Reklāma

“Pasažieru vilciena” lietotne papildināta ar abonementa e-biļetes iegādes iespēju

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

No 18. februāra “Pasažieru vilciena” mobilajā lietotnē pasažieriem ir iespēja elektroniski iegādāties arī vilciena abonementa biļetes – gan mēnešbiļetes, gan vienas un vairāku dienu biļetes. “Pasažieru vilciena” izstrādātā funkcionalitāte dos iespēju pasažieriem saglabāt un lietot abonementa e-biļetes savā viedtālrunī, katrā braucienā uzrādot konduktoram kontrolierim biļeti ar mainīgu QR kodu.

Lai iegādātos un lietotu abonementa e-biļeti, pasažiera viedtālrunī ir jābūt lejupielādētai “Pasažieru vilciena” mobilajai lietotnei un tai jābūt atjauninātai līdz pēdējai versijai. Līdzīgi kā iegādājoties vienreizējās biļetes, pasažierim ir jāizvēlas maršruts, kurā abonementa e-biļete tiks izmantota, un izvēlnē jāatzīmē vajadzīgais biļetes veids – dienu biļete vai abonementa biļete (visām mēneša dienām, mēneša darbadienām) vienā vai abos virzienos. Tāpat pircējam jānorāda abonementa e-biļetes lietošanas sākuma datums. Abonementa e-biļetes apmaksa jāveic, izmantojot maksājumu karti, un pēc veiksmīgas apmaksas e-biļete būs pieejama lietotnes sadaļā “Biļetes”. E-abonementu iegādājoties mājas lapā www.pv.lv, uz pasažiera norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite e-abonementa aktivizēšanai mobilajā lietotnē viedtālrunī, kurā biļete tiks lietota un uzrādīta konduktoram kontrolierim.

Lai nodrošinātos pret iespējamo abonementa e-biļešu viltošanu, jaunajā funkcionalitātē ir iestrādāti vairāki pretviltošanas algoritmi, tai skaitā katrā e-abonementa lietošanas reizē lietotne ģenerēs jaunu QR kodu, kas izslēdz iespēju šo kodu nofotografēt, kopēt vai pārsūtīt citam lietotājam.

AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis: “Abonementa e-biļete ir ļoti gaidīts produkts, ceram, ka daudzi mūsu lojālie klienti šo iespēju izmantos. Mūsu piedāvātais abonementa digitalizācijas risinājums ar mainīgu QR kodu pasažieru pārvadājumos ir retums arī citās valstīs, Baltijas valstīs pasažieru pārvadājumos tas nav sastopams, tādēļ patiesi lepojamies, ka tieši mūsu vilcienu pasažieri būs tie, kuri varēs lietot šādu ērtu un inovatīvu pakalpojumu. Lai iegādātos mēnešbiļeti, turpmāk vairs nebūs jādodas uz mūsu biļešu kasi, to varēs izdarīt jebkurā sev ērtā vietā un laikā. Digitāli saņemamo pakalpojumu klāstu noteikti turpināsim attīstīt, ieviešot gan iespēju elektroniski iegādāties biļetes uz tiem vilcienu reisiem, kuros ir noteikts sēdvietu skaits, gan strādājot pie citiem, jauniem risinājumiem biļešu iegādē.”

Abonementa e-biļetes iegāde ir vienkārša un ērta, tās lietotājs netiks personalizēts, un e-abonementa iegādei nav nepieciešams reģistrēties. Iegādājoties e-abonementu, jānorāda vienīgi šīs biļetes lietotāja e-pasta adrese, un ir jāņem vērā, ka abonementa e-biļete būs piesaistīta konkrētai viedierīcei.

Iegādājoties dienu vai abonementa biļeti elektroniski, papildu atlaide šobrīd netiek piešķirta. Elektroniski iegādāto biļešu politika tiek saglabāta līdzšinējā – 5% līdz 10% atlaide vienreizējām e-biļetēm. Savukārt dienu un abonementa biļešu atlaide – līdz pat 46%. Abonementa e-biļeti ar papildu 40% atlaidi var iegādāties daudzbērnu ģimeņu locekļi.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
hermi

Vai var e-biļeti nopirkt arī uz vilcieniem ar reģistrētām sēdvietām?

EgoistsLV

Preses relīzes ir laba lieta (apsveicami, ka pēc kādu pāris gadu solījumiem beidzot ievieš!), bet varbūt sākumā ir jānodrošina, lai viss strādā un tad jāraksta par to ziņa? Lietotni nevar atjaunināt – pēdējais jauninājums 4m atpakaļ, loģiski, ka lietotnē nav šīs jaunās iespējas! Kurš salaida dēlī? PV vai apple vainīgs? P.S Vai kursors var pajautāt mobilly vai šiem ar būs šāda iespēja, jo viņi bija pirmie, kas ieviesa iespēju iegādāties vilcienu biļetes eletroniski.

Name

Kas man nepatīk aplikācijā, ka nopirkt biļetes tur man neizdodas jau no sākta gala. Neļauj samaksāt par biļeti.Ja vēlos iegādāties, tad jāiet uz web versiju.
Apskatoties aplikācijā, neredzu iespēju vēljoprojām piepirkt klāt autobusa biļetes.

Centis Ābele

a ja nav interneta, tad to aplikāciju ar visu biļeti nopirkto var mest ārā? nē paldies, labāk nerisket, labāk papīra biļeti kura darbosies oflainā nopirkt

digitalk

uzrunā “abonementa biļete vienā virzienā” :) tiešām tāda ir par lētāku cenu nekā divvirzienu un pieprasīta?

Braucu ar vilcienu

Kkā neizskatās, ka tas strādātu – sadaļa “Abonementu biļetes” ir, bet atvērt to nevar

rudzu rikas

Melno tēmu ieviest, nē to nevar nekādā gadījumā… (esmu prasījis), kret…. Neesmu spečoks, bet nu ieviest opciju pamainīt krāsas jau nu nevajadzētu būt diži lielam darbam. Defaultais baltais fons mani besī. Uz amolediem melnās tēmas izskatās super. Būtu tā kā jāpiedāvā cilvēkiem izvēle.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: