Reklāma

“Bitcoin” ieguve Ķīnā līdz 2024. gadam radīs 130 miljonus tonnu emisiju

Jaunākie raksti

Jaunā iPad mini planšetdatora A15 procesors ir lēnāks par iPhone 13 Pro izmantoto

Interesantu detaļu atklājuši pirmie jaunā Apple A15 Bionic mobilā procesora ātrdarbības testi, jo, piemēram, iPad mini planšetdatorā izmantotais ir...

Xiaomi Mi Band 6 arī Eiropā sāk piedāvāt NFC norēķinus

Xiaomi arī Eiropai beidzot izziņojis Mi Smart Band 6 NFC variantu, lai būtu iespējams veikt NFC bezkontakta norēķinus. Vienlaikus...

Jau oktobrī “Starlink” serviss beidzot varētu tikt pie pamata versijas, sniedzot vēl ātrāku savienojumu

Īlona Maska vadītā kompānija "SpaceX" strauji izvērš savu ātrgaitas interneta servisu "Starlink". Šobrīd lietotāji izmanto pakalpojuma beta versiju, taču...

Razer jaunās Huntsman optiskās mehāniskās tastatūras sola gandrīz nulles aizturi

Razer izziņojis jaunas Huntsman sērijas mehāniskās tastatūras, solot gandrīz nulles aizturi (angļu: near-zero input latency). Jaunajā Huntsman tastatūru klāstā...

19 minūšu laikā rezervē visus pieejamos “Cadillac Lyriq Debut Edition” elektroauto

General Motors paspārnē esošais Cadillac zīmols atvēra rezervāciju 2023. gada "Lyriq" elektroauto - autoražotājs jau pēc 19 minūtēm bija...

Oglekļa emisijas, kas rodas konkrēti no bitkoinu ieguves jeb “rakšanas”, pēdējā laikā strauji pieaug. Ja tā turpināsies, tad tuvāko pāris gadu laikā šādā veidā radīto emisiju apjoms pārsniegs vidējas platības Eiropas valstu kopējās gada emisijas.

Analīze, ko veikuši Pekinā esošās Tsinghua universitātes pētnieki, liecina par to, ka maksimālais emisiju apjoms no bitkoinu “rakšanas” tiks sasniegts 2024. gadā. Aprēķini liecina, ka šajā laikā kriptovalūtas ieguve varētu radīt ap 130 miljonus tonnu emisiju. Tas ir vairāk nekā viena gada laikā rada, piemēram, Itālija un Čehija. Prognozēts, ka līdz 2024. gadam bitkoinu ieguvei Ķīnā būs nepieciešamas 297 teravatstundas enerģijas. Tas varētu veidot ap 5.4% no oglekļa emisijām, ko rada elektroenerģijas ražošana valstī.

Bitkoinu ieguvē tiek izmantoti datori, kas risina matemātiskas darbības. Iegūstamo bitkoinu skaits samazinās, un to “rakšanai” nepieciešams atrisināt arvien sarežģītākas matemātiskās darbības. Līdz ar to vajadzīga arī jaudīgāka datortehnika, kas patērē vairāk elektroenerģijas. Ņemot vērā Ķīnas mērķus līdz 2060. gadam kļūt par oglekļa neitrālu valsti, būtu nopietni jāsāk domāt, kā samazināt emisijas, ko rada bitkoinu rakšana.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Bitkoins, tā ir bezjēdzīgākā resursu izšķērdēšana cilvēces vēsturē. Pievienotā vērtība – 0!

Dīzeļsāga uz bitkoin fona nobālēs. Kad sāks zust elektrība, jo bitkoinu fermas būs pārslogojušas tīklu, tad varbūt arī kāds sāks kaut ko domāt. Tiešām, salīdzinoši bezjēdzīga padarīšana un vēl vairāk žēl, ka tas ir trendīgi. Saucas, no vilka mukām, lācim uzskrējām! Tad nu klimata glābēji varēs domāt, kā tikt ar šo strauji augošo problēmu galā, jo tos CO2 neitrālos mērķus nesasniegt.

Dīzeļgeitas psihoze ar ir uzpūsts burbulis.
Tagad visi pērkam elekrtomobīļus. Milzīgs tirgus un peļņa. Cik izmešu ir viņus ražojot, darbinot un utilizējot, protams, ka neviens nemēra.

Un cik izmešus rada degvielas auto ražošana, naftas pumpēšana, pārstrāde un devielas piegāde?

Es tikai gribēju pateikt to, ka cilvēki reizēm domā pārāk plakani. Ja auto brauc un nekas nenāk pa izpūtēju laukā, tātad viņš nerada nekādu emisiju.

Pilsētā braucot/stāvot korķī nerada emisiju. Vairāk neko tur arī nevajag. Elektrības ražošanas nākotne arī ir no atjaunojamiem resursiem.

Kāpēc lai zustu elektrība? Ja kādā vietā sāks trūkt elektrības, tad tur pieaugs elektrības cena un Bitcoin rakšana tai vietā kļūs finansiāli neizdevīga. Tas ir pašbalansējošs mehānisms, kur augot Bitcoin cenai un rakšanas peļņai, arvien vairāk cilvēku uzstāda / slēdz iekšā racējus, kas samazina iegūto Bitcoin apjomu no katra individuālā racēja. Bitcoin rakšanai bieži izmanto lieko elektrību, ko citādi nav kur likt, tāpēc pie tās var tikt lētāk. Gadu atpakaļ vispār nebija izdevīgi to darīt, ja nevarēji dabūt elektrību zem 5 ASV centiem par kWh, tagad situācija ir mainījusies, jo audzis Bitcoin kurss pret dolāru, kā arī vispārzināmās čipu problēmas… Read more »

Un, kāda jēga no tā visa? Kāds no tā ir pienesums cilvēcei?

Potenciāli taisnīgākā finanšu sistēma, kas arī cilvēku prioritātes pārgroza pareizā gultnē. Zelta standarts v2.0. Jebkura bezseguma fiat naudas sistēma pēdējos pāris tūkstošos gadu ir beigusies ar hiperinflāciju un sabrukumu. Agri vai vēlu tas notiks arī ar pašreizējo sistēmu. Paralēli arī vienīgā redzamā alternatīva CBDC (centrālo banku ciparnaudai) un totālai kontrolei pār cilvēku finanšu transakcijām digitālā vidē. Bet vispār tā ir absurda ideja, ka jebkuram elektrības patēriņam jābūt ar pienesumu cilvēcei. Kāds pienesums ir ziemassvētku lampiņām? Kāds pienesums cilvēcei ir tam, ka ļaudis mājās sēž pie TV un skatās bezjēdzīgus šovus? Ja es spēju samaksāt par elektrību, man ir tiesības to… Read more »

Zini, man laiku pa laikam nezināmi cilvēki zvana uz telefonu un stāsta tieši to pašu :)))

Atšķirība tāda, ka es tevi neaicinu kaut kur pārskaitīt naudu. :)

Katram sava reliģija :)

Interesētu Maska viedoklis par šo..

Masks ir mūsdienu Jēzus Kristus.
Šis kaut ko ieklepo tviterī, tā visa pasaule nošūpojas.

Maskam jau pox. Ja kripto qaqas sāks nest zaudējumus, viņam skanošais pietiek lai pārdotu to visu un meklētu citu piramīdu kur nopelnīt.

Nu es saprotu kāda tipa cilvēki čīkst par videokaršu cenām, mazāk savu žulti visur bārsti, iemācies domāt un nopelnīt nevis drukā visur pēc kārtas. :D

Ir derīgi atgādināt vidējam aritmētiskajam datorlietotājam par to ka ir lietas par ko nav jēgas pārmaksāt. Un dažiem labiem būtu jāiemācās paklusēt.

Reklāma
Reklāma