Reklāma

Nīderlandes amatpersona uzraksta eseju, stingri aicinot valstī aizliegt “Bitcoin”

Jaunākie raksti

Bang & Olufsen izlaiž savas pirmās bezvadu austiņas ar trokšņu slāpēšanu par “nieka” 399 EUR

Dāņu audio uzņēmums Bang & Olufsen izlaidis savas pirmās bezvadu austiņas, kurās ir iebūvēta aktīvā trokšņu slāpēšana (ANC), un...

Īlona Maska “Neuralink” piesaista 200 miljonus dolāru, paātrinās smadzeņu čipa izstrādi

Daudziem zināms, ka bez "SpaceX", "Tesla", "The Boring Company" Īlons Masks vada arī uzņēmumu "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu...

AOC izziņo GAMING G3 sērijas monitorus ar 165 Hz un 1000R ieliekumu

AGON by AOC aptver daudzus ar spēlēm saistītos produktus AOC portfelī, sākot no spēļu monitoriem līdz spēļu austiņām, mehāniskajām...

“eBay” tīmekļa versijā sāk atbalstīt maksājumus ar “Apple Pay”

Pamazām arvien vairāk uzņēmumu un veikalu sāk integrēt "Apple Pay" maksājumu risinājumu savā ekosistēmā. Nu šonedēļ šim pulciņam pievienojies...

AMD izziņo Radeon RX 6600 XT, vēlas uzlabot spēlēšanu 1080p izšķirtspējā

AMD izziņojis visai sākuma līmeņa videokarti Radeon RX 6600 XT, kas paredzēta videospēlēm 1080p izšķirtspējā. Radeon RX 6600 XT...

Kamēr Centrālamerikas mazākā valstiņa Salvadora kļuvusi liela un ievērojama, pirmajai pasaulē apstiprinot “Bitcoin” kā legālu norēķinu līdzekli, Nīderlandes amatpersonas to stingri aicina aizliegt.

Ekonomikas un klimata politikas ministrijas pakļautībā esošā Nīderlandes Ekonomikas analīzes biroja direktors Pīters Heisekamps publicējis eseju “The Netherlands must ban bitcoin” (“Nīderlandei jāaizliedz Bitcoin”). Tajā viņš uzskaita vairākus iemeslus, kāpēc Nīderlandes valdībai jāievieš tūlītējs un pilnīgs “Bitcoin” ieguves, tirdzniecības un glabāšanas aizliegums.

Šādā veidā viņš pārliecinoši paudis savu nostāju pret “Bitcoin” un kriptovalūtām, aicinot Nīderlandi tās aizliegt. Viņš uzsver, ka kriptovalūtu ieguve, tirdzniecība un glabāšana neatbilst nevienai no trim naudas funkcijām – norēķinu vienība, maksāšanas līdzeklis un vērtības glabātājs. Turklāt šādas valūtas ļoti iekāro arī krāpnieki. Pēc Heisekampa domām, “Bitcoin” nav īstas vērtības, jo tas ir vērtīgs tikai tikmēr, kamēr to kāds pērk.

Nav īsti zināms, kādu reakciju šī eseja atstājusi uz citām Nīderlandes amatpersonām un vai tā kādā veidā ietekmēs turpmākos lēmumus, kuri saistīti ar kriptovalūtām. Heisekamps arī piemetinājis, ka Nīderlandes regulatori mēģinājuši pastiprināt tirdzniecības platformu uzraudzību, taču bez lieliem panākumiem. Savukārt Centrālais plānošanas birojs 2018. gadā norādījis uz kriptovalūtu tirdzniecības riskiem, secinot, ka stingrāks regulējums nav nepieciešams.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Suņi rej, bet karavāna brauc tālāk. 😀

“Kriptovalūtām ir vērtība tikai kamēr kāds tās pērk”

Tapāt kā ar jebkuru naudas līdzekli, tā vērtība ir tajā ka cilvēki tic, cilvēki tic kriptovalūtās, tāpēc tām ir vērtība, cilvēki tic dolāriem, eiro, tāpec tiem ir vērtība. Kā cilveki beidz ticet jebkurā no tiem, to vērtība krītas. Ši problēma nav tikai kriptovalūtām, bet ar parastajai fiat naudai :)

Eiro nav “vērtības”, mes vienkārši visi kopā ticam ka vairam aiziet un samainīt eiro pret maizi, pienu un olām, mes esam vienojušies ka viņam ir vērtība. Nav neviena fiziska faktora ka dotu viņam vērību.

muļķības, fiat naudai segumu dod izlaidējvalstu ekonomikas, kroptofigņai tikai ticība.

pats esi muļķība, segums ir _TICĪBA_ ka ekonomika nesabruks, t.i. mēģināji ar vārdu spēli pabīdīt konceptus, bet izgāzies un uzrakstīji to pašu apgalvojumu ko kolēģis no hordas jau rakstīja.

tā jau ir, no kroptofigņas entuziāzista muļķīgi gaidīt loģiski-kritisku risku analīzi, tikai demagoģiski pamuldēt prot.

oh, analizētājs esi, nu tad izanalizē kāds segums ir monētām kuras garantē ekonomiku, ņemot vērā covid sekas- naudas printerus, deficītu, izejvielu cenu pieaugumu.

Lai arī katra nauda balstās uz ticību, jebkuras valsts valūtu garantē pati valsts, kāda stabilāka, kāda mazāk, tomēr aiz katra dolāra papīrīša stāv visa ASV ekonomika, ar Apple un MS priekšgalā.

Bitkoina vērtība ir pilnīgi atkarīga no tā, ko esi par to gatavs dot. Vienu dienu miljonu, vienu neko… Tādēļ arī tā tik ļoti atkarīga apkārtējo viedokļa – pietiek Maskam uzrakstīt tvītu un vērtība uz pusi izkūp gaisā. Bitkoins ir lielisks darbarīks manipulācijām, bet domāt, ka ilgtermiņā no nekā var radīt bagātību, ir visai riskanti. Kā ar katru ekonomisko burbuli, kāds uz to nopelnīs, bet lielākā daļa smagi ieberzīsies.

Dusmas, ka nevar aplikt ar vēl vienu nodoklīti

BREAKING: random būmerim nepatīk bitcoin

More at 11

BREAKING: būmeri atkal salidzina fiat ar crypto un saka ka crypto nav vērtības un fiat ir segums(kura nav)

> fiat ir segums(kura nav)

tev laiks izšķirstīt kādu bilžu grāmatu zīdaiņiem par ekonomikas pamatiem, atklāsi daudz jauna un negaidīta.

zīdaini, Pīters ir Gen X ;)

Reklāma
Reklāma