Web Analytics
More
  Reklāma

  Valdība atbalsta Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā

  Jaunākie raksti

  Ceturtdien, 25. februārī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas pievienošanos Eiropas Kodolpētījumu centram (CERN) asociētās dalībvalsts statusā no šā gada 1. jūlija. Iegūstot CERN asociētās dalībvalsts statusu, Latvija turpina sadarbību ar CERN kvalitatīvi jaunā pakāpē ar lielāku pienesumu valsts zinātnei un ekonomikai. Asociācijas līgums ar CERN vēl jāratificē Saeimai.

  Latvijas dalība CERN būs būtisks atspēriens Latvijas zinātnei, jo Latvija pievienosies vienam no izcilākajiem zinātnes centriem pasaulē un Latvijas zinātnieki jau kā pilntiesīgi partneri varēs piedalīties CERN pētniecības projektos, savukārt uzņēmēji – CERN rīkotajos iepirkumos piedāvāt savus pakalpojumus inženiertehnisko jautājumu risināšanai.

  Reklāma

  Jau patlaban pieci zinātnieki no Latvijas strādā CERN. Četri no viņiem piedalās eksperimentā, kura mērķis ir, izmantojot Lielo hadronu paātrinātāju, novērot un fiksēt jaunus fizikas fenomenus.

  Latvija mērķtiecīgi strādā, pilnveidojot augstas enerģijas daļiņu fizikas studiju un pētniecības jomu. Lai koordinētu Latvijas zinātnisko institūciju, valdības un uzņēmēju sadarbību ar CERN, ir izveidota starpdisciplinārā nacionālā darba grupa. Gan šīs grupas darbu, gan arī CERN vadības vizīti Latvijā koordinē nacionālais CERN kontaktpunkts.

  CERN jau vairāk nekā 60 gadus ir pasaulē vadošais zinātniskais centrs, kurā notiek globāli nozīmīgi zinātnes atklājumi, piemēram, ir radīts internets, kā arī pierādīta Higsa bozona eksistence.

  AvotsRTU
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma