Quantcast
More
  Reklāma

  Kokvilnas skandāla dēļ Ķīna no navigācijas lietotnēm noņēmusi “H&M” veikalus

  Jaunākie raksti

  Izdevums “The Wall Street Journal” ziņo, ka 26. marta pēcpusdienā Zviedrijā bāzētais apģērbu veikals “H&M” izņemts no vairākiem tiešsaistes pakalpojumiem Ķīnā. Uzņēmuma veikalu atrašanās vietas ir noņemtas no vairākām navigācijas lietotnēm, tostarp “Apple Maps”, “Baidu Maps” un citām. Ķīnā atrodas vairāk nekā 400 “H&M” veikalu, un liela daļa no tiem pašreiz nav atrodami kartēs. Tāpat “H&M” produkti izņemti no Ķīnas lielākā tiešsaistes mazumtirgotāja “Alibaba”. Iemesls tam ir “H&M” paziņojums, ka vairs neiepirks kokvilnu no Ķīnā esošā Sjiņdzjanas reģiona, jo tur tiekot kultivēts piespiedu darbs.

  “H&M” ir jaunākais no daudziem Amerikas un Eiropas uzņēmumiem, kuri paziņojuši par nopietnām bažām par Ķīnas Sjiņdzjanas reģionā notiekošo. Kā atbildi uz to Ķīnas patērētāji uzsākuši boikotu gan pret “H&M”, gan arī pret “Nike”, “Adidas”, “New Balance”, “Burberry”, “Puma”, “Converse”, “Calvin Klein”, “Tommy Hilfiger” un citām Rietumu kompānijām, kuras uzskata, ka Ķīnā kokvilnas ieguvē tiek izmantots piespiedu darbs. Tiek ziņots, ka Ķīnas Komunistiskā partija ir izmantojusi plašsaziņas līdzekļus, lai pārliecinātu sabiedrību boikotēt šos zīmolus.

  Jāpiebilst, ka ASV pagājušajā gadā paziņoja, ka pārtrauks kokvilnas un citu preču importu no Sjiņdzjanas, ņemot vērā apgalvojumus, ka Ķīnas valdība ražošanā izmanto piespiedu darbu. Šīs nedēļas sākumā Baidena administrācija paziņoja, ka tā uzliek sankcijas pret divām Ķīnas amatpersonām saistībā ar, viņuprāt, notiekošajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguru tautu. Atbildot uz to, Ķīnas valdība un valsts pārvaldītie mediji mudināja boikotēt rietumu zīmolus.

  Avots9to5mac
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Bats
  28.03.2021 18:20

  Ja Rietumu zīmolam peļņas dēļ nospļauties par cilvēktiesību pārkāpumiem, par uiguru genocīdu, par Honkongas protestu apspiešanu un pakļaušanu, un pat pēc visas Blizzard sāgas utt. joprojām nauda nesmird un jālien pēc peļņas totalitāra režīma kontrolētā valstī, tad tā tam zīmolam arī vajag.

  Usinss
  28.03.2021 22:07

  Īstais iemesls:comment image
  Tā H&M atvadījās no Ķīnas tirgus kā tāda.

  Jānis Vanags
  15.04.2021 13:22

  Un kuram no mums skapī nestāv pāris lētie Ķīnas t-krekliņi?

  Reklāma