Reklāma

Latvijā aizliegta bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 lietošana, to īpašniekiem jāpārtrauc sistēmu lietošana

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Š.g. 13. jūlijā VAS ‘’Elektroniskie sakari’’ (VAS ES) sagatavojuši atzinumu par lēmumu aizliegt Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188, jo radioiekārtas darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz veikto pārbaužu rezultātiem un secinot, ka iekārta neizpilda Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 360 prasības.

Viens no VAS ES pamatdarbības sektoriem ir tieši radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radiomonitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, u.tml.  2021. gadā, reaģējot uz saņemto informāciju par radiotraucējumiem, izskatīti 127 radiosakaru traucējumu pieteikumi, no kuriem 30 gadījumos tika konstatēts, ka radiotraucējumus rada neatbilstošu bezvadu videonovērošanas sistēmu lietošana. 18 gadījumos kā traucējumu avots tika konstatēts tieši V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 ekspluatēšana.

Veicot bezvadu videonovērošanas sistēmas VT-5188 darbības pārbaudi, kā arī izskatot pieejamo informāciju un iekārtas dokumentāciju, ir konstatētas šādas neatbilstības:

  1. tā izmanto radiofrekvenču joslu 2500 – 2513 MHz, kas nav saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 6. oktobra noteikumu Nr. 1151 “Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)” 1. pielikuma 287. punktā minēto radiosakaru sistēmu pielietojumu,
  2. tās darbība radiofrekvenču joslā 2500 – 2513 MHz rada kaitīgus radiotraucējumus, kas nav saskaņā ar MK noteikumu Nr. 360 8.1. apakšpunktu,
  3. ražotāja 10.12.2020. izsniegtā atbilstības deklarācija, saskaņā ar tajā norādīto preces nosaukumu, neietver videosignāla uztveršanas un ierakstīšanas iekārtu, jo attiecināma tikai uz bezvadu IP kamerām, nevis uz visu bezvadu videonovērošanas sistēmu, kas ir neatbilstība MK noteikumu Nr. 360 11.4. apakšpunktam,
  4. ražotāja 10.12.2020. izsniegtā atbilstības deklarācija nav parakstīta, kā to nosaka MK noteikumu Nr. 360 2. pielikuma 10.2. apakšpunkts,
  5. uzstādīšanas instrukcijā nav skaidri norādīts bezvadu videonovērošanas sistēmas modelis,
  6. uzstādīšanas instrukcijā nav norādīta radioiekārtu darbības radiofrekvenču josla un signāla jauda, nav aprakstīta sistēmas darbības kanālu izvēle un nav norādīti brīdinājumi par Latvijā neatļautu darbības kanālu lietošanas aizliegumu, tādējādi nesniedzot lietotājiem būtisku informāciju par sistēmas lietošanas ierobežojumiem, kā to nosaka MK noteikumu Nr. 360 11.10. un 11.11. apakšpunkta prasības.

Par sagatavoto atzinumu un lēmumu aizliegt Latvijā izmantot bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 VAS ES informējuši Patērētāju tiesību aizsardzības centru un iekārtu izplatītāju. Ar atzinumu iespējams iepazīties VAS ES tīmekļvietnē.

Lai izvairītos no neatbilstošu radioiekārtu lietošanas, kas rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajām radiosakaru sistēmām, VAS ES pirms to iegādes aicina pārliecināties, vai iekārta atbilst prasībām:

  1. radioiekārta ir marķēta ar CE zīmi;
  2. radioiekārtai ir pievienota atbilstības deklarācija (Declaration of Conformity), kas apliecina iekārtas atbilstību direktīvai 2014/53/ES (RED);
  3. radioiekārtai ir pievienota lietošanas informācija.
Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
20.07.2021 13:13

Latvietis taupīgais taču nokasīs visu informāciju no kamerām, lai nevar vizuāli identificēt modeli un teiks, ka nopircis pirms 2016. gada 7. jūnija,kad stājās spēkā noteikumu Nr. 360 prasības. Toreiz bija likumīgi, un varat iet ieskrieties! :)

digitalk(@ciparnieks)
20.07.2021 14:00
Reply to  Skābene

tāpat tev to konfiscēs, neatkarīgi no pirkšanas laika :-|
un tu varēsi iet ieskrieties — kaut ar sūdzībām, kaut pa tiesām.

1250
20.07.2021 14:05
Reply to  Skābene

pa ielu lēni braucošais busiņš piestās pie taupīgā mājas un neilgi pēc tam atbrauks operatīvais auto. dienas vēlāk feisbukos būs stāsts par režīma asinssuņiem.

Skābene
20.07.2021 14:26
Reply to  1250

Beidziet biedēt ar pasakām. Nevienā privātīpašumā neviens nevar tā pat vien ienākt un kaut ko paņemt, atņemt, vai konfiscēt bez attiecīga tiesas lēmuma. Pat kratīšanai vajag izmeklēšanas tiesneša sankciju!
Var uzlikt pienākumu izplatītājam veikt atsaukumu, un pieņemt atpakaļ neatbilstošo preci, vai samainīt pret atbilstošu, bet nevienam patērētājam dīzeļgeitas skandāla ietvaros nav atņemta mašīna! ;)

Krotow(@krotow_2)
20.07.2021 14:49
Reply to  Skābene

Attiecībā uz raidītājiem viss notiek tieši kā rakstīts augstāk. Džekus, kuri ar dronu video raidītājiem radīja traucējumus 4G sakariem un Rīgas lidostas nolaišanās kontroles radaram, paņēma pie desas un “atbrīvoja” no lidaparātiem brīvi un nepiespiesti. Ja kādā vietā pēc klientu sūdzībām, ka nedarbojas mobilais internets, atradīs ka pie vainas ir bezvadu novērošanas kameras, tās arī “palūgs” aizvākt. Un aizvāks.

Remarx
01.09.2021 23:26
Reply to  Skābene

VAS Elektroniskie sakari: Š.g. 13. jūlijā VAS ‘’Elektroniskie sakari’’ (VAS ES) sagatavojuši atzinumu par lēmumu aizliegt Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188, jo radioiekārtas darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz veikto pārbaužu rezultātiem un secinot, ka iekārta neizpilda Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 360 prasības. Viens no VAS ES pamatdarbības sektoriem ir tieši radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radio monitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, u.tml. 2021. gadā,… Read more »

hmmmm :)
21.07.2021 17:47

Eiropā viss ir ok šim modelim, tikai Latvijā radās kāda neatbilstība? ļoti dīvaini ja tā.

Krotow(@krotow_2)
21.07.2021 17:51
Reply to  hmmmm :)

Tev tā liekas vai ir piemēri, ka viss Ok? Pat Vācijā ir savi šmugulētāji. Tikai tur sodi par radiosakaru traucēšanu ir riebīgi lielāki.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: