Reklāma

RTU aicina skolēnus uz Zinātnieku nakts pasākumiem 24. septembrī

Jaunākie raksti

Ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi savienojuši ģenētiski modificētas cūkas nieri ar cilvēka organismu

Zinātnieki spēruši platu soli cūku orgānu transplantācijā. Pirmo reizi pētnieki ģenētiski modificētas cūkas nieri veiksmīgi savienojuši ar cilvēka organismu....

Razer uzsāk piedāvāt procesora dzesētājus, korpusa ventilatorus un barošanas blokus

Razer izziņojis jaunus datora aksesuārus un pat svarīgas detaļas, kas arī tiks aprīkotas ar Razer RGB izgaismojumu. Razer Kunai...

“Facebook Messenger” grupu videozvanos ienes papildinātās realitātes efektus

Turpinot attīstīt konceptu par metaversa kompāniju, "Facebook" nācis klajā ar jaunām funkcijām, kas "Messenger" grupu zvanus izkrāsos košākus, ienesot...

Videospēle Among Us gada beigās būs pieejama Xbox un PlayStation konsolēs

Par visai patīkamie jaunumiem paziņojuši šobrīd aktuālās videospēles Among Us izstrādātāji Innersloth, jo sākot no 14. decembra tā būs...

Sony izziņo Alpha A7 IV pilna kadra matricas fotoaparātu

Sony Alpha A7 IV ir jaunākais ražotāja pilna kadra matricas fotoaparāts. Alpha A7 IV fotoaparāts izmanto 33 megapikseļu Exmor...

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina dažāda vecuma skolēnus 24. septembrī piedalīties Zinātnieku naktī. Epidemioloģisko apstākļu dēļ šogad pasākums notiks tiešsaistē un dienas pirmajā pusē, dodot iespēju dažāda vecuma skolēniem ieskatīties aizraujošajā ķīmijas pasaulē.

24. septembrī no plkst. 11.00 līdz 15.00 tiešraidē notiks četras nodarbības. Pasākuma tiešraidei būs iespējams sekot līdzi RTU Facebook lapā.

Plkst. 11.00.–11.40 paredzēta nodarbība 5. un 6. klases skolēniem, kurā viņi varēs iepazīt dažādas vielas, to īpašības un brīnumu, kas rodas vielām mijiedarbojoties. Tiks demonstrēti eksperimenti ar šķidrumiem, kas maina krāsu, un vielām, kas  pārvēršas citās vielās vai pazūd. Nodarbību veido RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Studentu pašpārvalde.

Savukārt MLĶF Polimērmateriālu institūts aicinās 7. un 8. klases skolēnus izzināt polimēru materiālus – plastmasas, tekstilu, gumijas, lakas un krāsu pārklājumus – un to dažādos pielietojumus mūsu ikdienā. Nodarbībā, kas notiks plkst. 12.00–12.40, zinātnieki iepazīstinās arī ar biopolimēriem un to nozīmi dabai draudzīgu produktu ražošanā. Piemēram, skolēni varēs iepazīt RTU Polimērmateriālu institūtā radītu celulozes šķiedras saturošu polimēru kompozītu būvniecībai, no augu eļļām iegūtu UV starojumā cietējošu biokompozītu 3D drukai, ultravieglus aerogelus no celulozes, kā arī uzzināt, kā modificēt mikrobioloģiski sintezētu polimēru, lai no tā varētu izgatavot videi draudzīgu iepakojumu.

Zinātnieku nakts ļaus ieskatīties arī biomateriālu jeb cilvēka «rezerves daļu» tapšanā. Nodarbībā plkst. 13.00–13.40 tiks skaidrots, kā zinātnieki rada idejas un atklāj jaunus veidus implantmateriālu izstrādei. Būs iespēja ielūkoties laboratorijās, kur no viena balta pulverīša var uzburt četrus dažādus materiālus audu atjaunošanai.

Savukārt nodarbībā plkst. 14.00–14.40 tiks atklāts, kas ir zāļu piegādes sistēmas un kam tās vajadzīgas. Zinātnieki kopā ar skolēniem arī noskaidros, vai šūnas var augt burciņās un kā mūsu pašu asinis var palīdzēt mums veidot jaunus materiālus.

Abas nodarbības paredzētas gan 8. un 9. klases skolēniem, gan vidusskolēniem. Tās organizē RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomateriālu inovāciju un attīstības centrs.

Piedaloties RTU Zinātnieku nakts nodarbībās, skolēniem būs iespēja arī saņemt balvas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem.

RTU šogad pasākumu rīko dienas pirmajā pusē, lai tajā epidemioloģiski drošos apstākļos varētu piedalīties klases, dažādojot izglītības saturu. Pēc pasākuma būs pieejami nodarbību ieraksti, ko skolēni varēs izmantot papildu zināšanu iegūšanai ķīmijā aizraujošā un saturīgā veidā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma