Web Analytics
More
  Reklāma

  Ar uzsaukumu uz hakatonu atklāj pirmo mobilitātes inkubatoru Latvijā

  Jaunākie raksti

  Šī gada vasarā norisināsies pirmā mobilitātei veltītā uzņēmējdarbības inkubatora programma Latvijā “Urban mobility incubator”, ko piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi un ar EIT Urban Mobility atbalstu. Lai palīdzētu interesentiem attīstīt savas idejas, kā arī atrast domubiedrus, 15.-17. aprīlī norisināsies hakatons “Urban mobility hackathon”, kurā dalībnieki no Baltijas valstīm aicināti pievērsties pilsētu izaicinājumiem klimatneitrālas mobilitātes nodrošināšanā. Hakatonā izstrādātos risinājumus dalībnieki varēs pieteikt arī inkubatora programmā, un 48 stundu garumā tos atbalstīs plašs mentoru loks, ko nodrošinās vadošais partneris Nīderlandes vēstniecība Latvijā kopā ar tehnoloģiju uzņēmumiem “Accenture” un “Latvijas mobilais telefons” (LMT), kā arī citiem ekspertiem.

  Gan mobilitātes inkubators, gan iesildošais hakatons šajā gadā sabiedrībā plašāk aktualizēs jautājumu par to, kāpēc nepieciešams investēt videi draudzīgas mobilitātes attīstībā un kā to pārvērst eksportspējīgā biznesā. Rīgas mērs Mārtiņš Staķis norāda, ka zaļa mobilitāte ir nākotnes pilsētu neatņemama sastāvdaļa: “Šī gada februārī Rīga pievienojās Parīzes klimata deklarācijai, kas paredz klimatneitralitātes sasniegšanu līdz 2050. gadam. Mobilitātes inkubators ir viens no soļiem šī mērķa sasniegšanai privātā un publiskā sektora partnerībā – jo ātrāk mūsu uzņēmēji un studenti pievērsīsies mobilitātes piesārņojuma risināšanai, jo lielāka iespēja radīt eksportspējīgus risinājumus, ko nākotnē varētu pārņemt ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas un Āzijas pilsētas. Tāpēc kopā ar vairākiem Rīgas domes departamentiem definēti inkubatora un hakatona izaicinājumi, kas atspoguļo reālas pilsētas vajadzības, un ko pēc inkubatora programmas rudenī kopā ar izstrādātājiem testēsim VEF pilotteritorijā.”

  ReklāmaAdvertisement

  Komandas hakatonā un inkubatorā tiks aicinātas strādāt ar tādiem izaicinājumiem kā elektromobilitātes sekmēšana, zemu emisiju zonu nodrošināšana un Mobility-as-a-Service (MaaS) pakalpojumu ieviešana, ar kuriem detalizēti iespējams iepazīties projekta mājaslapā www.urbanmobility.io. Iedrošinājums komandām attīstīt ideju pēc hakatona būs ne vien iespēja turpināt izstrādi inkubatorā, bet arī naudas balvu fonds 6000 eur apmērā risinājuma tālākai attīstībai. Dalība atvērta ikvienam interesentam bez konkrētas piesaistes izglītības iestādei, profesionālajai jomai vai vecuma kategorijai. Interesenti aicināti pieteikties dalībai, publicēt savas idejas un uzsaukumus komandas biedriem jau sākot no 8. marta.

  Hakatons piedāvās arī atvērtu tiešsaistes pasākumu programmu, kas būs pieejama ne tikai dalībniekiem, bet jebkuram mobilitātes interesentam. Atklāšanas ceremonijā par mobilitātes aktualitātēm un jaunu risinājumu radīšanu pieredzē dalīsies Nīderlandes eksperti, bet otrā hakatona dienā kopā ar LMT, “Accenture” un pieaicinātiem viesiem paredzētas sarunas par izaicinājumiem un mobilitātes inovācijām Baltijas valstīs. “Viens inovators vai viena pilsēta individuāli nevar efektīvi atrisināt visa reģiona radītos ilgtspējīgas mobilitātes izaicinājumus, tāpēc svarīgi nodrošināt pieredzes apmaiņu un dalīšanos ar labajām praksēm starp nozares ekspertiem ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā līmenī. Hakatonā nodrošināsim Nīderlandes mobilitātes profesionāļu iesaisti, lai sniegtu dalībniekiem plašāku perspektīvu un iespējas pārrobežu sadarbībai,“ norāda Nīderlandes vēstnieks Latvijā Hoverts Jans Beils de Vrū.

  Pēc hakatona sekos vasaras mobilitātes inkubatora programma, kas norisināsies 10 nedēļu garumā, un tajā plānots uzņemt līdz 8 komandām, kas strādās pie sava mobilitātes risinājuma prototipa izveides un testēšanas VEF apkaimē, kur sadarbībā ar pašvaldību tiks ierīkoti speciāli testēšanas punkti. Inkubatora fiziskā atrašanās vieta paredzēta kopstrādes telpā “Teikums”, bet atbilstoši epidemioloģiskajiem apstākļiem valstī iespējama arī programmas norise tiešsaistē. Komandas ikdienas darbā atbalstīs starptautiski pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un produktu pārdošanas mentori. Jaunāko tehnoloģisko un zinātnes jomas pienesumu sniegs Elektronikas un Datorzinātņu institūta pieredzējušie pētnieki un inženieri, savukārt drošu prototipu testēšanu pilsētvidē nodrošinās Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Pēc prototipu uzstādīšanas inkubatora dalībnieki rudenī risinājumu prezentēs investoriem, lai piesaistītu sēklas kapitālu produkta tālākai attīstībai. Pieteikšanās termiņš inkubatoram ir līdz 31. maijam.

  “Urban mobility incubator” ir EIT Urban Mobility atbalstīts privātā, publiskā un akadēmiskā sektora sadarbības projekts, kuru organizē inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Elektronikas un datorzinātņu institūtu. Projekta trīspusēja sadarbība nodrošina ātru, ērtu un optimālu atbalstu inovatīvu tehnoloģiju izveidē un izvietošanā pilsētvidē, kas ir uzlabots modelis līdzšinējā darba procesam.

  Jau iepriekš vēstīts, ka “VEFRESH” ir inovāciju kustība, kurā 2019. gadā apvienojās lielākie VEF apkaimes uzņēmumi, lai kopīgi veidotu šo teritoriju kā pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir “Accenture Latvia”, Elektronikas un datorzinātņu institūts, LMT, IT izglītības fonds, nekustamo īpašumu attīstītājs “Pillar”, pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”, kā arī VEF Kultūras pils.

  Šo projektu līdzfinansē EIT Urban Mobility, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) iniciatīva, kas ir Eiropas Savienības struktūra. EIT Pilsētas mobilitātes mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas mobilitātē, lai pilsētas padarītu dzīvojamākas. Vairāk informācija www.eiturbanmobility.eu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma