Reklāma

Ķīna finanšu iestādēm aizliedz izmantot kriptovalūtas

Jaunākie raksti

Mozilla pētījumā 18 no 25 veselības lietotnēm atzītas par nedrošām

Un nedrošas vēl ir maigi sacīts... Mozilla veiktā pētījumā atklāts, ka ļoti liels skaits veselības un reproduktīvās veselības lietotnes nopludina...

Jaunie AMD Ryzen 7000 procesori oficiāli gaidāmi jau augusta beigās

AMD beidzot oficiāli nospraudis Ryzen 7000 procesoru izziņošanu 29. augustā, kas ir ātrāka par baumoto AMD Ryzen 7000 procesoru...

Apple iPhone Photos lietotne ļauj atpazīt augus un ziedus

Savus viedtālruņus mēs varam izmantot mūsu ikdienā dažādos veidos, ne tikai skatoties sociālos tīklus. Piemēram, Apple iPhone piedāvā iespēju...

Pixel telefoniem oficiāli pieejama Android 13 versija

Varbūt nedaudz noklusēti, bet no 15. augusta Google Pixel viedtālruņiem pieejama jaunākā Android 13 operētājsistēmas versija, bet citu zīmolu...

Porsche investē vairākus miljonus dolāru, savā galvenajā birojā ASV uzstādot saules baterijas

Vācu autoražotājs Porsche investējis vairākus miljonus ASV dolāru, kas paredzēti, lai Porsche galveno biroju Atlantas pilsētā ASV aprīkotu ar...

Klajā nākusi ziņa, ka Ķīnas valdība aizliegusi finanšu iestādēm un finanšu uzņēmumiem veikt jebkādus darījumus ar kriptovalūtām, kā arī brīdinājusi par tirdzniecību ar šiem norēķinu līdzekļiem. Vienlaikus izskatās, ka uzliktie ierobežojumi neattieksies uz privātpersonām, kuras kriptovalūtas joprojām varēs turēt savos digitālajos maciņos.

Aizliegums nozīmē, ka bankas un tiešsaistes maksājumu kompānijas vairs nevar piedāvāt nekādus pakalpojumus, kas saistīti ar kriptovalūtām, tajā skaitā reģistrāciju, tirdzniecību, klīringu, apmaiņu un norēķinus.

Norādīts, ka ar šo paziņojumu kopīgi nāca klajā trīs finanšu nozares struktūras: Ķīnas Nacionālā interneta finanšu asociācija, Ķīnas banku asociācija, kā arī Ķīnas maksājumu un klīringa asociācija. Kā pamatojumu pieņemtajam lēmumam puses norādīja uz riskiem, ko rada kriptovalūtu tirdzniecība. Pēdējā laikā kriptovalūtu vērtība ir gan strauji augusi, gan nokritusies. Tas īpaši attiecas uz “Bitcoin”, kas ir ļoti jūtīga un kuras vērtību lielā mērā ietekmē Īlona Maska tvīti.

Protams, ka šis Ķīnas solis atstājis būtisku ietekmi uz visu kriptovalūtu tirgu. Piemēram, “Bitcoin” cena šī raksta tapšanas brīdī pēdējo 24h laikā pazeminājusies par 21% un pašreiz nokritusies līdz 34 000 dolāru. Arī citas kriptovalūtas piedzīvo sāpīgu kritumu, tajā skaitā “Ethereum” un “Dogecoin” – katrai -30% pēdējo 24h laikā.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Diso
20.05.2021 13:54

Internetā lasīju, kā daudz samērā nabadzīgu cilvēku ielikuši praktiski visus iekrājumus plus aizņēmumus, lai spekulētu ar kriptovalūtam. Dažās vietās pat kripto turētāji smējās par cilvēkiem, kuri strādā, aizbildinoties ar to, ka viņu ienākumi ar kripto ir daudz lielāki un strādāt ir nožēlojami.
Tagad gan situācija savādāka. Skumji un nedaudz smieklīgi reizē.

Sirdsapziņa
20.05.2021 15:09
Reply to  Diso

2018. gadā daudz pašnāvību bija šā dēļ, jo neviens klikbait saits, tai skaitā šis, jau nebrīdina par to, ka kripto ir tik vien spekulatīvs tirgus.

Skābene
20.05.2021 16:17
Reply to  Sirdsapziņa

Par Auseklīti un Banku baltija jau ar nebrīdināja! Bet, tie kas pirmie iesaistījās, tīri labu piķi nopelnīja. Tie kas atnāca pēdējie, tie raudāja!
Es jau teiktu, ka tad kad mājsaimnieces sāk runāt par kriptovalūtu pirkšanu, peļņas laiks jau ir beidzies, nāks tikai zaudējumi.

Krotow
20.05.2021 21:37
Reply to  Skābene

Tas ir kā visās finansu shēmās. Lielo kaudzi paņem shēmas turētāji un tad uz leju. Kādā brīdī shēma tiek izsmelta un aizveras. Tie, kas pienāk vēlāk un atrodas lejā, paliek bešā un/vai parādos.

Krotow
20.05.2021 21:44
Reply to  Diso

Daļēji kripto sāk pievērt arī dēļ cilvēkiem, kuri ieķīlā savas mājas un citus īpašumus, lai tiktu pie līdzekļiem privātās kripto “raktuves” uztaisīšanai ar domu tur vēlāk uzvārīties. Tas viss pēc būtības ir tas pats kas azartspēlēs. Pēc shēmas nobrukšanas viņi nonāk parādos un valstīm tas rada nopietnas sociālas sekas. Plus pārējie mīnusi – enerģijas pārtēriņš, tirgus čakarēšanas, noziedznieku “pabalstīšana” utt. Ar Ķīnu tas nebeigsies – pievērs arī citur.

Skābene
21.05.2021 13:49
Reply to  Krotow

Kriptovalūtas izmanto noziedzīgie grupējumi, lai veiktu maksājumus un apietu banku kontroli. Tie paši ASV naftas vada hakeri saņēma izpirkumu kripto valūtā, lai nevarētu izsekot maks;ājumu. Ja skaitītu uz bankas kontu, ātri vien konta saimnieku savāktu ciet.

Reklāma