Web Analytics
More
  Reklāma

  BITE nodrošinās vērienīgu IKT infrastruktūru IIHF Pasaules Čempionātam Hokejā 2021 Rīgā

  Jaunākie raksti

  Mobilo sakaru operators BITE ir šī gada IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 oficiālais partneris, kas nodrošinās arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) infrastruktūru čempionāta vajadzībām Rīgā. Sadarbības laikā BITE ar integrēto IKT risinājumu koncepta “BITE One IT” pakalpojumiem nodrošinās gan “Arēnu Rīga”, gan “Olimpisko sporta centru”, paredzot izveidot drošu tiešsaistes un ārējās komunikācijas infrastruktūru, kas ietver iekšējā un ārējā interneta tīkla izbūvi un uzturēšanu, kā arī nepieciešamo iekārtu nodrošināšanu. Ņemot vērā čempionāta mērogu un pasaules līmeņa prasības, šis būs viens no tehnoloģiski vērienīgākajiem IKT projektiem Latvijā.

  Lai veiktu IKT infrastruktūras izveidi čempionāta vajadzībām BITE gan “Arēnā Rīga”, gan “Olimpiskajā sporta centrā” nodrošinās modernu fiksēto un mobilo internetu ar nepieciešamajiem augsta standarta drošības risinājumiem, kā arī dažādas iekārtas, piemēram, rūterus, sadalītājus, WiFi iekārtas u.c., kam būs vajadzīgi tīkla un elektrības kabeļi 20 kilometru garumā. Ar īpašiem tīkla risinājumiem tiks aprīkotas vairāk nekā 300 telpas abās minētajās ēkās, katru no tām pielāgojot nepieciešamajām funkcijām, piemēram, mediju zonai, ģērbtuvēm, spēļu laukumiem u.tml. Tāpat visa čempionāta norises laikā tiks veikta uzstādīto risinājumu uzraudzība un uzturēšana.

  Reklāma


  BITĒ integrētais uzņēmums “Latnet” jau iepriekš ir guvis pieredzi līdzvērtīgu, vērienīgu IKT projektu īstenošanā – piemēram, 2003. gadā un 2006. gadā, kad Rīgā notika tādi liela mēroga pasākumi kā Eirovīzija un NATO Samits.

  “Kļūstot par IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 oficiālo partneri un vienlaikus nodrošinot šī pasākuma IKT infrastruktūru, esam uzņēmušies arī lielu un nozīmīgu izaicinājumu. Pateicoties BITES darbinieku ekspertīzei un zināšanām ne tikai vienkāršu, bet arī ļoti komplicētu un vērienīgu integrētu IKT risinājumu jomā, strādājam pie augsta līmeņa pasākuma tehnoloģiskā nodrošinājuma. Turklāt tas mums ir jāpaveic īpaši īsā termiņā – aptuveni divu mēnešu laikā. Esam patiesi gandarīti, ka BITEI būs iespēja palīdzēt nodrošināt IKT pakalpojumus IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 norisei, kas ir ļoti gaidīts pasākums visiem hokeja faniem, arī tad, ja vērosim attālināti. Turklāt būtiski uzsvērt, ka šis tehnoloģiskais ieguldījums var kļūt par ilgtermiņa investīciju un to ir iespēja izmantot arī nākotnē liela mēroga pasākumos, būtiski kāpinot Latvijas kapacitāti šāda mēroga notikumu organizēšanā,” saka BITES vadītājs Kaspars Buls.

  Viņš papildina, ka liela nozīme projekta realizēšanā ir arī veiksmīgai sadarbībai ar čempionāta organizatoriem – SIA “Hokeja Akadēmija”, Latvijas Hokeja federāciju, kā arī abām pasākuma norises vietām – “Arēnu Rīga” un “Olimpisko sporta centru”. Līdzšinējā sadarbība ir ļoti produktīva, tāpēc darbs pie projekta īstenošanas notiek raiti. Šobrīd BITE darbojas pie projekta izstrādes, un drīz vien gaidāma gan IKT infrastruktūrai nepieciešamo iekārtu piegāde, gan reālā risinājuma izveide un uzstādīšana.

  “Gatavošanās IIHF Pasaules Čempionāta Hokejā 2021 sākās jau pērn, tomēr lielākie darbi pie tā organizēšanas norit kopš šī gada februāra, kad guvām 100% apstiprinājumu tam, ka gada lielākais notikums hokejā norisināsies Rīgā. Ņemot vērā, ka skatītāji visdrīzāk varēs sekot līdzi čempionāta gaitām attālināti, drošai un stabilai tiešsaistes ārējai komunikācijai šogad ir īpaši svarīga nozīme. No tā ir atkarīgs čempionāta organizatoru un mediju darbs, sniedzot iespēju nodrošināt pilnvērtīgu šī pasākuma norisi. Tāpēc esam ļoti gandarīti, ka šajā apjomīgajā un sarežģītajā uzdevumā mūsu tehnoloģiskais partneris ir BITE,” uzsver SIA “Hokeja Akadēmija” valdes loceklis Edgars Buncis.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  29.03.2021 08:56

  Ja viņi to nodrošinās tāpat kā mājas internetu, tad IIHF Pasaules Čempionāts Hokejā 2021 dabūs algot rūteru restartētājus, lai tur vispār kaut kas strādātu un nepakārtos! :)

  Vārds*
  29.03.2021 09:01
  Reply to  Skābene

  Tas jau zaļi pārkrāsots Latnet :)

  Man mājās tāds ir. Radiolinks.
  Līgums ar man biti, bet iekārtām vēl Latnet uzlīmes

  Ir labi, tiešām stabili

  Reklāma