Reklāma

Intel iegulda 20 miljardus ASV dolāru pusvadītāju produktu ražotnē, konkurēs ar TSMC un Samsung

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Šajā nedēļā uzņēmums Intel prezentēja savus nākotnes plānus īpašā “Engineering the Future” pasākumā, kas, protams, notika attālināti. Kā viena no svarīgākajām ziņām bija tā, ka Intel gatavojas investēt 20 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā, lai ražotu citu uzņēmumu procesorus.

Koronavīrusa pandēmija īpaši izgaismoja to, cik šobrīd ir ierobežoti resursi un jaudas, lai saražotu dažāda veida elektroniskās ierīces, līdz ar to Intel ir izvēlējies veikt liela apmēra investīcijas, lai konkurētu ar tādiem uzņēmumiem kā TSMC un Samsung. Jau šobrīd ir skaidrs, ka šie divi ražotāji nevar apkalpot visus klientus, un Intel tirgū saredz iespējas sev. Tik pat labi tā varētu būt Apple ARM procesoru ražošana, par ko parādījušās ziņas šajā nedēļā.

Investīciju rezultātā tiks radītas divas jaunas rūpnīcas Arizonas štatā, un tās apgādās gan Amerikas, gan Eiropas tirgus. Protams, Intel centīsies uzlabot pašu ražošanas procesu un iepakošanas, lai sniegtu labāko servisu saviem potenciālajiem klientiem, kā arī nodrošinātu augstas ražošanas jaudas. Skatoties nākotnes kontekstā, tad dažādu procesoru ražošanas bizness uzņems tikai apgriezienus, līdz 2025. gada sasniedzot 100 miljardu dolāru lielu tirgus vērtību.

Intel interesēs varētu būt sniegt savus ražošanas pakalpojumu tādiem uzņēmumiem, kā Apple, Qualcomm, AMD un Nvidia. Tiesa, jau šobrīd ir skaidrs, ka šo rūpnīcu izveidošanas process nenoritēs tik ātri, un noteikti nav sagaidāms, ka Intel spēs apkalpot klientus jau šogad, bet pēc pāris gadiem tas ļaus nozarei kopumā virzīties ātrāk uz priekšu.

AvotsKitguru
Reklāma

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

No pusvadītāju piegāžu problēmām šobrīd varam secināt ka rietumu pusvadītāju ražošanas kompāniju menedžments alkatības dēļ outsourcējot visu ražošanu uz dažām Āzijas valstīm, paši sev iešāvuši kājā. Tagad no tā cieš visi. Ja kritiski svarīgos pusvadītājus ražotu katrā kontinentā, būtu daudz mazāks čakars.

digitalk

nez kā intelam veiksies, ja savās tagadējās rūpnīcās tikai neveiksmīgi bakstās ap 7 nm un, tikko piemin TSMC, tā visiem stāsta ka “vīnogas vēl zaļas” ;)

Reklāma
Reklāma
Aktuālais Kursors.lv forumā
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: