Reklāma

Latvijas Universitātē šoruden studijas uzsāks topošie ģeoinformātikas speciālisti

Jaunākie raksti

Fintech uzņēmums “Wise” (“TransferWise”) plāno kļūt par publisku kompāniju

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Wise", kas agrāk bija pazīstams kā "TransferWise", nācis klajā ar paziņojumu, ka vēlas kļūt par publisku...

“Facebook” sākot ar 22. jūniju piedāvās publicēt arī podkāstus

Podkāsti jeb aplādes, jeb raidieraksti - kā katram tos labāk patīk saukt, īpaši pandēmijas laikā guvuši popularitāti klausītāju vidū....

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums "Canon" tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija...

“SpaceX” raķešu sistēmas “Starship” pirmais orbitālais lidojums tiks atlikts

Lai arī sākotnēji "SpaceX" savas "Starship" raķešu sistēmas, kurā ietilpst kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete...

“Spotify” piesaka karu “Apple Podcasts” – iegādājas AI uzņēmumu “Podz”

Tieši pirms pāris dienām, 15. jūnijā, "Apple" oficiāli izlaida savu podkāstu abonēšanas platformu, sastādot nopietnu konkurenci "Spotify". "Spotify", jūtot,...

Latvijas Universitātē top jauna profesionālā bakalaura studiju programma “Ģeoinformātika”, kurā studētgribētāji tiks uzņemti jau šoruden.

“Ģeoinformātika ir jauna studiju programma, kurā līdzās ģeogrāfijas studiju kursiem padziļināti tiks apgūta kartogrāfija, tālizpēte un ģeogrāfiskās informācijas datu vākšana, organizēšana, apstrādes un izplatīšana. Daļa specializācijas kursu studiju programmā būs saistīti ar informācijas tehnoloģijām,” skaidro Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes dekāne profesore Zaiga Krišjāne.

Studijām jaunajā programmā ir nepieciešama vidējā izglītība, un centralizēto eksāmenu vērtējums latviešu valodā, matemātikā, svešvalodā (angļu, franču vai vācu valodā), kā arī ģeogrāfijā.

Studiju programmu absolvējušie iegūs profesionālo bakalaura grādu ģeoinformātikā un kvalifikāciju “Ģeoinformātikas inženieris”.

Programmu sagatavota, sadarbojoties Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātei un Latvijas Universitātes Datorikas fakultātei.

Uzņemšana jaunveidotajā studiju programmā, kurā būs pieejamas gan budžeta, gan maksas studiju vietas, plānota 2021. gada vasarā, savukārt programmas īstenošana – 2021. gada rudenī. Aktuālajai informācijai par uzņemšanu studijās Latvijas Universitātē iespējams sekot vietnē www.gribustudet.lv.

Programma tapusi projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas Latvijas Universitātes fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas. Projekta sadarbības partneri ir Daugavpils Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mākslas akadēmija, Tartu Universitāte. Visu jauno studiju programmu izstrādi, to licencēšanu, aprobēšanu un akreditāciju iecerēts paveikt laika posmā līdz 2023. gada novembrim.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Tas vairāk attiecas pie tehniskām nozarēm. Kaut kas miksēts. Šaubīgi.

kāpēc šaubīgi? starpnozaru profesijas ir augstā vērtē (un bija arī agrāk). varbūt esi dzirdējis par tādu SojuzMorInžĢeoloģiju? skanēja šelfu dibenu, meklējot visādus iegūstamos labumus.

[gremdējas atmiņās]
pirmā iepazīšanās ar A0 elektrostatisko printeri (sen mirusi eksotika). pseidožetons par nolasītājam ātrāk uzlikto magnētisko lentu, ~20 sec? valsts spirts pārvērsts par olu liķieri 2 stundās. ehh, un es tur pat nestrādāju, bet tikai tusēju ar tehniskajiem cilvēkiem :)

Un kas maģistriem?

Reklāma
Reklāma
Reklāma