Reklāma

“SpaceX” ienāk Baltijā – Lietuvā reģistrēts “Starlink” uzņēmums

Jaunākie raksti

Esam jau rakstījuši par to, cik aktīvi kompānija “SpaceX” ar Īlonu Masku priekšgalā izvērš savu satelītu ātrgaitas interneta servisu “Starlink”, kas jau pieejams vairākas pasaules valstīs, tostarp Eiropā. Lai arī līdz šim pakalpojumam mūsu pusē vēl mazliet jāpaciešas, “SpaceX” jau paspējis ienāk Baltijā, Lietuvā reģistrējot uzņēmumu “Starlink Lithuania”.

Lietuvas satiksmes ministrs Marius Skuodis ziņu medijam “Lrt.lt” apstiprinājis jaunumus, norādot, ka uzņēmumu uzticēts vadīt Lorēnai Ešlijai Dreijerei. Skuodis atklāj, ka rīkojis tikšanos ar “SpaceX”, mudinot kompāniju pēc iespējas ātrāk sākt piedāvāt “Starlink” servisu arī Lietuvā. Viņš uzskata, ka “Starlink” piedāvā “novatoriskus interneta pakalpojumus”, piebilstot, ka Lietuvas interesēs ir sniegt saviem pilsoņiem pēc iespējas plašākas, inovatīvākas interneta pakalpojumu iespējas, no kurām izvēlēties savām vajadzībām atbilstošāko.

Jāpiebilst, ka šobrīd Zemes orbītā atrodas aptuveni 1700 “Starlink” satelītu, no kopumā plānotajiem 42 00. Paredzēts, ka līdz Latvijai “Starlink” sniegtās ātrgaitas interneta iespējas nonāks nākamgad.

AvotsLrt.lt
Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma