More
  Reklāma

  5G ekosistēmas forums “5G Techritory” paplašinās mērogu, liekot pamatu spēcīgas, globālas 5G kopienas izveidei

  Jaunākie raksti

  Š.g. novembrī Rīgā jau ceturto reizi notiks Eiropas vadošais 5G ekosistēmas forums “5G Techritory”, pulcējot vadošus jomas ekspertus un praktiķus no visas pasaules. Pasākums paplašinās mērogu un notiks vairākas dienas – no š.g. 22. līdz 25. novembrim – ar dažādiem iesildošajiem pasākumiem jau no novembra sākuma, nodrošinot tīklošanās iespējas arī ārpus oficiālā norises laika un liekot pamatu spēcīgas, globālas 5G kopienas izveidei.

  Foruma mērķis – pārrunāt aktuālākos ar 5G ieviešanu saistītos jautājumus, uzstādīt politisko un stratēģisko dienaskārtību nākamajai dekādei.

  Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Eiropas Savienība gatavojas digitālajai dekādei un līdz 2030. gadam ir nospraudusi ļoti ambiciozus mērķus digitālās transformācijas jomā. 5G būs viens no būtiskiem digitālās ekonomikas stūrakmeņiem nākamajā desmitgadē un kalpos par pamatu jaunu tehnoloģiju un digitālo produktu ienākšanai mūsu ikdienā. Līdz ar “5G Techritory” Latvija veicina dialogu un apzina kopējos Eiropas Savienības mērķus ceļā uz digitālo attīstību, kā arī pauž skaidru gatavību kļūt par nozīmīgu līderi Eiropas un pasaules valstu vidū digitālās transformācijas izaugsmes veicināšanā. Politika, bizness, tehnoloģijas, zinātne un sabiedrība cieši savijas diskusijās par mūsu digitālo nākotni, tāpēc ir svarīgi būt pirmajās rindās un piedalīties rītdienas veidošanā.”

  Paplašināts pasākuma formāts

  Pasākums notiks vairākas dienas, dodot iespēju piedalīties lielākam dalībnieku skaitam atbilstoši interesēm.

  • 22. novembris –  “Tehnoloģiju diena”, kas veltīta 5G tehnoloģijām ar padziļinātām diskusijām par dažādiem tehnoloģiskiem risinājumiem, lietošanas gadījumu analīzi, tehnoloģiju demonstrējumiem u.c.
  • 23. novembris – “Pasaules diena”, kurā 5G līdervalstis iepazīstinās ar savu pieeju 5G ieviešanā un pielietošanā.
  • 24. novembris – “Foruma diena” – galvenā pasākuma diena ar vadošu starptautisku jomas ekspertu uzrunām un paneļdiskusijām par aktuāliem 5G jautājumiem.
  • 25. novembris – “Pasākumu diena”, kas veltīta plašākai auditorijai, sākot no tehnoloģiju entuziastiem un novatoriem līdz vizionāriem un politiķiem.

  VAS “Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda: “Jau pirmajos divos gados forums kļuva par starptautiski atzītu 5G notikumu, pulcējot valstu ministrus un viedokļu līderus no visas pasaules. Šobrīd pasaule ir mainījusies, un veiksmīgi esam pielāgojušies jaunajai digitālajai realitātei, saņemot vairākus starptautiskus apbalvojumus. Šogad piedāvāsim vēl saistošāku saturu un plašākas tīklošanās iespējas – foruma platforma kļūs par teritoriju, jeb “tehritoriju”, kur satikties ar globālajiem 5G spēlētājiem, tehnoloģiju entuziastiem un projektu partneriem arī ārpus oficiālajiem pasākuma datumiem. Esam apliecinājuši, ka “5G Techritory” vairs nav tikai pasākums, bet globāla 5G kopiena, kas veicina starpsektoriālo un starprobežu sadarbību, virzot 5G ieviešanas procesu.”

  2020.-2021. gadā forums saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus – divas Ziemeļeiropas pasākumu organizētāju asociācijas “Amber Event Award” balvas (“GrandPrix” un labākais 2020.gada tiešsaistes pasākums) un prestižo “Virtual Events Institute Virtual & Hybrid Conference” apbalvojumu.

  Forumu pārraidīs īpaši izveidotā platformā, piedāvājot oriģinālu saturu un auditorijas mijiedarbību ar konferences runātājiem.

  Pasākums būs bezmaksas un notiks angļu valodā. Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija –  www.5GTechritory.com

  Forums pulcēs 5G politikas veidotājus, korporāciju un biznesa līderus, kā arī vadošos zinātniekus no visas pasaules. Konferencē uzstāsies “Nokia”, “Qualcomm”, “AT&T”, “DOCOMO” pārstāvji, Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (ITU), Globālās mobilo sakaru piegādātāju asociācijas (GSA), 5G infrastruktūras asociācijas (5G-IA) eksperti, kā arī Eiropas Komisijas vadošās amatpersonas.

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma