Reklāma

“Smart-ID” lietotāju skaits Latvijā ir sasniedzis vienu miljonu

Jaunākie raksti

Volvo investēs 1,25 miljardus eiro elektroauto rūpnīcā Slovākijā

Slovākijas ekonomikas ministrs Ričards Suliks pavēstījis, ka zviedru autoražotājs Volvo valsts austrumdaļā plāno būvēt jaunu elektroauto rūpnīcu. Kopējās investīcijas...

Huawei pēc šķiršanās no Leica izziņo XMAGE

Huawei paziņojis, ka turpmāk pie viedtālruņu kameru tehnoloģijām strādā ar XMAGE zīmolu. Šāds paziņojums nāk neilgi pēc Huawei un...

Jaguar ap 2025. gadu iepazīstinās ar trim elektriskiem SUV

Britu sporta auto ražotājs Jaguar 2025. gadā iepazīstinās ar trim pilnībā elektriskiem SUV, ziņo Autocar. Tas nozīmē, ka vismaz pagaidām...

Apple Watch 7 izturības reklāma varētu būt priekšvēstnesis izturīgāka modeļa iznākšanai

Iesākot jūliju, Apple izlaidis sava stila košu un produktus slavinošu reklāmu, šajā reizē norādot uz Apple Watch Series 7...

Samsung Galaxy S22 Ultra pārdošana pārsniedz jebkuru Note sērijas modeli

Samsung, iespējams, paši bija vainīgi pie zemiem Galaxy Note sēriju pārdošanas apjomiem, jo Galaxy Note bija lielāka izmēra viedtālruņi,...

Jau 1 miljons Latvijas iedzīvotāju, izmantojot “Smart-ID”, ikdienā saņem dažādus e-pakalpojumus un parakstās ar drošu elektronisko parakstu. Ik dienas Baltijas valstīs tiek veikti vairāk kā 2,5 miljoni darījumu, kur identitātes apliecināšanai tiek izmantots tieši “Smart-ID”.

“Priecājamies par lielo interesi un lietotāju skaita pieaugumu gan no patērētājiem, gan arī no biznesa vadītājiem, kuriem pakalpojumu nodrošināšanai ir nepieciešams izmantot autentifikāciju. Smart-ID aizvien biežāk tiek integrēts dažādos e-pakalpojumos un jau sen ir pieejams ne tikai bankās. Ik dienu kļūst arvien lielāks to attālināto darījumu apjoms, kas veikti, izmantojot Smart-ID. Mēs strādājam, lai veidotu aizvien jaunas funkcionalitātes un vienmēr būtu drošākais un vienkāršākais risinājums, ko izmantot,” saka SK ID Solutions Latvijas filiālēs un Globālās biznesa attīstības vadītāja Sanita Meijere.

Neskatoties uz to, ka SK ID Solutions filiāle Latvijā strādā tikai 2 gadus, uzņēmumam ir liela pieredze, un tas šogad svin 20 gadu jubileju. Latvijā tas nodrošina tikai ar “Smart-ID” produktu saistītus pakalpojumus, taču Igaunijā un Lietuvā uzņēmums pārvalda arī elektroniskās identitātes attiecīgi “Mobile ID” and “Mobilusis parašas” pakalpojumus.

“Smart-ID” ir populārākais un visstraujāk augošais autentifikācijas rīks gan Latvijā, gan arī pārējās Baltijas valstīs. Sākotnēji tas tika izmantots ērtākais risinājums droši banku pakalpojumu izmantošanai tiešsaistē. Vēlāk arī citi pakalpojumu sniedzēji izvēlējās integrēt “Smart-ID”, lai klienti ērti varētu izmantot viņu pakalpojumus. Šobrīd Latvijā Smart-ID savos pakalpojumos integrējuši jau 85 dažādu tiešsaistes pakalpojumu nodrošinātāji.

“Smart-ID” kopš 2018. gada novembra ir atzīts arī par kvalificētu elektroniskā paraksta izveides ierīci. Ar “Smart-ID” kvalificēto elektronisko parakstu parakstītajiem dokumentiem ir identisks juridisks spēks kā ar roku parakstītājiem dokumentiem.

Lai izmantotu elektronisko parakstu, vispirms ir jāpārliecinās, ka lietotājam pieejamais “Smart-ID” konts ir kvalificēta līmeņa konts. Atverot “Smart-ID” lietotni savā mobilajā ierīcē, tās fons būs vai nu zaļā vai baltā krāsā. Ja fons ir baltā krāsā, tas nozīmē, ka tas ir kvalificētais Smart-ID konts, un elektroniskā paraksta funkcija tajā ir aktivizēta. Ja lietotnes fons ir zaļš, tad jāveic konta pārveidošana uz kvalificēto Smart-ID kontu, ko tagad var izdarīt pašā lietotnē, izmantojot biometrisko identitātes pārbaudi.

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
05.05.2021 10:36

Ja vēl eparaksts.lv ieviestu iespēju parakstīt dokumentus ar Smart-ID, kā tas ir dokobit.lv, lietotāju skaits ātri vien dubultotos, jo tas ir daudz ērtāk par visiem esošajiem e-parakstīšanas veidiem un darbojas visās 3 baltijas valstīs kā prieks, kamēr e-parakstītājā ar LT un EST id kartēm nevar neko parakstīt.

Oskars
05.05.2021 18:31

Informacija ir loti nepatiesa. Cilvekiem tiek uzspiests lietot SmartID. Taapeec arii aug. Diemzhel alternatiiva nav shim. Un beidziet melot.

Krotow
05.05.2021 18:37
Reply to  Oskars

Iedzer tableti un nomierinies. Kodu kalkulatorus taču vēl nav atcēluši.

Skābene
06.05.2021 09:23
Reply to  Krotow

Podziņtelofona īpašniekiem tā ir traģēdija! :)

erix
06.05.2021 09:59
Reply to  Oskars

Piekrītu Oskara viedoklim! Lietojot smart ID, vairākas reizes esmu ieberzies, proti pārskaitījums nav noticis, kaut gan kodi tika ievadīti un viss notiek kā parasti. Esmu risinājis šo jautājumu ar banku (3x), un atbilde bija tāda, ka jā viņi ir novērojuši, ka tieši iphone (lietoju 6+) lietotājiem rodas problēma (neizklāstīšu detaļās par pašu problēmu, ja kādam interesēs varu padalīties). Un tas ir viss, nekāda risināšana utt. Prasīju, lai apskatās log failos, un noskaidro kur tieši ir vaina. Protams viss labākāis padoms ir nopērciet pašu jaunāko iphone un uztaisiet pēdējos update un viss būs ok.Tas tāds īsais koments, jā ir ērta lietotne… Read more »

Ivars Dzerve
06.05.2021 10:07
Reply to  erix

Ar Iphone X ir redzētas problēmas, bet manā gadījumā sadarbībā ar Swedbank aplikāciju, ne pašu Smart-ID.

Skābene
06.05.2021 10:39
Reply to  erix

Ar 2014.gada telefonu brīnums ka vispār tur vēl kaut kas strādā! :)
Kaut gan mājs lapā rakstīts, ka :

  • Minimum operating system: iOS 11
  • Device requirements:
  • iPhone 5S or newer

Gan jau esi no tiem, kas neatjaunina iOS, lai telefons nebremzē!;)

erix
06.05.2021 16:37
Reply to  Skābene

Man jau liekas, ka tieši app izstrādātājam ir atbildība nodrošināt, lai app strādātu visos iepriekšējos ios, kā arī savienojamība ar banku app. Ja jau pati banka atzīst, ka tieši ar iphone ir problēmas, kamon, es bankai vaicāju, ka nelietoju jau ķīniešu nezināmu telefonu, bet vienu no LV tirgū populāru telefonu un tam nevar sataisīt!

Un neesmu gan no tiem kas neatjaunina, ir ios 14.4 (un pa lielo ios nav iespējams tik ilgi netaisīt update, jo stratēģija ir agresīva, spiežot un atgādinot veikt update), bankas app arī pēdējais. Tā ka rezumē, nav viss tā kā izskatās, tipa viss tip top.

Ivars Dzerve
06.05.2021 10:00
Reply to  Oskars

Neviens neuzspiež. Nelieto internetbanku un nevajadzēs lietot Smart-ID. Kāpēc gan būtu vajadzīga alternatīva kaut kam, kas strādā perfekti? Drīzāk nevaru saprast kāpēc vēl ir tik maz vietu, kur var ar to autorizēties. Zviedrijā analogs ir Bank-ID un ar to var autorizēties pilnīgi visur, gan valsts iestādēs, gan privātajos uzņemumos, medicīnas iestādēs, utt.

digitalk
06.05.2021 11:31
Reply to  Ivars Dzerve

vai zviedru Bank-ID izstrādā un uztur norvēģi? tomēr paši zviedri?.. tad kāpēc tevi izbrīna, ka igauņu uzturētu ID sistēmu neizmanto LV valsts iestādes?

Skābene
06.05.2021 13:52
Reply to  digitalk

Tāpēc, ka LV valsts iestādes piespiedu kārtā bīda eparakstu, tā pat kā stūma uz priekšu pussprāgušu e-veselību un piespiedu kārtā lika to lietot, pat ja zināja, ka tā ir kliba kā vienkājains zirgs.

Krotow
06.05.2021 16:21
Reply to  Skābene

Drīzāk jautājums kāpēc ar ID karti joprojām nevar pieteikties internetbankās un daudzas citās vietnēs, kur prasa “īsto” personas autentikāciju.

Ka tikai ar e-veselību nebija tā ka projekta sagatavotāji atkal nezināja ko rezultātā grib saņemt. Un tad viņiem arī uztaisīja sazin ko.

digitalk
06.05.2021 18:58
Reply to  Krotow

precizē, kurās internetbankās, jo Swedā var pieteikties ar eID.

digitalk
06.05.2021 18:46
Reply to  Skābene

personas identifikāciju valsts līmenī nedrīkst uzticēt privātam kantorim no malas.
zviedri to saprot, pat LV to saprot, tu – nē.

ĀrstaBirojsIzveidotājs
06.05.2021 19:06
Reply to  digitalk

Taisnība!
Plus liela daļa cilvēku vispār nesaprot, kā tas viss strādā.
Konkrēti updeitus likt neviens nevēlas, bet tajā pašā laikā vēlas drošību, jaunas fīčas utt. Mūsdienās pat ar win7 ir problēmas, jo to flinstonu neviens neatbalsta, vai vajag?

digitalk
07.05.2021 04:36

būdams «zārciņu pucētājs», nepiekritīšu, ka win7 jau ir beidzis eksistenci. ir dzīve pēc m$ korporatīvās liekulības. simplix.info

Reklāma