Reklāma

Intel iegulda 20 miljardus ASV dolāru pusvadītāju produktu ražotnē, konkurēs ar TSMC un Samsung

Jaunākie raksti

Īlons Masks: “Tesla” cilvēkveidīgais robots ir uzņēmuma prioritāte 2022. gadā

Pērnā gada augustā "Tesla" prezentēja ideju, ko daudzi nebija gaidījuši - cilvēkveidīgs robots "Tesla Bot". To darbinās mākslīgais intelekts,...

Nissan apstiprina, ka “Micra” pēctecis Eiropā būs pilnībā elektrisks

Japāņu autoražotājs Nissan prezentēs jauno elektrisko auto, kas Eiropā aizvietos līdzšinējo "Micra" modeli. Paredzēts, ka jaunā mašīna izmantos Renault-Nissan-Mitsubishi...

Google salokāmo viedtālruni tomēr varētu saukt par Pixel Notepad

Parādījusies jauna informācija par Google plānoto pirmo salokāmu viedtālruni, jo iepriekš tika baumots, ka to varētu saukt Pixel Fold,...

Labas ziņas – Nvidia tomēr nepirks Arm

Nvidia kopš 2020. gada meta lokus ap Arm iegādi, bet nu jau gandrīz pavisam droši zināms, ka šis darījums...

“Meta” lolotā digitālā valūta “Diem”, visticamāk, tomēr neieraudzīs dienasgaismu

Pirms vairāk nekā diviem gadiem "Facebook" (tagad "Meta") paziņoja, ka strādā pie savas kriptovalūtas. Sākotnēji to sauca par "Libra",...

Šajā nedēļā uzņēmums Intel prezentēja savus nākotnes plānus īpašā “Engineering the Future” pasākumā, kas, protams, notika attālināti. Kā viena no svarīgākajām ziņām bija tā, ka Intel gatavojas investēt 20 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā, lai ražotu citu uzņēmumu procesorus.

Koronavīrusa pandēmija īpaši izgaismoja to, cik šobrīd ir ierobežoti resursi un jaudas, lai saražotu dažāda veida elektroniskās ierīces, līdz ar to Intel ir izvēlējies veikt liela apmēra investīcijas, lai konkurētu ar tādiem uzņēmumiem kā TSMC un Samsung. Jau šobrīd ir skaidrs, ka šie divi ražotāji nevar apkalpot visus klientus, un Intel tirgū saredz iespējas sev. Tik pat labi tā varētu būt Apple ARM procesoru ražošana, par ko parādījušās ziņas šajā nedēļā.

Investīciju rezultātā tiks radītas divas jaunas rūpnīcas Arizonas štatā, un tās apgādās gan Amerikas, gan Eiropas tirgus. Protams, Intel centīsies uzlabot pašu ražošanas procesu un iepakošanas, lai sniegtu labāko servisu saviem potenciālajiem klientiem, kā arī nodrošinātu augstas ražošanas jaudas. Skatoties nākotnes kontekstā, tad dažādu procesoru ražošanas bizness uzņems tikai apgriezienus, līdz 2025. gada sasniedzot 100 miljardu dolāru lielu tirgus vērtību.

Intel interesēs varētu būt sniegt savus ražošanas pakalpojumu tādiem uzņēmumiem, kā Apple, Qualcomm, AMD un Nvidia. Tiesa, jau šobrīd ir skaidrs, ka šo rūpnīcu izveidošanas process nenoritēs tik ātri, un noteikti nav sagaidāms, ka Intel spēs apkalpot klientus jau šogad, bet pēc pāris gadiem tas ļaus nozarei kopumā virzīties ātrāk uz priekšu.

AvotsKitguru
Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
26.03.2021 23:29

No pusvadītāju piegāžu problēmām šobrīd varam secināt ka rietumu pusvadītāju ražošanas kompāniju menedžments alkatības dēļ outsourcējot visu ražošanu uz dažām Āzijas valstīm, paši sev iešāvuši kājā. Tagad no tā cieš visi. Ja kritiski svarīgos pusvadītājus ražotu katrā kontinentā, būtu daudz mazāks čakars.

digitalk
28.03.2021 00:08

nez kā intelam veiksies, ja savās tagadējās rūpnīcās tikai neveiksmīgi bakstās ap 7 nm un, tikko piemin TSMC, tā visiem stāsta ka “vīnogas vēl zaļas” ;)

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: