Web Analytics
More
  Reklāma

  Vairāki vadošie motociklu ražotāji apvieno spēkus, lai radītu nomaināmas baterijas elektriskiem motocikliem

  Jaunākie raksti

  Četri lieli motociklu ražotāji “KTM”, “Yamaha”, “Honda” un “Piaggio” paziņojuši, ka tie parakstījuši vienošanos, kas paredz izstrādāt nomaināmas elektrisko motociklu baterijas. Tiks izveidots īpašs konsorcijs, kurš pārraudzis programmas darbu un bateriju izstrādi.

  Oficiālajā paziņojumā ražotāji pauduši viedokli, ka pieejamas un standartizētas baterijas, kuras iespējams viegli nomainīt, veicinātu plašāku elektrisko motociklu lietošanu, ka arī nodrošinātu pilnvērtīgāku un ilgtspējīgāku resursu pielietošanu.

  ReklāmaAdvertisement

  Darbs pie šī projekta varētu sākties maijā un četri sākotnējie uzņēmumi aicina iesaistīties arī citus motociklu ražotājus. Līdzīgu vienošanos 2019. gadā panāca četri Japānas motociklu ražošanas milži “Yamaha”, “Honda”, “Suzuki” un “Kawasaki”. Japāņu ražotāji savā projektā jau bija tikuši gana tālu, kas pagājušā gada rudenī atļāva uzsākt prototipu testēšanu. Šobrīd nav skaidrs vai jaunā vienošanās aizstās Japānas kompāniju noslēgto darījumu, vai arī šī konkrētā vienošanās būs pilnīgi jauns, atsevišķs projekts.

  Virzot šo projektu, tiek cerēts radīt standartizētu bateriju tehnisko specifikāciju, kas būtu izmantojama mopēdos, motorolleros, triciklos, kvadaciklos un arī motociklos. Sadarbībā ar dažādiem regulatoriem, ražotāji cer radīt starptautisku bateriju standartu mototehnikai. Sagaidāms, ka šī sadarbība paātrinās arī katra ražotāja elektrisko motociklu radīšanas programmu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kaspars Baradach
  04.03.2021 09:15

  jamie grib piedzemdēt vienotu baču, kuru varēs iespaust jebkurā no šīs četrotnes drapakiem? es pareizi sapratu?

  REALAIS
  04.03.2021 11:25

  Jā, un papildus tam viegli nomaināmas. Varēs mājās turēt vairākas baterijas varbūt.

  Last edited 3 years ago by REALAIS
  Krotow
  04.03.2021 11:47

  Ļoti adekvāts mērķis. Motocikliem un mopēdiem baterijas novietojums nav tik ļoti atkarīgs no virsbūves formas un baterijas svars ļauj to nomainīt pašam braucējam. Vienots nomaināmas baterijas standarts būtu ideāls risinājums. Tad varētu ātri nomainīt bateriju uz ceļa (Gogoro serviss jau eksistē), vakarā izņemt un lādēt baterijas mājās utt.

  Elektriķis
  04.03.2021 17:44

  Varbūt beidzot būs kāda “standarta” baterija, kuru varēs izmantot visādos verķos: zāles pļāvējos, motorlaivās. Tagad katram ir sava, unikālā.

  Krotow
  04.03.2021 19:50
  Reply to  Elektriķis

  Arī urbjmašīnās, elektriskajos skrūvgriežos u.c. remonta tehnikā. Starp citu ideja par vienotām baterijām dārza/meža tehnikai pie kam būtu diezgan elementāri īstenojama. Praucot uz objektu, baterijas pat neaizņemtu daudz vairāk vietas kā benzīna un eļļas kannas. Un izlietotās, ja ir kur iespraust lādētāju, būtu lādējamas turpat uz vietas.

  Reklāma