Web Analytics
More
  Reklāma

  Zinātnieki meklē veidus, kā droni varētu kontrolēt laikapstākļus

  Jaunākie raksti

  Dažādās pasaules valstīs laikapstākļi atšķiras pat ļoti krasi. Ir reģioni, kur nepārtraukti līst vai snieg, citviet – valda ilgstošs un postošs sausums. Klimata pārmaiņu dēļ pārāk ilgie sausuma periodi, piemēram, Āfrikā un Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), likuši izžūt ūdenstilpnēm, stipri ietekmējot daudzu sugu dzīvotspēju. Šī ir viena problēma, ko klimata pārmaiņu jomā varētu palīdzēt risināt tehnoloģijas.

  AAE kopš 2017. gada finansējusi deviņus projektus kopumā 15 miljonu ASV dolāru apmērā ar mērķi izstrādāt risinājumus, kuri veicinās laikapstākļu pārmaiņas un lietus rašanos.

  ReklāmaAdvertisement

  Pie viena no šādiem projektiem strādā Lielbritānijā bāzētās Rīdingas universitātes pētnieki, kuri lietus līšanu plāno veicināt ar bezpilota lidaparātiem. Doma ir tāda, ka droni “notver” mākoņus ar elektrisko lādiņu un uzlādē tajos esošās ūdens piles. Viens no projekta dalībniekiem skaidro, ka ar elektriskā lādiņa palīdzību plānots radīt pietiekoši lielas ūdens piles, kuras būtu spējīgas nokļūt līdz zemei un samitrināt to.

  Šādu eksperimentu jau drīzumā paredzēts realizēt Dubaijā, jo tur debesīs bieži vien redzami daudz mākoņu, kuri lietu gan nenes. Ja izmēģinājums kādā ziņā būs veiksmīgs,  iespējams, varēs pasapņot par to, ka tehnoloģijas kādreiz ļaus mums biežāk baudīt arī siltos saules starus.

  AvotsUnilad
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Māra
  28.07.2021 12:51

  Šī tehnoloģija uzsāk Trešo pasaules karu, kurā karos nevis ar tankiem vai atombumbu, bet ar sausumu. Uz jau sākušos klimata izmaiņu (globālās sasilšanas) fona šis ierocis būs visefektīvākais un mazās valstiņas būs pilnīgi bezspēcīgas.

  Čiekurs
  28.07.2021 13:29
  Reply to  Māra

  Rīta kāsis ir bijis stiprs!

  Reklāma