Reklāma

Nīderlandes amatpersona uzraksta eseju, stingri aicinot valstī aizliegt “Bitcoin”

Jaunākie raksti

Paziņotas šogad ASV lejupielādētākās App Store lietotnes un spēles

Dažas dienas iepriekš ar līdzīgu topu dalījās Google, publiskojot populārākās lietotnes un spēles 2021. gadā Android viedierīču lietotājiem. Tagad...

Izziņota Honor 60 sērija ar vloginga iespējām un žestu vadību

Ķīnā tikko izziņots Honor 60 viedtālrunis, kas izskata ziņā ir ļoti līdzīgs Honor 50 modelim, bet jaunais Honor 60...

Izziņotas jaunā Dacia Jogger cenas Latvijā

Jaunā Dacia Jogger pie dīleriem Latvijā ieradīsies nākamā gada pavasarī, bet jau izziņotas jaunā modeļa cenas. Piecvietīgajai Dacia Jogger...

“Porsche” pamatdarbības peļņa 2021. gada trīs ceturkšņos pieaug par 78,4%

“Porsche“ 2021. gada trešā ceturkšņa beigās sasniedzis peļņu no pārdošanas 15,5% apmērā. Šis rezultāts atkārtoti pārsniedz 15% references līmeni,...

9. decembrī notiks tiešsaistes diskusija “Latvija – mītne globāliem FinTech uzņēmumiem”

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) kopā ar FinTech nozares partneriem 9. decembrī no plkst. 11 līdz 13 rīko...

Kamēr Centrālamerikas mazākā valstiņa Salvadora kļuvusi liela un ievērojama, pirmajai pasaulē apstiprinot “Bitcoin” kā legālu norēķinu līdzekli, Nīderlandes amatpersonas to stingri aicina aizliegt.

Ekonomikas un klimata politikas ministrijas pakļautībā esošā Nīderlandes Ekonomikas analīzes biroja direktors Pīters Heisekamps publicējis eseju “The Netherlands must ban bitcoin” (“Nīderlandei jāaizliedz Bitcoin”). Tajā viņš uzskaita vairākus iemeslus, kāpēc Nīderlandes valdībai jāievieš tūlītējs un pilnīgs “Bitcoin” ieguves, tirdzniecības un glabāšanas aizliegums.

Šādā veidā viņš pārliecinoši paudis savu nostāju pret “Bitcoin” un kriptovalūtām, aicinot Nīderlandi tās aizliegt. Viņš uzsver, ka kriptovalūtu ieguve, tirdzniecība un glabāšana neatbilst nevienai no trim naudas funkcijām – norēķinu vienība, maksāšanas līdzeklis un vērtības glabātājs. Turklāt šādas valūtas ļoti iekāro arī krāpnieki. Pēc Heisekampa domām, “Bitcoin” nav īstas vērtības, jo tas ir vērtīgs tikai tikmēr, kamēr to kāds pērk.

Nav īsti zināms, kādu reakciju šī eseja atstājusi uz citām Nīderlandes amatpersonām un vai tā kādā veidā ietekmēs turpmākos lēmumus, kuri saistīti ar kriptovalūtām. Heisekamps arī piemetinājis, ka Nīderlandes regulatori mēģinājuši pastiprināt tirdzniecības platformu uzraudzību, taču bez lieliem panākumiem. Savukārt Centrālais plānošanas birojs 2018. gadā norādījis uz kriptovalūtu tirdzniecības riskiem, secinot, ka stingrāks regulējums nav nepieciešams.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arnis
13.06.2021 21:25

Suņi rej, bet karavāna brauc tālāk. 😀

kek
13.06.2021 23:55

“Kriptovalūtām ir vērtība tikai kamēr kāds tās pērk”

Tapāt kā ar jebkuru naudas līdzekli, tā vērtība ir tajā ka cilvēki tic, cilvēki tic kriptovalūtās, tāpēc tām ir vērtība, cilvēki tic dolāriem, eiro, tāpec tiem ir vērtība. Kā cilveki beidz ticet jebkurā no tiem, to vērtība krītas. Ši problēma nav tikai kriptovalūtām, bet ar parastajai fiat naudai :)

Eiro nav “vērtības”, mes vienkārši visi kopā ticam ka vairam aiziet un samainīt eiro pret maizi, pienu un olām, mes esam vienojušies ka viņam ir vērtība. Nav neviena fiziska faktora ka dotu viņam vērību.

digitalk(@ciparnieks)
14.06.2021 02:21
Reply to  kek

muļķības, fiat naudai segumu dod izlaidējvalstu ekonomikas, kroptofigņai tikai ticība.

bur
19.06.2021 10:55
Reply to  digitalk

pats esi muļķība, segums ir _TICĪBA_ ka ekonomika nesabruks, t.i. mēģināji ar vārdu spēli pabīdīt konceptus, bet izgāzies un uzrakstīji to pašu apgalvojumu ko kolēģis no hordas jau rakstīja.

digitalk(@ciparnieks)
19.06.2021 11:22
Reply to  bur

tā jau ir, no kroptofigņas entuziāzista muļķīgi gaidīt loģiski-kritisku risku analīzi, tikai demagoģiski pamuldēt prot.

bur
19.06.2021 17:25
Reply to  digitalk

oh, analizētājs esi, nu tad izanalizē kāds segums ir monētām kuras garantē ekonomiku, ņemot vērā covid sekas- naudas printerus, deficītu, izejvielu cenu pieaugumu.

Puteklis
14.06.2021 09:34

Lai arī katra nauda balstās uz ticību, jebkuras valsts valūtu garantē pati valsts, kāda stabilāka, kāda mazāk, tomēr aiz katra dolāra papīrīša stāv visa ASV ekonomika, ar Apple un MS priekšgalā.

Bitkoina vērtība ir pilnīgi atkarīga no tā, ko esi par to gatavs dot. Vienu dienu miljonu, vienu neko… Tādēļ arī tā tik ļoti atkarīga apkārtējo viedokļa – pietiek Maskam uzrakstīt tvītu un vērtība uz pusi izkūp gaisā. Bitkoins ir lielisks darbarīks manipulācijām, bet domāt, ka ilgtermiņā no nekā var radīt bagātību, ir visai riskanti. Kā ar katru ekonomisko burbuli, kāds uz to nopelnīs, bet lielākā daļa smagi ieberzīsies.

Alnis
14.06.2021 13:22

Dusmas, ka nevar aplikt ar vēl vienu nodoklīti

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
14.06.2021 20:49

BREAKING: random būmerim nepatīk bitcoin

More at 11

balls deep in alts
14.06.2021 23:38

BREAKING: būmeri atkal salidzina fiat ar crypto un saka ka crypto nav vērtības un fiat ir segums(kura nav)

digitalk(@ciparnieks)
15.06.2021 11:20

> fiat ir segums(kura nav)

tev laiks izšķirstīt kādu bilžu grāmatu zīdaiņiem par ekonomikas pamatiem, atklāsi daudz jauna un negaidīta.

digitalk(@ciparnieks)
15.06.2021 11:36

zīdaini, Pīters ir Gen X ;)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: