Reklāma

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš atlasīti tehnoloģiju jomas entuziasti pieredzes bagātu mentoru vadībā strādāja pie inovatīvām idejām lietu interneta pielietojuma atrašanā. Šogad hakatona dalībniekiem tika sniegta iespēja izmantot LMT lietu interneta vadības platformu, radot dažādus jaunus sensoru risinājumus mūsdienu biznesa vides un iedzīvotāju ikdienas izaicinājumiem. Pēc trīs dienu aktīva darba žūrija par uzvarētājiem atzinusi komandu Automation is the future!, kuri prezentēja ideju par viedtālruņa kontrolētu automātisko mājdzīvnieku barotavu.

Uzvarētāju idejas pamatā ir interaktīva elektroniskā ierīce aizņemtiem mājdzīvnieku īpašniekiem, kuri novērtē iespēju savus mīluļus pabarot attālināti, paralēli tos arī apmācot. Šī ideja komandas līderim Jānim Miltiņam radās jau līdz hakatonam, taču tieši kopā ar pārējiem komandas biedriem to šobrīd ir izdevies attīstīt tālāk. 48 stundu laikā dalībnieki radīja un testēja ierīces prototipu, pārliecinoties par tās potenciālu reālajā dzīvē, kas kļūs īpaši aktuāli, kad daudzu mājdzīvnieku īpašnieki ikdienā vairs nestrādās no mājām.

Otro vietu astoņu komandu konkurencē ieguva dalībnieku apvienība 0x10F2C, kuri nāca klajā ar SmartGarden+ ideju ar mērķi izveidot vienotu ekosistēmu, kas lietotājiem palīdz rūpēties par savu dārzu. Savukārt kā trešo daudzsološāko eksperti atzina komandas Too Tall To be True ideju par adaptīvo satiksmes uzraudzības platformu. Hakatona dalībnieku vidū bija gan IT jomas profesionāļi un digitalizācijas procesu arhitekti, gan dizaineri, kā arī biznesa un mārketinga speciālisti, kuri izstrādāja arī tādus viedo tehnoloģiju risinājumus kā elektriskās skūteru uzlādes stacijas, Smart Hiking platformu drošām pastaigām brīvā dabā, izvairoties no cilvēku pūļiem, sensoru apģērbu, kas savienots ar treniņu lietotni precīzu fizisko vingrinājumu veikšanai, adaptīvo luksoforu darbības pārvaldīšanu, kā arī lietotni, kas ļauj atvērt veikalus tad, kad darbinieki ir beiguši savas maiņas, tādējādi nodrošinot ērtu 24/7 iepirkšanās pieredzi.

“Hakatona dalībnieku attīstītās idejas ir apliecinājums, ka lietu interneta risinājumi var būt noderīgi visdažādākajās jomās. Vairākas komandas demonstrēja reālas, praktiskas idejas, parādot lietu interneta pievienoto vērtību un sensoru datu analīzes daudzpusīgās iespējas. Latvijā ir izcila sakaru infrastruktūra, un šī priekšrocība ir jāizmanto, lai attīstītu jaunus produktus un pakalpojumus, ko eksportēt uz citām valstīm,” komentē LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

“Latvieši vienmēr ir sekojuši līdzi tehnoloģiju attīstībai un dot arī savu pienesumu. Mēs spējam radīt pašbraucošus auto, mašīnmācīšanās auto un dronus, kas lido autonomi. Mēs protam un mums patīk radīt, taču mēs ne vienmēr zinām, kā to pārvērst par uzņēmējdarbību. Šādi hakatoni ir ideju kaltuves, kas ļauj tās ne tikai radīt, bet arī norūdīt, ar mentoru, žūrijas un testu palīdzību izvērtējot, kā ar viedo tehnoloģiju palīdzību nākotnes inovācijas ieviest dzīvē,” papildina TechChill valdes loceklis Ernests Štāls.

Mentoru vadībā hakatona dalībnieki apguva dažādas noderīgas zināšanas un prasmes savas idejas tālākai attīstīšanai, turklāt trīs uzvarētāju komandas savas idejas jau šonedēļ tālāk prezentēs uz TechChill 2021 virtuālās Founders skatuves vairāk nekā 2000 apmeklētāju auditorijas priekšā, kuru vidū būs arī investori, mediju pārstāvji un potenciālie darba devēji. Ja aizvadītajā gadā hakatona fokuss galvenokārt bija uz sensoru risinājumiem, tad šogad dalībnieki izstrādāja uz datiem balstītas idejas. Turklāt šoreiz hakatons pirmo reizi norisinājās tiešsaistē, kas katra projekta vadības procesu padarīja īpaši izaicinošu.

Hakatona žūrijas paneli pārstāvēja TechChill valdes loceklis Ernests Štāls, Buildit akseleratora vadošais partneris Matīss Neimanis, uzņēmējs, biznesa eņģelis, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla fondu pārvaldnieks Voldemars Bredikis, LMT Biznesa vadības departamenta direktors Vīgants Radziņš un LMT Pakalpojumu sistēmu departamenta Risinājumu vadības nodaļas vadītāja Viktorija Klimko, kuri rūpīgi izvērtēja katras komandas prezentēto ideju. Turpretī “LMT IoT hakatona” mentoru vidū bija LMT 5G inovāciju risinājumu vadītāja Elīna Lidere, Lietu interneta inovāciju vadītāji Aleksandrs Sigajevs un Kaspars Egliņš un Sistēmu analītiķis Uģis Āboltiņš, kā arī antropoloģe, producente un biznesa kultūras pētniece Simona Zdanavičiūtė no Lietuvas, Printify produktu daļas vadītāja Lota Plezere, Riga Tech Girls kopienas līdzdibinātāja un TechHub Riga valdes locekle Līna Marta Sarma un Developer Circle kopienas vadītāja Tamara Koliada.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma