Web Analytics
More
  Reklāma

  Fiat Latvijā iepazīstina ar jauno elektrisko Fiat 500 modeli

  Jaunākie raksti

  Fiat iepazīstina ar jauno 500 – zīmola pirmo pilnībā elektrisko transportlīdzekli. Tāpat kā zīmola priekšgājēji, šis modelis apvienos nezūdošo itāļu eleganci ar jaunām tehnoloģijām un ilgtspējīgu mobilitāti ikvienam.

  Atdzimstošs un apzinīgs stils

  Jaunais Fiat 500 ievieš nākotnes mobilitāti itāļu stilā un apvieno divu iepriekšējo paaudžu mantojumu. Automašīna ir veidota uz pilnīgi jaunas elektriskās platformas, kas ir ļāvis radīt šo modeli un tā dizainu pilnīgi no jauna. Savukārt dizaineri strādājuši pie tīrām līnijām un vienotas valodas, lai definētu trešās paaudzes vizuālo izskatu: svaigs, moderns un kompakts.

  Elektriskā 500 iekšpuses dizains ir pilnīgi jauns un elegants, skaidri atsaucoties uz pirmās paaudzes elementiem. Informācijas panelis ir plašs, taču smalks un atgādina 1957. gada modeļa stilu. Rezultātā iegūta labi pārdomāta un tīra vide ar mazāk pogām, kā arī spēcīgas un harmoniskas līnijas, kas vērstas uz ilgtspējību. Runājot par Hybrid Fiat 500 un tā elektrisko versiju, atsevišķos apdares līmeņos sēdekļi izgatavoti, izmantojot “Seaqual” diegu, kas ir iegūts no jūras atkritumos atrastās plastmasas, savukārt citos apdares līmeņos īstās ādas vietā izteikti vairāk izmantota eko-āda.

  Lielākais dizaina novērtējums jaunajam 500 bija nominācija prestižajā “Red Dot Design Awards” apbalvošanas ceremonijā, kur jaunā auto modeļa dizaina koncepts tika novērtēts kā labākais.

  Lieliski piemērots pilsētniekiem

  Runājot par elektriskajiem transportlīdzekļiem, klientiem visbūtiskākie aspekti ir piedāvājuma spektrs un uzlādes laiks. Jaunais Fiat 500 aprīkots ar 42 kWh litija jonu akumulatoru, kas šim modelim sniedz līdz pat 320 km plašu diapazonu WLTP braukšanas ciklā. Arī jaunā Fiat 500 ACTION versija aprīkota ar 23,8 kWh ietilpīgu litija jonu akumulatoru un līdz pat 190 km plašu diapazonu WLTP braukšanas ciklā, kas ir lieliska opcija, izvēloties ekonomiskāku variantu.

  Lai optimizētu uzlādes laiku, jaunais 500 ir aprīkots ar 85 kW ātrās uzlādes sistēmu, kas ļauj akumulatoru uzlādēt ļoti īsā laikā. Tā, piemēram, pietiekamas enerģijas rezerves uzkrāšana 50 kilometru braucienam, kas tiek uzskatīts par optimālu ikdienas braucienu diapazonu, prasa tikai 5 minūtes, bet akumulatora uzlāde līdz 80% jaudīgajam lādētājam prasīs vien 35 minūtes. Savukārt motora jauda sasniedz 87 kW, nodrošinot maksimālo ātrumu līdz pat 150 km/h (pašierobežojams) un paātrinājumu no 0-100 km/h tikai 9.0 sekundēs, bet 0-50 km/h – 3.1 sekundē.

  Pirmais savā kategorijā

  Tāpat kā tā priekšgājēji, arī jaunais Fiat 500 būs pieejams gan kā hečbeks, gan kabriolets, turklāt tā būs pirmā vaļējā, (open-air) četrvietīgā automašīna ar nulles emisiju. Ņemot vērā, ka automašīnas garums ir mazāks nekā citiem elektriskajiem transportlīdzekļiem, tā ir kā radīta, lai pārvietotos pa pilsētu. Līdzīgi, kā iepriekšējās paaudzes modeļos, jaunajam 500 ir īpaši viegla stūre, kas padara to veikli manevrējamu pilsētas satiksmē, taču, neskatoties uz to, automašīnas diapazons ir piemērots arī izbraucieniem ārpus pilsētas.

  Pirmie 1000 Fiat kabrioleta modeļi tika pārdoti pirmā mēneša laikā, kas padarīja šo par 2020. gada iekārojamāko elektrisko transportlīdzekli Itālijā. Arī mediji jauno Fiat 500 kabrioletu vērtē atzinīgi. Piemēram, žurnāla “What Car?” apbalvojums “Gada automašīna 2021” (“Car of The Year 2021”) Fiat 500 tika piešķirts kategorijās “Gada kabriolets” un “Labākais mazais elektriskais automobilis pilsētai”. Tas ir arī pirmais elektriskais automobilis žurnāla vēsturē, kas ticis apbalvots šajās kategorijās. Tāpat jaunais 500 ieguva nomināciju “Zaļā automašīna” Francijas Automašīnu balvā, kā arī saņēma Lielbritānijas ekspertu vietnes “DrivingElectric” balvu nominācijās “Gada automašīna” un “Labākais mazais elektriskais automobilis”.

  Pārvietošanās ar stilu un pārliecību

  Nākotnes automašīna nebūt nenozīmē vienkāršu elektrisko pilsētas auto. Jaunais Fiat 500 ir pirmais automobilis savā kategorijā, kas piedāvā 2. līmeņa autonomās braukšanas sistēmu, tādējādi sniedzot visus ar to saistītos pilsētas mobilitātes ieguvumus. Uz priekšu vērsto kameru uzraudzības tehnoloģija monitorē visas automašīnas zonas gareniski un sāniski, savukārt viedā kruīza kontroles (iACC) sistēma nobremzē vai paātrina automašīnu, reaģējot uz citām automašīnām, velosipēdistiem un gājējiem. Pēc joslu marķējumu precīzas identificēšanas, joslu centrēšanas sistēma notur transportlīdzekli joslas centrā, un šie ir tikai daži no pieejamajiem automašīnas drošības līdzekļiem.

  Jaunais 500 ir pirmais “Stellantis” zīmola modelis, kas aprīkots ar jauno informācijas un izklaides sistēmu “Uconnect 5”, kas izmanto lietotājiem draudzīgu un viegli pielāgojamu Android Auto operētājsistēmu. Sistēmu var darbināt, izmantojot 10.25 collu augstas izšķirtspējas skārienjūtīgo ekrānu ar horizontālu izvietojumu, un tā ir izstrādāta, lai nodrošinātu nevainojamu lietotāju pieredzi – tā, piemēram, savienojumu ar viedtālruni automašīna spēj izveidot mazāk nekā 5 sekunžu laikā.

  Iedvesmojoši sadarbības partneri

  Ceļš uz pārmaiņām videi draudzīgas mobilitātes virzienā nav ejams vienatnē, tādēļ jaunā Fiat 500 projektā iesaistījies arī Leonardo di Kaprio. Slavenais aktieris, kas vairāk nekā 20 gadus ir iesaistījies mūsu planētas aizsardzībā, piedāvājis savu atbalstu jaunās elektriskās pilsētas automašīnas vīzijas izveidē. Video kampaņā ar nosaukumu “All-In” aktieris aicina ikvienu sniegt savu ieguldījumu planētas aizsardzībā līdzīgi, kā to izdarījis “Fiat” zīmols ar savu jauno 500 modeli.

  Savukārt trīs leģendāri Itālijas uzņēmumi – Giorgio Armani, Bvlgari un Kartell – sadarbībā ar “Fiat” izveidojuši trīs unikālas un ekskluzīvas Jaunā Fiat 500 versijas ar nosaukumu “One-offs” (“vienreizējs”). Armani, Bvlgari un Kartell par pamatu izmantoja ikoniskā 500 modeļa vērtības un, apvienojot tās ar savu redzējumu, radīja trīs unikālus jaunā Fiat 500 modeļus, kurus raksturo stils, radošums un meistarība.

  Jaunais Fiat 500 Latvijā būs pieejams no 2021. gada 10. maija un tā pārdošanas cena būs sākot no 24 990 eiro. Jaunais modelis pieejama apskatei un testa braucienam zīmola Fiat oficiālajā pārstāvniecībā Latvijā – salonā Autobrava Motors (Krasta iela 42, Rīga).

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma