Quantcast
More
  Reklāma

  Windows brīdina par operētājsistēmas ievainojamību, kas nodēvēta par “PrintNightmare”

  Jaunākie raksti

  Microsoft jau no pagājušās nedēļas beigām cīnās ar drošības kļūdu, kas saistīta ar Windows Print Spooler servisu, ļaujot attālināt veikt dažādas izmaiņas pašā operētājsistēmā, un kas potenciāli var kļūt par lielām galvassāpēm.

  Šī ievainojamība visdrīzāk radusies iekšējo komunikācijas problēmu dēļ, jo drošības pētnieku dēļ GitHub platformā tika nopublicēts šis kods, kurā atrodas kļūda. Protams, pietiekami ātri tas tika izdzēsts, taču kods ir paspējis nonākt arī citu lietotāju rokās. Microsoft gan nav īsti skaidrs, vai šo ievainojamību būs iespējams izmantot ļaundariem, ja tiem nav tieša pieeja Windows serveriem. Ja izrādīsies, ka tas nav nepieciešams, tad ar šo Print Spooler servisa kļūdu, hakeri varēs attālināti palaist dažādas izmaiņas, ļaujot gan instalēt programmas, gan pārvaldīt datus un veidot Microsoft kontus ar “admin” tiesībām.

  Tāpat Microsoft norāda, ka šīs kļūdais koda bloks atrodas visās Windows versijās, un Print Spooler serviss darbojas pēc noklusējuma gan parastajās Windows versijās, gan serveriem paredzētajās. Tas atbildi par to, lai vairākiem lietotājiem ir iespējams izprintēt nepieciešamo informāciju, speciāli negaidot līdz šī procesa beigām, bet tam pašam darbojoties paralēli lietotāja darbībām. Tāpēc šī kļūda angliski nodēvēta par PrintNightmare. Šobrīd uzņēmums par visdrošāko veidu, lai izvairītos no šīs problēmas, iesaka atslēgt Print Spooler servisu līdz tiks piegādāts labojums.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Greex
  07.07.2021 13:49

  Nu un kā šo PrintSpooler servisu atslēgt?

  Krotow
  07.07.2021 14:07
  Reply to  Greex
  Reklāma