Reklāma

“Bitcoin” ieguve Ķīnā līdz 2024. gadam radīs 130 miljonus tonnu emisiju

Jaunākie raksti

Mini Cooper SE ALL4 Countryman – elektrifikācijas izgāšanās?

Mini Countryman ir britu mēģinājums trāpīt krosoveru segmentā, bet mēģinot arī nepazaudēt pašu brenda šarmu. Šeit gan man ir...

TikTok ļaus jauniešiem veidot CV video formā

Lietotne TikTok testē jaunu funkcionalitāti, kas ļautu ar īso video palīdzību pieteikties darbā, lai nebūtu jāveido tikai izklaidējoša satura...

Volkswagen autonomie taksometri gaidāmi jau 2025. gadā

Volkswagen paziņojis par plāniem jau 2025. gadā piedāvāt ID.Buzz mikroautobusus aprīkot ar SAE Level 4 pašbraukšanas iespējām, lai tie...

MSI MPG Z590 Gaming Carbon WiFi sistēmplates apskats

MSI izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Atsaucoties uz kaitējumu videi, “Tesla” automašīnu apmaksai vairs nepieņems “Bitcoin”

Lai arī sākotnēji šķita, ka "Tesla" ar Īlonu Masku priekšgalā pauž nepārprotamu atbalstu kriptovalūtām, īpaši "Dogecoin" un "Bitcoin", izskatās,...

Oglekļa emisijas, kas rodas konkrēti no bitkoinu ieguves jeb “rakšanas”, pēdējā laikā strauji pieaug. Ja tā turpināsies, tad tuvāko pāris gadu laikā šādā veidā radīto emisiju apjoms pārsniegs vidējas platības Eiropas valstu kopējās gada emisijas.

Analīze, ko veikuši Pekinā esošās Tsinghua universitātes pētnieki, liecina par to, ka maksimālais emisiju apjoms no bitkoinu “rakšanas” tiks sasniegts 2024. gadā. Aprēķini liecina, ka šajā laikā kriptovalūtas ieguve varētu radīt ap 130 miljonus tonnu emisiju. Tas ir vairāk nekā viena gada laikā rada, piemēram, Itālija un Čehija. Prognozēts, ka līdz 2024. gadam bitkoinu ieguvei Ķīnā būs nepieciešamas 297 teravatstundas enerģijas. Tas varētu veidot ap 5.4% no oglekļa emisijām, ko rada elektroenerģijas ražošana valstī.

Bitkoinu ieguvē tiek izmantoti datori, kas risina matemātiskas darbības. Iegūstamo bitkoinu skaits samazinās, un to “rakšanai” nepieciešams atrisināt arvien sarežģītākas matemātiskās darbības. Līdz ar to vajadzīga arī jaudīgāka datortehnika, kas patērē vairāk elektroenerģijas. Ņemot vērā Ķīnas mērķus līdz 2060. gadam kļūt par oglekļa neitrālu valsti, būtu nopietni jāsāk domāt, kā samazināt emisijas, ko rada bitkoinu rakšana.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Sandijs Urtuzāns

Bitkoins, tā ir bezjēdzīgākā resursu izšķērdēšana cilvēces vēsturē. Pievienotā vērtība – 0!

Uldis Gēliņš

Dīzeļsāga uz bitkoin fona nobālēs. Kad sāks zust elektrība, jo bitkoinu fermas būs pārslogojušas tīklu, tad varbūt arī kāds sāks kaut ko domāt. Tiešām, salīdzinoši bezjēdzīga padarīšana un vēl vairāk žēl, ka tas ir trendīgi. Saucas, no vilka mukām, lācim uzskrējām! Tad nu klimata glābēji varēs domāt, kā tikt ar šo strauji augošo problēmu galā, jo tos CO2 neitrālos mērķus nesasniegt.

Sandijs Urtuzāns

Dīzeļgeitas psihoze ar ir uzpūsts burbulis.
Tagad visi pērkam elekrtomobīļus. Milzīgs tirgus un peļņa. Cik izmešu ir viņus ražojot, darbinot un utilizējot, protams, ka neviens nemēra.

Krotow

Un cik izmešus rada degvielas auto ražošana, naftas pumpēšana, pārstrāde un devielas piegāde?

Sandijs Urtuzāns

Es tikai gribēju pateikt to, ka cilvēki reizēm domā pārāk plakani. Ja auto brauc un nekas nenāk pa izpūtēju laukā, tātad viņš nerada nekādu emisiju.

Rudolfs

Pilsētā braucot/stāvot korķī nerada emisiju. Vairāk neko tur arī nevajag. Elektrības ražošanas nākotne arī ir no atjaunojamiem resursiem.

Kristaps K.

Kāpēc lai zustu elektrība? Ja kādā vietā sāks trūkt elektrības, tad tur pieaugs elektrības cena un Bitcoin rakšana tai vietā kļūs finansiāli neizdevīga. Tas ir pašbalansējošs mehānisms, kur augot Bitcoin cenai un rakšanas peļņai, arvien vairāk cilvēku uzstāda / slēdz iekšā racējus, kas samazina iegūto Bitcoin apjomu no katra individuālā racēja. Bitcoin rakšanai bieži izmanto lieko elektrību, ko citādi nav kur likt, tāpēc pie tās var tikt lētāk. Gadu atpakaļ vispār nebija izdevīgi to darīt, ja nevarēji dabūt elektrību zem 5 ASV centiem par kWh, tagad situācija ir mainījusies, jo audzis Bitcoin kurss pret dolāru, kā arī vispārzināmās čipu problēmas… Read more »

Sandijs Urtuzāns

Un, kāda jēga no tā visa? Kāds no tā ir pienesums cilvēcei?

Kristaps K.

Potenciāli taisnīgākā finanšu sistēma, kas arī cilvēku prioritātes pārgroza pareizā gultnē. Zelta standarts v2.0. Jebkura bezseguma fiat naudas sistēma pēdējos pāris tūkstošos gadu ir beigusies ar hiperinflāciju un sabrukumu. Agri vai vēlu tas notiks arī ar pašreizējo sistēmu. Paralēli arī vienīgā redzamā alternatīva CBDC (centrālo banku ciparnaudai) un totālai kontrolei pār cilvēku finanšu transakcijām digitālā vidē. Bet vispār tā ir absurda ideja, ka jebkuram elektrības patēriņam jābūt ar pienesumu cilvēcei. Kāds pienesums ir ziemassvētku lampiņām? Kāds pienesums cilvēcei ir tam, ka ļaudis mājās sēž pie TV un skatās bezjēdzīgus šovus? Ja es spēju samaksāt par elektrību, man ir tiesības to… Read more »

Sandijs Urtuzāns

Zini, man laiku pa laikam nezināmi cilvēki zvana uz telefonu un stāsta tieši to pašu :)))

Kristaps K.

Atšķirība tāda, ka es tevi neaicinu kaut kur pārskaitīt naudu. :)

Sandijs Urtuzāns

Katram sava reliģija :)

Kartupelis3

Interesētu Maska viedoklis par šo..

Sandijs Urtuzāns

Masks ir mūsdienu Jēzus Kristus.
Šis kaut ko ieklepo tviterī, tā visa pasaule nošūpojas.

Krotow

Maskam jau pox. Ja kripto qaqas sāks nest zaudējumus, viņam skanošais pietiek lai pārdotu to visu un meklētu citu piramīdu kur nopelnīt.

Krutovskim

Nu es saprotu kāda tipa cilvēki čīkst par videokaršu cenām, mazāk savu žulti visur bārsti, iemācies domāt un nopelnīt nevis drukā visur pēc kārtas. :D

Krotow

Ir derīgi atgādināt vidējam aritmētiskajam datorlietotājam par to ka ir lietas par ko nav jēgas pārmaksāt. Un dažiem labiem būtu jāiemācās paklusēt.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: