Web Analytics
More
  Reklāma

  Lietuva izveidojusi reāllaika “portālu” uz citas valsts pilsētu

  Jaunākie raksti

  Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi daudzus ir pamatīgi nogurdinājuši, vēlme pēc ceļošanas un jaunu zemju iepazīšanas ir lielāka kā vēl nekad. Vienlaikus mūsu kaimiņi lietuvieši ir izdomājuši visai inovatīvu, šķiet, no fantastikas filmām paņemtu risinājumu, kas mazinās pandēmijas ietekmi. Galvaspilsētā Viļņā tagad slejas “portāls”, kas reāllaikā ļauj sekot līdzi tam, kā dzīve rit kaimiņvalsts Polijas pilsētā Ļubļinā.

  Apļveida konstrukcija, kas uzslieta netālu no dzelzceļa stacijas, savienojas ar tādu pašu “portālu” 600 km attālajā Ļubļinā. Abi “portāli” aprīkoti gan ar iespaidīgiem ekrāniem, gan kamerām, kas pārraida reāllaika attēlus no vienas pilsētas otrā. Pēc risinājuma radītāju domām, tas ir sava veida digitālais tilts, kas mudina cilvēkus padomāt par vienotības nozīmi mūsdienās.

  Reklāma

  Avots: Go Vilnius

  Apļa dizainu, kas simbolizē laika laika riteni un kaut ko no fantastikas, izstrādāja Viļņas Ģedimina tehniskās universitātes Radošuma un inovāciju centra inženieri. Izrādās, ka tas veidots veselus piecus gadus, tolaik vēl nenojaušot, cik šim projektam būs liela nozīme šobrīd. Tā atklāšana tieši tagad, šķiet, ir īstajā laikā, jo ceļošanas ierobežojumi joprojām ir strikti. Vienlaikus ir ideja šāda veida risinājumus uzstādīt arī citās valstīs, lai veicinātu ja ne klātesošu, tad vismaz digitālu vienotību.

  AvotsVerge
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Andrejs Kvitko
  01.06.2021 00:40

  Forši

  01.06.2021 11:11

  Šī tiešām ir intresanta ideja.

  Astro
  01.06.2021 16:13

  Tas laikam ir videozvans, tik ar lielāku monitoru?

  Reklāma