Reklāma

Klēpjdatoru GeForce RTX 3080 ir par 40% lēnāka nekā galddatoru RTX 3080. Kāpēc?

Jaunākie raksti

Latvijā izveidota jauna IT apmācību organizācija “TDL School”

Augstākās izglītības un IT profesionāļi Latvijā izveidojuši jaunu IT izglītības organizāciju “TDL School”, kuras mērķis būs klātienes un tiešsaistes...

Xiaomi Black Shark 4 spēlēm paredzētā viedtālruņa apskats

Xiaomi marta beigās papildināja viedtālruņu klāstu ar diviem Black Shark 4 sērijas viedtālruņiem – Black Shark 4 un Black...

Microsoft tikai jūlijā no Windows izvāks Adobe Flash

Adobe jau pagājušajā gadā apstiprināja, ka nu tiešām ir pienācis Flash gals – Flash Player vairs netiek uzturēts un...

“SpaceX” atklāj detaļas par plānoto “Starship” pirmo orbitālo lidojumu

Tie, kuri sekoja līdzi pēdējam "SpaceX" raķetes "Starship" prototipa "SN15" testam, bija liecinieki tam, ka pirmo reizi iznākums bija...

ASUS TUF sērijas klēpjdatori saņem GeForce RTX 3060 un Intel 11. paaudzes procesorus

ASUS TUF sērijas klēpjdatori pazīstami ar izturīgiem korpusiem un augstas atsvaidzes ekrāniem. Tiek ziņots, ka ASUS TUF sērijas klēpjdatori...

Vēl Nvidia Pascal laikos (videokaršu modeļi no GTX 1080 Ti līdz GTX 1050) klēpjdatoru videokartes bija noķērušas jaudas ziņā galddatoru videokartes, bet nu 2021. gadā tā vairs nav patiesība. Nepārprotiet, galddatora GTX 1050 vēl arvien ir visai līdzīgas jaudas ar klēpjdatora GTX 1050. Runa ir tieši par jaunajām RTX 30xx videokartēm.

Ja salīdzina klēpjdatora jauno RTX 3080 videokarti ar galddatorā esošu RTX 3080, tad atšķirība ir 50%… 60% par labu galddatoram, kamēr vēl RTX 2080 laikos atšķirība bija ap 10%… 15%.

Kur tad problēma ar jaunajām RTX 30xx videokartēm. Ja salīdzina GeForce RTX 3080 darbību klēpjdatorā un galddatorā, tad ļoti uzkrītoša ir patērētā jauda, kā arī dzesēšana. Jau RTX 2080 laikos maksimālā jauda, kas pienācās videokartei, bija tikai 150 W. Ja nemainās dzesēšana un barošana, tad arī nav nekādas iespējas palielināt maksimālo pieejamo jaudu jaunajām RTX 3080 videokartēm. Galddatoros RTX 3080 enerģijas tēriņi ir ap līdz 360… 380 W, bet pīķos varot sasniegt līdz 420 W.

Diemžēl šo jau redzam klēpjdatoru apskatos – jaunās GeForce RTX 3070 videokartes nespēj diži iepriecināt ar sintētiskās veiktspējas testu un spēlēs iebūvēto testu rezultātiem. Pie klēpjdatora ar GeForce RTX 3080 videokarti neesam vēl tikuši, bet droši vien situācija nebūs jūtami uzlabojusies.

Zemāk skatāms salīdzinājums:

Attēls: notebookcheck

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Toms

Huļi geimot uz klēpjdatora

0843

plāno korpusu ieroežojums? vieni nejēgas gribēja stilu, otri – to piegādāja.
profit.

atstājiet plānos korpusus tiem, kam vajag pārlūku-rakstāmmašīnu.

digitalk

drīzāk tas brīdis, kad patēriņš pārsniedzis robežu pieņemamam kompaktam dzesēšanas risinājumam. tur vairs nav runa par plāno korpusu, tur nesanāks kaut kas ikdienā pārnēsājams.

0843

cik saprotu, tad pārnēsājams geiminga kompis ir vajadzīgs gadījumos, kad komandas spēlē stikla būros publikai par prieku? nu, ir taču mazie ceļošanas koferīši uz riteņiem, ja kiberatlētam beigta mugura vai organisms izvārdzināts treniņos un liela/bieza/smaga laptopa nešana pie rokas vai mugursomā nav variants.

citādi jau mājās/treniņbāzē var būt gana liela kaste ar normālu barošanu un dzesēšanu.

ThinkGreen

Ar šādu videokarti geimeri var realizēt nelielu dzīvokļu apkures risinājumu. Ar to patērēto enerģiju 400W man šķiet videokartes ir iebraukušas dziļā grāvī – tie jau sanāk papildus 40€/mēnesī (480€/gadā) tiem atkarīgajiem, kas dzīvo pie PC 24×7 :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: