Reklāma

Vācija vēlas panākt, lai viedtālruņi darbotos vismaz 7 gadus

Jaunākie raksti

Kas notiek otrā pusē, kad sazināmies ar banku? Saruna ar klientu apkalpošanas vadītāju

Katram, visdrīzāk, ir bijusi situācija, kad bez zvanīšanas vai jebkādas citas saziņas ar savu banku nevar iztikt. Protams, var...

MKBHD parodē jaunāko Intel reklāmu, kas aicina boikotēt Apple datorus

Oktobra sākumā uzņēmums Intel izlaida visai neviennozīmīgi vērtējamu video, mēģinot pārliecināt esošus Apple datoru lietotājus par to, ka viņiem...

Volkswagen noliedz runas, ka ražotājam, iespējams, nāksies atlaist 30 tūkstošus darbinieku

Vācijas autobūves koncerns Volkswagen noraidīja iepriekš izskanējušo informāciju, ka tam varētu nākties likvidēt līdz pat 30 000 darbavietu, ja...

Sony papildina savu bezvadu austiņu klāstu ar WF-C500 un WH-XB910N

Sony laiž klajā divus jaunus bezvadu austiņu modeļus WF-C500 un WH-XB910N, lai mūzikas klausīšanās būtu vēl patīkamāka un ērtāka....

Klajā nākusi Garmin DriveSmart – navigācija drošākai un ērtākai braukšanai

Garmin nācis klajā ar jaunu, portatīvo GPS satelīta navigācijas sistēmu Garmin DriveSmart, kas autovadītājiem brauciena laikā sniedz vēl nebijušu...

Vācijas valdība vēlas panākt, lai visiem Eiropā pārdotajiem un lietotajiem viedtālruņiem pienāktos septiņu gadu drošības uzlabojumi un detaļu pieejamība, kas gandrīz divas reizes pārsniedz šobrīd sniegtā atbalsta laiku.

Eiropas Savienības rokās ir noteikt regulējumus, kas ietekmē to, cik ilgi uzņēmumiem būtu jāsniedz dažādi programmatūras atjauninājumi, kā arī rezerves detaļu pieejamība saviem viedtālruņiem. Tā kā šobrīd ļoti plaši tiek runāts par dažādiem ar vidi saudzējošiem jautājumiem un ir nepieciešama reāla rīcība, tad kā viens no soļiem būtu pieprasīt, lai viedtālruņu brendi rūpētos par savu produktu ilgdarbību. Android ierīces atbalstu parasti saņem maksimums līdz trim gadiem, bet Apple produkti piecu gadu griezumā, taču vēlme ir, lai Eiropas Savienības tirgū tie būtu veseli septiņi gadi.

Tāpat detaļu pieejamība, kuru ražotāji vēlas atstāt ar trīs gadu atbalstu un tikai noteiktām komponentēm, kā ekrāniem un baterijām, jo pārējās detaļas parasti ir pietiekami izturīgas un darbojas ilgāku laiku. Lielos brendus, kā Apple, Samsung un Google, pārstāv aizstāvības grupa DigitalEuropa, kas iestājas par šo uzņēmumu redzējumu un prasībām. Galīgais lēmums šajā situācijā sekos 2023. gadā, bet ir liela iespējamība, ka, skatoties no dažādiem ekoloģiskajiem faktoriem, Vācijas ieteikumi tiešām varētu stāties spēkā.

Nedrīkst aizmirst, ka vismaz ilgāks programmatūras drošības atbalsts veicina arī kopējo informācijas un lietotāju datu drošību, jo lielai daļa Android lietotāju ir pietiekami vecas versijas, kuras vairs netiek uzlabotas. Tas nozīmē, ka dati ir vieglāk pakļauti un mazāk aizsargāti pret uzbrukumiem, jo vismaz Apple iOS sakarā, lielākā daļa lietotāju vienmēr izmanto jaunāko pieejamo operētājsistēmas versiju.

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

es nevēlos lietot vienu tālruni 7 gadus!!

atdodod bērnam, nopostīšanai, pa lielam vienalga kāds tur ir andrītis. sakarīgi pārdot var tikai pasvaigus aparātus, 1-2 gadus vecus.

Ja tev svarīgi kā pārdodas telefons uz otreizējo tirgu, tad varbūt tev jāpērk tikai lietoti telefoni?

Tu nevēlies, bet es, piemēram, ikdienā pa retam redzu 5-6 gadus vecus iPhone, ko lieto gados jauni cilvēki. Dažreiz redzu arī vecas Android ierīces. Softiskajam atbalstam šādās ierīcēs ir jābūt. Es arī viedtālruņus cenšos lietot vismaz 5 gadus. Būtu jauki, ja kāds parūpētos par drošības caurumu aizlāpīšanu un citiem apdeitiem.

ideja ir apsveicama, bet akumulators un resnie atjaunojumi 7 gadi, būs problemātiski.

Iphone 6s joprojām tiek atbalstīts – iet sestais gads ar atbalstu. Rakstā ir teikts – 5 gadi.

5s šī gada jūnijā saņēma drošības apdeitu

Atbalstu 200%. Vismaz lai akumulatoru un lādētāja ligzdu var nomainīt bez čakara.

Ar apdeitiem ir vienkārši – kad apnīk to apbalstīt, tad kārtējo apdeitu sūta tukšo, kas tikai pamaina versijas pēdējos ciparus. Tantiņa redz, ka kautko tur darās, restartējās un griež uz priekšu versiju – tak supertruba, maksā neko un 7 gadu atbalsts) Pie izmaiņām uzskaita – sistēmas optimizācija (iztīra kešu) un vizuālie uzlabojumi (kā, jūs neredzat?), figu piekasīsies.

Nedaudz dusmīgi pasmējos par šo muldēšanu.Vācijā vispār jāuzmanās pirkt kādu ši tipa telefonus jo cik man tie bijuši,tad Latvijā vispār nav nekāda servisa un tikai problēmas.Otrs tas ka telefons tiek pārdots veikalā,bet noteikumus tikai redzi un jāapstiprina, kad esi to nopircis un taisies lietot.Visi likumi loģiski atbalsta tikai ražotāju un programētājus kuri tev visi obligāti jāievēro,bet viņi negarantē neko,pat adošanas iespēju tirgotāja iestādei atpakaļ ir loterija.Ziniet ko Vācu ģēniji! un arī pārējie ja reiz tādi likumi pastāv visiem,tad pielieciet to blakus telefonam un gribēšu redzēt cik jums tos pirks.Varētu šādi lamāties ilgi,bet ir tāds teiciens: Bagātie dara kā grib,nabagi kā… Read more »

Vajag vienkārši piedāvāt 2 versijas, parasto un LTS. Pircējs tad lai arī izvēlas vai pirks un pārmaksās par LTS, vai ņems parasto ar 2 gadu garantiju.

Netiešā veidā tas jau notiek – vairums cilvēku kas nopērk pārāk dārgu telefonu, turpina to lietot arī ar sasistu ekrānu vai citiem defektiem, kas ļauj to vispār izmantot. Lēta telefona īpašnieks līdzīgā situācijā vienkārši nopērk citu telefonu. Ražotājiem tas noteikti ir izdevīgāk, jo pirmajā gadījumā nekas nav jāsedz garantijas ietvaros, cilvēks pats uzņemas visus kreņķus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma