Reklāma

Ķīna finanšu iestādēm aizliedz izmantot kriptovalūtas

Jaunākie raksti

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Latviešu radītais e-velo amfībija–kemperis “Z-TRITON” piesaista 150 000 eiro un dosies sevi parādīt Eiropai

Nevarētu teikt, ka latvietim trūkst inovatīva un radoša domāšana. Patiesībā inovācijas un unikāli risinājumi atrodami itin bieži. Viens no...

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu "Nākotnes prasmju iniciatīva". Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem...

Fitbit jaunā viedpulksteņu iespēja cīnīsies pret krākšanu

Google paspārnē esošais Fitbit uzsācis cīņu pret mūžam svarīgo tēmu - krākšanu. Protams, tas jau nebūtu Fitbit, ja viss...

Dizaina veidošanas serviss Canva sasniedz 40 miljardu dolāru vērtību

Uzņēmums un digitālais serviss Canva piesaistījis jaunas 200 miljonu dolāru lielas investīcijas, tādējādi sasniedzot 40 miljardu dolāru vērtību, kas...

Klajā nākusi ziņa, ka Ķīnas valdība aizliegusi finanšu iestādēm un finanšu uzņēmumiem veikt jebkādus darījumus ar kriptovalūtām, kā arī brīdinājusi par tirdzniecību ar šiem norēķinu līdzekļiem. Vienlaikus izskatās, ka uzliktie ierobežojumi neattieksies uz privātpersonām, kuras kriptovalūtas joprojām varēs turēt savos digitālajos maciņos.

Aizliegums nozīmē, ka bankas un tiešsaistes maksājumu kompānijas vairs nevar piedāvāt nekādus pakalpojumus, kas saistīti ar kriptovalūtām, tajā skaitā reģistrāciju, tirdzniecību, klīringu, apmaiņu un norēķinus.

Norādīts, ka ar šo paziņojumu kopīgi nāca klajā trīs finanšu nozares struktūras: Ķīnas Nacionālā interneta finanšu asociācija, Ķīnas banku asociācija, kā arī Ķīnas maksājumu un klīringa asociācija. Kā pamatojumu pieņemtajam lēmumam puses norādīja uz riskiem, ko rada kriptovalūtu tirdzniecība. Pēdējā laikā kriptovalūtu vērtība ir gan strauji augusi, gan nokritusies. Tas īpaši attiecas uz “Bitcoin”, kas ir ļoti jūtīga un kuras vērtību lielā mērā ietekmē Īlona Maska tvīti.

Protams, ka šis Ķīnas solis atstājis būtisku ietekmi uz visu kriptovalūtu tirgu. Piemēram, “Bitcoin” cena šī raksta tapšanas brīdī pēdējo 24h laikā pazeminājusies par 21% un pašreiz nokritusies līdz 34 000 dolāru. Arī citas kriptovalūtas piedzīvo sāpīgu kritumu, tajā skaitā “Ethereum” un “Dogecoin” – katrai -30% pēdējo 24h laikā.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Internetā lasīju, kā daudz samērā nabadzīgu cilvēku ielikuši praktiski visus iekrājumus plus aizņēmumus, lai spekulētu ar kriptovalūtam. Dažās vietās pat kripto turētāji smējās par cilvēkiem, kuri strādā, aizbildinoties ar to, ka viņu ienākumi ar kripto ir daudz lielāki un strādāt ir nožēlojami.
Tagad gan situācija savādāka. Skumji un nedaudz smieklīgi reizē.

2018. gadā daudz pašnāvību bija šā dēļ, jo neviens klikbait saits, tai skaitā šis, jau nebrīdina par to, ka kripto ir tik vien spekulatīvs tirgus.

Par Auseklīti un Banku baltija jau ar nebrīdināja! Bet, tie kas pirmie iesaistījās, tīri labu piķi nopelnīja. Tie kas atnāca pēdējie, tie raudāja!
Es jau teiktu, ka tad kad mājsaimnieces sāk runāt par kriptovalūtu pirkšanu, peļņas laiks jau ir beidzies, nāks tikai zaudējumi.

Tas ir kā visās finansu shēmās. Lielo kaudzi paņem shēmas turētāji un tad uz leju. Kādā brīdī shēma tiek izsmelta un aizveras. Tie, kas pienāk vēlāk un atrodas lejā, paliek bešā un/vai parādos.

Daļēji kripto sāk pievērt arī dēļ cilvēkiem, kuri ieķīlā savas mājas un citus īpašumus, lai tiktu pie līdzekļiem privātās kripto “raktuves” uztaisīšanai ar domu tur vēlāk uzvārīties. Tas viss pēc būtības ir tas pats kas azartspēlēs. Pēc shēmas nobrukšanas viņi nonāk parādos un valstīm tas rada nopietnas sociālas sekas. Plus pārējie mīnusi – enerģijas pārtēriņš, tirgus čakarēšanas, noziedznieku “pabalstīšana” utt. Ar Ķīnu tas nebeigsies – pievērs arī citur.

Kriptovalūtas izmanto noziedzīgie grupējumi, lai veiktu maksājumus un apietu banku kontroli. Tie paši ASV naftas vada hakeri saņēma izpirkumu kripto valūtā, lai nevarētu izsekot maks;ājumu. Ja skaitītu uz bankas kontu, ātri vien konta saimnieku savāktu ciet.

Reklāma
Reklāma