Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijā aizliegta bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 lietošana, to īpašniekiem jāpārtrauc sistēmu lietošana

  Jaunākie raksti

  Š.g. 13. jūlijā VAS ‘’Elektroniskie sakari’’ (VAS ES) sagatavojuši atzinumu par lēmumu aizliegt Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188, jo radioiekārtas darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz veikto pārbaužu rezultātiem un secinot, ka iekārta neizpilda Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 360 prasības.

  Viens no VAS ES pamatdarbības sektoriem ir tieši radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radiomonitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, u.tml.  2021. gadā, reaģējot uz saņemto informāciju par radiotraucējumiem, izskatīti 127 radiosakaru traucējumu pieteikumi, no kuriem 30 gadījumos tika konstatēts, ka radiotraucējumus rada neatbilstošu bezvadu videonovērošanas sistēmu lietošana. 18 gadījumos kā traucējumu avots tika konstatēts tieši V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 ekspluatēšana.

  Reklāma

  Veicot bezvadu videonovērošanas sistēmas VT-5188 darbības pārbaudi, kā arī izskatot pieejamo informāciju un iekārtas dokumentāciju, ir konstatētas šādas neatbilstības:

  1. tā izmanto radiofrekvenču joslu 2500 – 2513 MHz, kas nav saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 6. oktobra noteikumu Nr. 1151 “Noteikumi par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns)” 1. pielikuma 287. punktā minēto radiosakaru sistēmu pielietojumu,
  2. tās darbība radiofrekvenču joslā 2500 – 2513 MHz rada kaitīgus radiotraucējumus, kas nav saskaņā ar MK noteikumu Nr. 360 8.1. apakšpunktu,
  3. ražotāja 10.12.2020. izsniegtā atbilstības deklarācija, saskaņā ar tajā norādīto preces nosaukumu, neietver videosignāla uztveršanas un ierakstīšanas iekārtu, jo attiecināma tikai uz bezvadu IP kamerām, nevis uz visu bezvadu videonovērošanas sistēmu, kas ir neatbilstība MK noteikumu Nr. 360 11.4. apakšpunktam,
  4. ražotāja 10.12.2020. izsniegtā atbilstības deklarācija nav parakstīta, kā to nosaka MK noteikumu Nr. 360 2. pielikuma 10.2. apakšpunkts,
  5. uzstādīšanas instrukcijā nav skaidri norādīts bezvadu videonovērošanas sistēmas modelis,
  6. uzstādīšanas instrukcijā nav norādīta radioiekārtu darbības radiofrekvenču josla un signāla jauda, nav aprakstīta sistēmas darbības kanālu izvēle un nav norādīti brīdinājumi par Latvijā neatļautu darbības kanālu lietošanas aizliegumu, tādējādi nesniedzot lietotājiem būtisku informāciju par sistēmas lietošanas ierobežojumiem, kā to nosaka MK noteikumu Nr. 360 11.10. un 11.11. apakšpunkta prasības.

  Par sagatavoto atzinumu un lēmumu aizliegt Latvijā izmantot bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 VAS ES informējuši Patērētāju tiesību aizsardzības centru un iekārtu izplatītāju. Ar atzinumu iespējams iepazīties VAS ES tīmekļvietnē.

  Lai izvairītos no neatbilstošu radioiekārtu lietošanas, kas rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajām radiosakaru sistēmām, VAS ES pirms to iegādes aicina pārliecināties, vai iekārta atbilst prasībām:

  1. radioiekārta ir marķēta ar CE zīmi;
  2. radioiekārtai ir pievienota atbilstības deklarācija (Declaration of Conformity), kas apliecina iekārtas atbilstību direktīvai 2014/53/ES (RED);
  3. radioiekārtai ir pievienota lietošanas informācija.
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  20.07.2021 13:13

  Latvietis taupīgais taču nokasīs visu informāciju no kamerām, lai nevar vizuāli identificēt modeli un teiks, ka nopircis pirms 2016. gada 7. jūnija,kad stājās spēkā noteikumu Nr. 360 prasības. Toreiz bija likumīgi, un varat iet ieskrieties! :)

  Last edited 2 years ago by Skābene
  digitalk
  20.07.2021 14:00
  Reply to  Skābene

  tāpat tev to konfiscēs, neatkarīgi no pirkšanas laika :-|
  un tu varēsi iet ieskrieties — kaut ar sūdzībām, kaut pa tiesām.

  Last edited 2 years ago by digitalk
  1250
  20.07.2021 14:05
  Reply to  Skābene

  pa ielu lēni braucošais busiņš piestās pie taupīgā mājas un neilgi pēc tam atbrauks operatīvais auto. dienas vēlāk feisbukos būs stāsts par režīma asinssuņiem.

  Skābene
  20.07.2021 14:26
  Reply to  1250

  Beidziet biedēt ar pasakām. Nevienā privātīpašumā neviens nevar tā pat vien ienākt un kaut ko paņemt, atņemt, vai konfiscēt bez attiecīga tiesas lēmuma. Pat kratīšanai vajag izmeklēšanas tiesneša sankciju!
  Var uzlikt pienākumu izplatītājam veikt atsaukumu, un pieņemt atpakaļ neatbilstošo preci, vai samainīt pret atbilstošu, bet nevienam patērētājam dīzeļgeitas skandāla ietvaros nav atņemta mašīna! ;)

  Krotow
  20.07.2021 14:49
  Reply to  Skābene

  Attiecībā uz raidītājiem viss notiek tieši kā rakstīts augstāk. Džekus, kuri ar dronu video raidītājiem radīja traucējumus 4G sakariem un Rīgas lidostas nolaišanās kontroles radaram, paņēma pie desas un “atbrīvoja” no lidaparātiem brīvi un nepiespiesti. Ja kādā vietā pēc klientu sūdzībām, ka nedarbojas mobilais internets, atradīs ka pie vainas ir bezvadu novērošanas kameras, tās arī “palūgs” aizvākt. Un aizvāks.

  Remarx
  01.09.2021 23:26
  Reply to  Skābene

  VAS Elektroniskie sakari: Š.g. 13. jūlijā VAS ‘’Elektroniskie sakari’’ (VAS ES) sagatavojuši atzinumu par lēmumu aizliegt Latvijā lietot V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188, jo radioiekārtas darbība rada kaitīgus radiotraucējumus nacionālajā radiofrekvenču plānā paredzētajai LTE 2600 radiosakaru sistēmai. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz veikto pārbaužu rezultātiem un secinot, ka iekārta neizpilda Ministru kabineta 2016. gada 7. jūnija noteikumu Nr. 360 prasības.
  Viens no VAS ES pamatdarbības sektoriem ir tieši radiofrekvenču spektra uzraudzība, kas ietver virkni dažādu pasākumu, piemēram, radio monitoringu, radiotraucējumu avotu atklāšanu un novēršanu, raidītāju tehnisko uzraudzību un radioiekārtu izmantošanas parametru pārbaudes to ekspluatācijas vietās, u.tml. 2021. gadā, reaģējot uz saņemto informāciju par radiotraucējumiem, izskatīti 127 radiosakaru traucējumu pieteikumi, no kuriem 30 gadījumos tika konstatēts, ka radiotraucējumus rada neatbilstošu bezvadu videonovērošanas sistēmu lietošana. 18 gadījumos kā traucējumu avots tika konstatēts tieši V-TAC Europe Ltd ražoto bezvadu videonovērošanas sistēmu VT-5188 ekspluatēšana…..
  Neviens nebaida bet lieta ir tāda ka konfiscēs un vēl dabūsi maksāt sodu jo Tā sistēma rada traucējumus mobilo toņu sakariem. Lūk tā diemžēl tas notiek.

  hmmmm :)
  21.07.2021 17:47

  Eiropā viss ir ok šim modelim, tikai Latvijā radās kāda neatbilstība? ļoti dīvaini ja tā.

  Krotow
  21.07.2021 17:51
  Reply to  hmmmm :)

  Tev tā liekas vai ir piemēri, ka viss Ok? Pat Vācijā ir savi šmugulētāji. Tikai tur sodi par radiosakaru traucēšanu ir riebīgi lielāki.

  Reklāma