādējās, nekā uzlādējās. Kaut kāds lādēšanas progress bija tikai tad, kad izslēdzu ekrānu! Tas ieskicē jauno ierīču lādēšanas perspektīvu ar veciem lādētājiem.

No otras puses, ko Eiropa darīs ar to kaudzi lādētāju iepakojumu, kuri radīsies, kad tauta papildus ierīcei pirks lādētājus? Agrāk bija viena kastīte, tagad būs 2 kastītes vienas vietā. Turklāt Amazons to lādētāja kastīti ieliks vēl savā kastītē un būs jau 3 kastītes vienas vietā.

kastīšu utilizācija tiek apmaksāta no importētāja kabatas, LV tas ir dabas resursu nodoklis. biznesa parkos pat speciālas miskastes stāv kartona iepakojumam, lai vairumniekiem ir kur pareizi utilizēt. tāpēc neļurini, ja pat pamatus nezini.

Reklāma
Reklāma
Reklāma