Reklāma

Tet Latvijā sāk piedāvāt 10 Gbit/s optisko internetu

Jaunākie raksti

POCO F3 apskats – Bomba!!!

Pavisam nesen viesojos pie paziņas, kas man parādīja viņa jauno viedtālruni. Gribēju redzēt, kas tas ir par zvēru, jo...

Google samazinās komisijas maksu lietotnēm, kuras piedāvā abonēšanas servisus

Google paziņojusi, ka turpmāk samazinās komisijas maksu tām Android lietotnēm, kuras ir bāzētas uz ikmēneša abonementa iegādi. Jaunā likme...

Eiropa beidzot tiek pie Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces ar NFC

Beidzot arī pircējiem Eiropā ir pieejama Xiaomi Mi Band 6 NFC fitnesa aproce ar bezkontakta norēķinu iespējām. Xiaomi izziņoja...

Parādījušās baumas par jaunu MacBook Air modeli 2022. gadā

Pagājušajā pirmdienā notika otrais Apple rudens pasākums, kurā tika prezentēti jaunie MacBook Pro portatīvie datori, kas piedzīvojuši gan vizuālas,...

Ilgi gaidītais “BMW i4” elektriskais sedans nonācis ražošanā

Elektriskā "BMW i4" sedana ceļš līdz konveijeram bijis garš un ilgs, bet vācu autoražotājs oficiāli paziņojis, ka mašīna nonākusi...

Pirmo reizi Latvijas vēsturē iedzīvotājiem ir pieejams 10 Gbit/s optiskais internets. 10 Gbit/s interneta tīklu attīsta tehnoloģiju un izklaides uzņēmums Tet, un sadarbībā ar Salienas nekustamā īpašuma projekta attīstītājiem pirmie, kas tā priekšrocības varēs lietot ikdienā, ir kompleksa iedzīvotāji. Jau šoruden tīkls tiks izvērsts arī Imantā.

Nākotnes interneta ātruma standarts 10 Gbit/s ir nepārspēts ātruma un signāla aiztures līmeņa ziņā. Tas ļauj 4K filmu lejupielādēt mazāk nekā 30 sekundēs. Līdz šim Latvijā ātrākais pieejamais optiskā interneta ātrums bija 1 Gbit/s.

“Tehnoloģiju attīstības, interneta un mobilo tīklu izmantošanas apjoma pieaugums ir digitālās izaugsmes neatņemama sastāvdaļa. Šī jaudīgā interneta ienākšana Latvijā ir liels solis uz priekšu elektronisko sakaru infrastruktūras attīstībā, un esmu pārliecināts, ka tādu priekšā vēl daudz. Arī viena no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenotajām valsts digitālās transformācijas prioritātēm ir darbs pie kvalitatīva un nepārtraukta interneta pārklājuma un pieejamības nodrošināšanas neatkarīgi no tā, vai atrodies pilsētā, ciemā vai pārvietojies pa kādu no Latvijas autoceļiem,” uzsver vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

“Optiskais tīkls visā pasaulē ir un vēl daudzus gadus būs spēcīgākā tehnoloģija, kas kalpos kā pamats inovatīviem risinājumiem, tostarp veicinās valsts iedzīvotāju digitālo progresu, inovāciju izaugsmi, 5G tīkla izvēršanu un kopējo Latvijas ekonomikas attīstību. Visās industrijās prasības pēc arvien lielāka datu apjoma pieaug, tādēļ spēja arvien ātrāk un drošāk pārraidīt datus kļūst arvien būtiskāka ikdienas efektivitātei un elastībai. Jau šobrīd Latvijas ģimenēs internetam ir pieslēgtas vidēji četras ierīces, un šis rādītājs ar katru gadu aug, tāpat kā pieaug video apjoms un kvalitātes prasības un citu lietoto datu apjoms. Tādēļ 10 Gbit/s ir jaunais standarts, uz ko kopīgi tiekties,” saka Tet galvenais izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

“Iespēja būt par sadarbības partneriem pirmā jaunākās paaudzes optiskā interneta ievilkšanai nozīmē, ka esam daļa no stāsta par Latviju kā izcilu vietu, kur dzīvot. Salienas projekts jau līdz šim ir noteicis jaunus dzīves standartus Latvijā, būdams jaunatklājējs daudzās jomās. Pateicoties mūsu ambiciozajiem plāniem, esam kļuvuši par starptautiskās izglītības centru Latvijā ar trim starptautiskām skolām, mums ir viens no izcilākajiem golfa laukumiem Baltijā, mūsu teritorijā atrodas vienīgais Latvijā Outlet ciemats. 10 Gbit/s optiskā interneta ierīkošana ir atbilstoši nākamais solis mūsu attīstībā, kas saskan ar mūsu jaunatklājēja un inovatora misiju,” norāda Salienas Group valdes priekšsēdētājs Maikls Makarovs (Michael Makarov).

10 Gbit/s ātrais internets nodrošina lielāko datu pārraides ātrumu, kāds līdz šim Latvijā ir bijis pieejams. Tas izceļas ar teicamu pieslēguma kvalitāti un sakaru nepārtrauktību. Pieejamība nākotnes internetam ir milzīga priekšrocība arī to profesiju pārstāvjiem, kuriem ir nepieciešama liela apjoma informācijas pārsūtīšana, piemēram, cilvēkiem, kas darbojas izklaides industrijā, datorspēļu industrijā, nodarbojas ar video tiešraidēm un citiem. Ātrā lejupielāde un augšupielāde kā arī minimālā signāla aizture ir lieliski piemērota arī datorspēļu entuziastiem.

Ceļā uz nākotnes interneta ieviešanu pēc iespējas lielākam skaitam iedzīvotāju un uzņēmēju, Tet turpina pilnveidot optiskā tīklu infrastruktūras izbūvi visā Latvijā. Šogad optiskais internets ir kļuvis pieejams papildus gandrīz 5000 mājokļos.

Reklāma

21 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
21 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

https://youtu.be/pjy7DpJ29fg
Citur tas skats ir daudz bēdīgāks…

Cena ir zināma?

49 eur

Tet jau publicējis cenu?

Ja godīgi, tad nezinu vai ir publicējis. Bet manis norādītā cena būs un tuvāko gadu laikā noteikti necels. Jau pajautāju.

Vai es varu atļauties 49 EUR mēnesī internetam un vai man vajag 10Gbit internetu, laikam nē. Bet 49 EUR/Mēn liekas super adekvāta cena, es pat nobrīnījos.

Lejupieladet 4 k filmu legali no kurienes ? man fascine ka ltc joprojam officialas preses relizes runa par piratismu ka ikdienas standartu :D

Netflix piedāvā ielādēt,gan jau arī citi,kurus nelietoju.

Netflix piedava lejupieladet uz hdd filmu ?

Un dos klientiem rūteris kuru caurlaide ir 1gbits :D

Nē, dos 10Gbit

Pirms daudziem gadiem šī kompānija iedeva man sliktāko internetu manā mūžā. Reizēm nebija nedēļu a jāmaksā bija kā vienmēr.

Taisnība psihologiem – bērnības traumas mūs pavada līdz mūža galam.

Zīmīgi, ka tet klienti nav par šo uzņēmumu tādā sajūsmā kā tet-s paši par sevi. Kārtējais bla-bla par progresu un tā nepieciešamību, infrastruktūras izveidi…
Kāda infrastruktūra? Jelgavā, pilsētas centrā (Mātera 58), daudzdzīvokļu mājā nesola NEKĀDU struktūru! Ko darīt laukos, par to pat nerunāsim.

Laukos ir tikai “Virszemes televīzija”, no kuras kaut kad principā atteicos, jo pa kluso bija pielikta klāt nauda, bet banka kā regulāro maksājumu pārskaitīja veco summu. Kad man pienāca draudu vēstule, tad samaksāju soda naudu un pametu šo pakalpojumu. Ar bankām šis TET nedraudzējās, tādēļ elektrība un gāze ir no Elektrum – tur šie tiek galā ar banku arī ar mainīgu rēķinu summu.

nu ja nevar, tad arī nesola. Vecrīga vairāk kā 25 gadus dzīvoja uz ADSL, kamēr citiem turpat blakus centrā sen jau bija ezernets. varbūt tu zini, ka jums tur viss ir ideāli pievelkams, bet tet ļaunprātīgi to nedara? padalies. vai arī tikai zini faktu, ka nesola, bet pašam tukša bilde un tupa muldēšana?

Nenocietos, iejaukšos. Tas gan bija sen atpakaļ, kad gribēju vara kabeli. Divas reizes pieteicos, jo 200m no mājas bija gaisvadu telefona līnija. Abas reizes atbilde: nav tehniski iespējams. Pēc brītiņa gaisvadu līniju nomainīja ar kabeli. Kad racējiem jautāju: vai vismaz kastīte būs pretī mājai, atbilde bija – tev vajadzēja pieteikties pirms projektēja šo kabeli… Ok, skatoties uz tehnoloģiju attīstību, tagad tas kabelis tāpat būtu “par šauru”, bet rūgtums tad palika :)

a ko tad nepieteicies? ;)
[skumīgs joks]

Ej politikā un maini komunikāciju ievilkšanas noteikumus. Lai turpmāk, velkot vietējās sakaru līnijas, paredz pieslēgumus klientiem.

Pie kājas noteikumi – tagad ir brīvā konkurence un var izvēlēties, kurš mobilais operators dos datus. Toreiz telekomam deva monopola tiesības ar noteikumu ka “digitalizēs” visu Latviju. Drusku pamocījās, dodot attālākās vietās subsidētas LMT “telefona līnijas” (fiksēta kastīte ar vadu telefona pieslēgumu), un meta mieru.

Ātrākam pieslēgumam virs 100 Mbit joprojām vajadzēs “kabeli”. Vnk fizika un nekādas maģijas. Tas pats 5G pilsētā ar pietiekami daudz aktīvajiem lietotājiem būs tikpat “lēns” kā 4G. Ja nu vienīgi savienosies ātrāk.

Mēs te par laukiem…vēl ir drusku priekšlaicīgi vēlēties lai pa pļavām un mežiem būtu sarakti optiskie kabeļi.

Reklāma
Reklāma
Reklāma