Reklāma

Vācija varētu sekot Beļģijai un daļu videospēļu pielīdzināt azartspēlēm

Jaunākie raksti

Mini Cooper SE ALL4 Countryman – elektrifikācijas izgāšanās?

Mini Countryman ir britu mēģinājums trāpīt krosoveru segmentā, bet mēģinot arī nepazaudēt pašu brenda šarmu. Šeit gan man ir...

TikTok ļaus jauniešiem veidot CV video formā

Lietotne TikTok testē jaunu funkcionalitāti, kas ļautu ar īso video palīdzību pieteikties darbā, lai nebūtu jāveido tikai izklaidējoša satura...

Volkswagen autonomie taksometri gaidāmi jau 2025. gadā

Volkswagen paziņojis par plāniem jau 2025. gadā piedāvāt ID.Buzz mikroautobusus aprīkot ar SAE Level 4 pašbraukšanas iespējām, lai tie...

MSI MPG Z590 Gaming Carbon WiFi sistēmplates apskats

MSI izstrādātās Intel Z590 čipseta sērijas sistēmplates veidotas tā, lai no jaunajiem šodien oficiāli izlaistajiem 11. paaudzes Intel Core...

Atsaucoties uz kaitējumu videi, “Tesla” automašīnu apmaksai vairs nepieņems “Bitcoin”

Lai arī sākotnēji šķita, ka "Tesla" ar Īlonu Masku priekšgalā pauž nepārprotamu atbalstu kriptovalūtām, īpaši "Dogecoin" un "Bitcoin", izskatās,...

Vācu Bundestāgs vēlas pieņemt jaunu bērnu aizsardzību paktu, kas daļu videospēļu pielīdzinātu azartspēlēm, tādējādi tās ļaujot spēlēt tikai tiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu jeb pilngadību.

Tas saistīts ar spēles labumu kastēm, kas par maksu spēlētājam sniedz dažādus ieguvumus, taču pirms pirkuma veikšanas nav zināms, kas tajās atrodas. Angliski šis termins ir loot box. Tā kā tas tiek pielīdzināts azartspēlēm, jo nav zināms iznākums, bet ir vēlme iegūt papildu bonusus, Vācijas valdība to vēlas pielīdzināt azartspēlēm. Tas nozīmē, ka daļa no spēlēm būs pieejamas tikai pilngadīgiem pircējiem, ko nāksies kontrolēt tieši spēļu pārdevējiem.

2017. gada beigās par šādu soli paziņoja Beļģija, un pieņemtie likumi tieši ietekmēja tādas spēles kā Overwatch un Star Wars: Battlefront II. Jaunās izmaiņas varētu skart arī tādas sporta videospēles kā FIFA21, kas noteikti vismaz pēc tās veida nesaistās ar azartspēlēm, tikai virtuāla sporta izbaudīšanu, taču šīs labumu kastes to var ielikt kategorijā 18+.

No izstrādātāju puses tā ir liela izšķiršanās, vai šos spēles labumus atslēgt konkrētajā reģionā vai visā spēlē kopumā. Par līdzīgiem ierobežojumiem varētu pazīnot arī Apvienotā Karaliste, kas nozīmē, ka šāda kustība sāk izplatīties Eiropā.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Ļoti prātīgs lēmums!Bērni diezgan ātri nonāk atkarībā no datorspēlēm un jo sevišķi tādām, kur jātērē nauda, lai varētu turpināt spēlēt.
Būtu arī taisnīgi, ja valstis varētu šādus pirkumus aplikt ar nodokļiem.

devnull

apsveicama rīcība sen jau EA SPORT un 2K vajadzēja skabekli piegries.

Aigars

Es ceru ka tas būs visūr, jo tas potenciāli samazinās lootbox esamību.
Šim lēmumam var sekot arī cita reakcija kas jau lēnām notiek spēļu industrijā, cenu celšana. Lai gan pagaidām to piekopj tikai daži izplatītāji kas ir pacēluši cenu no 60eur uz 70eur par spēles pamatversiju.

REALAIS

Bet nu cenas celšana ir normāla parādība. Spēļu veidošana paliek tikai arvien laikietilpīgāka un inflācija ir dabisks process normālā ekonomikā.

Krotow

Jā, šis ir jēdzīgs lēmums. Pie reizes vajadzēja piegriezt freemium tipa spēļu tirgošanas praksi, kura darbojas pēc finansu piramīdas principiem. T.i. lai tiktu tālāk par konkrētām vietām, jāmaksā papildus.

REALAIS

Kāda spēle būtu tam kā piemērs?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: