Reklāma

Iepazīstamies ar “ESET Smart Security Premium” drošības risinājumu

Raksts tapis sadarbībā ar ESET.

Jaunākie raksti

Tesla prezentē pētījumu par baterijām, kas teorētiski varētu izturēt 100 gadus

Bateriju ilgmūžība elektroauto kontekstā joprojām ir relatīvi diskutabls jautājums, taču Tesla pētnieku grupa, sadarbībā ar Dalhauzī Universitāti, iepazīstinājuši ar...

Atzīmējot “R” divīzijas 20 gadu jubileju, tapis jaudīgākais Golf sērijveida modelis vēsturē

Vācu autoražotāja Volkswagen sporta divīzija "R" svin 20 gadu jubileju, tāpēc Volkswagen vadība nolēmusi to atzīmēt, radot visu laiku...

Mazda laidusi klajā jaunu Mazda CX-60 krosoveru – lielāko un jaudīgāko savā saimē

Japānas ražotājs Mazda paplašinājis modeļu klāstu ar savu lielāko SUV – jauno CX-60. Tas ir lielformāta ģimenes krosovers ar...

BMW M3 un M4 saņem īpašās M divīzijas 50 gadu jubilejas versijas

Vācu autoražotāja BMW "M" sporta divīzija šogad svin apaļo 50 gadu jubileju, tāpēc ražotājs diviem saviem populārākajiem sporta modeļiem...

Tims Kuks kārtējo reizi iekļauts medija “Times” 100 pasaules ietekmīgāko personu topā

Medijs "Times" publiskojis ikgadējo pasaules 100 ietekmīgāko cilvēku topu, kurā gozējas gan tehnoloģiju jomas pārstāvji, gan mākslinieki, līderi, pionieri...

Nu jau būs gads riņķī kopš strādājam un mācāmies no mājām, un beidzot būsim iekārtojuši savu darba/mācību vietu un sagādājuši visas nepieciešamās ierīces un programmatūru. Tomēr, vai esam padomājuši par mūsu datu drošību? Ja izmantojam darba datoru, tad par to lielā mērā rūpējas uzņēmuma IT speciālisti, taču par privāto datoru drošību mums pašiem ir jāuzņemas atbildība.

Arvien pieaugošie kiberdrošības riski skar visas tīmeklim pieslēgtās ierīces un pat ja mūs nebaida, ka datorā saglabātā informācija var noplūst pie ļaundariem, ko darīsim, ja tas aizšifrēs mūsu datus un pieprasīs izpirkuma maksu? Ierīces būs nelietojamas un mums būs garantētas izmaksas, lai datorus atkal sagatavotu darbam.

Tāpēc šoreiz iepazīsimies ar labi pazīstamā drošības risinājumu izstrādātāja ESET risinājumu Smart Security Premium, kas piedāvā visplašāko aizsardzību tieši mājas lietotājiem. Vairākus mēnešus šo programmatūru izmantoju uz sava primārā datora un vēlos padalīties ar saviem novērojumiem par šī risinājuma darbību.

Kas ir ESET?

ESET ir slovāku kiberdrošības risinājumu izstrādātājs, kas šajā jomā darbojas jau no 1992. gada un šobrīd rūpējas par to, lai vairāk nekā 110 miljoniem lietotāju no 202 valstīm būtu droša ikdiena. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 1000 darbinieki un ESET ir atvēris 13 pārstāvniecības ne tikai Eiropā, bet arī ASV un Āzijā. ESET produktus augstu novērtējuši tādi neatkarīgi drošības risinājumu testētāji kā Virus Bulletin, AV-TEST un AV-Comparatives. ESET NOD32 antivīruss bija pirmais, kas pārsniedza simts AV-TEST VB100 apbalvojumu skaitu un tas nozīmē, ka ražotājs gadu no gada spēj šim risinājumam uzturēt tikai pieaugošu kvalitāti. Un drošības risinājumu jomā tas ir svarīgs aspekts, jo diez vai gribēsim katru gadu mainīt mūsu ierīču un datu aizsardzības rīkus.

Kas ir ESET Smart Security Premium?

ESET piedāvā vairākus drošības risinājumus gan mājas, gan biznesa lietotājiem un lieti noderēs kvalitatīvi iztulkotā uzņēmuma mājaslapa. Tajā ir labi aprakstīti produkti un to iespējas. Šajā rakstā iepazīsimies ar mājas lietotājiem vispamatīgāko drošības risinājumu – ESET Smart Security Premium, kas iekļauj antivīrusa funkcionalitāti un pasargā no internetā izplatītiem drošības riskiem. Kas svarīgi, šis risinājums pēc uzstādīšanas darbojas bez papildus lietotāja iesaistes un lieki nenoslogo datoru. Iegādājoties ESET Smart Security Premium licenci, varēsim nodrošināt drošību arī mūsu Android, Linux un macOS ierīcēs.

ESET piedāvā arī 30 dienu izmēģinājuma versiju, lai mēs paši varētu pārliecināties par to vai produkts atbilst mūsu vajadzībām. Tāpat varam datoru atbrīvot no ļaunatūras ar vienreizēju bezmaksas tiešsaistes skeneri.

Cik maksā ESET Smart Security Premium?

ESET Smart Security Premium nodrošina visaptverošu aizsardzību dažādām platformām. Nopērkot vienu licenci, mēs varam izmantot drošības risinājumus arī Android, Linux un macOS vidēs.

Šo drošības risinājumu varam iegādāties uz dažādiem laika posmiem. Mēneša licences maksa ir 5.97 eiro par vienu datoru, bet izdevīgāk ir iegādāties viena, divu vai trīs gadu licences. Piemēram, vienam datoram viena gada licence maksā 54.98 eiro, bet, ja iegādāsimies licenci uzreiz trīs gadiem, tad gada maksa būs tikai 36.65 eiro (kopā 109.96 eiro par trīs gadiem).

Apmaksu ESET mājaslapā var veikt uzreiz ar VISA, MASTERCARD, MAESTRO maksājumu kartēm, izmantojot internetbanku vai pieteikt priekšapmaksas rēķinu. Testa nolūkos veicu pirkumu uz vienu mēnesi un turpmāk licence pati atjaunosies automātiski.

ESET Smart Security Premium izmēģinājums

Kā redzam ekrānšāviņā zemāk, programma ir pilnībā latviskota un tas ļaus ērtāk to pārvaldīt. Kad tā ir korekti uzstādīta un atjaunināta, redzēsim paziņojumu, ka viss kārtībā un esam aizsargāti. Programmas atjaunināšana notiek automātiski, taču, ja šķiet, ka vajag to izdarīt manuāli, tam ir sadaļa “Atjaunināt”.

Pēc noklusējuma ESET Smart Security Premium rīks veiks datora drošības nodrošināšanu, taču “Iekārtas pārbaude” sadaļā mēs paši varam veikt ātro vai pielāgoto iekārtas pārbaudi, jeb ļaunatūras meklēšanu. Tāpat šajā logā varam uzvilkt virsū atsevišķus failus vai arhīvus, lai pārbaudītu tos. Tā kā pilna datora pārbaude var aizņemt daudz laika, varam iestatīt, lai ierīce tiek automātiski izslēgta, kad process būs pabeigts. Pēc skenēšanas procesa pabeigšanas varēsim iepazīties ar pārbaudes rezultātiem un diezgan detalizēti noskaidrot informāciju par katru apdraudējumu.

Funkcija “Savienotā māja” ļauj noskenēt mājas tīklā esošās ierīces un pārbaudīt vai tām nav aktīvas drošības problēmas, piemēram, nedrošas paroles vai atvērti porti. Plus, šī funkcija ļauj ļoti vienkārši saprotamā veidā redzēt, cik daudz dažādas ierīces ir pieslēgtas mūsu mājas tīklam. Varbūt daļa no tām nemaz nav mūsu ierīces?

Vēl viena noderīga funkcija ir šifrēta faila vai USB zibatmiņas izveidošanas rīks (“Secure Data”). Ar šo funkciju varam izveidot ar paroli aizsargātu šifrētu failu (tas pēc datora restarta darbojas kā disks) vai izveidot drošu šifrētu mapi noņemamā datu nesējā, piemēram, USB zibatmiņās vai ārējos cietos diskos. Pavisam noteikti atceries šo paroli, jo bez tās pie datiem vairs neviens nespēs piekļūt.

Ļoti svarīgi ir katrā tīmekļa vietnē izmantot unikālu un drošu paroli, taču retais cilvēks spēj atcerēties vairākas dažādas drošas paroles. Tāpēc talkā nāk speciālas programmas – paroļu pārvaldnieki. Tāda funkcionalitāte ir iebūvēta arī ESET Smart Security Premium risinājumā un ļauj droši mūsu pārlūkos saglabāt paroles. “Password Manager” darbojas Windows, macOS, Android un iOS ierīcēs un atbalsta dažādus tīmekļa pārlūkus. Šis rīks var saglabāt ne tikai tīmekļa vietņu paroles, bet arī maksājumu karšu datus un ģenerēt drošas paroles visām mūsu vajadzībām.

Ja šo drošības risinājumu uzstādīsim portatīvajā datorā, iesaku apskatīt ESET Anti-Theft funkciju, kas ierīces nozaudēšanas vai zādzības gadījumā ļaus noskaidrot tās atrašanās vietu, kā arī uzņemt kameras attēlus un ekrānšāviņus.

ESET piedāvā arī risinājumu bērnu drošības uzlabošanai Android mobilajās ierīcēs. Lai ierīci padarītu drošāku bērniem, nepieciešams tajā uzstādīt ESET Parental Control for Android programmu un izveidot bērna profilu.

To var izdarīt no myESET tīmekļa vietnes, kas apvieno vairākus noderīgus ESET produktus: ESET Parental Control, ESET Anti-Theft, Password Manager un ESET License Manager, kas ļauj vienuviet tīmeklī uzglabāt ESET produktu licences.

ESET Smart Security Premium piedāvā plašas iespējas, kuras var detalizēti pielāgot “Uzstādīšana” sadaļā. Te varam piekoriģēt programmas darbību, ja šķiet, ka tā pārāk agresīvi uzvedas, kā arī piekļūt visām plašajām risinājuma iespējām. Noderīgi, ka varam iestatījumus eksportēt un ērti iestatīt citās ierīcēs – šādi varam aiztaupīt krietnu devu laika, ja esam šo programmu pamatīgi pielāgojuši.

Kā jau minēju iepriekš, ESET Smart Security Premium spēj darīt savu darbu bez lietotāja iesaistes, tomēr var rasties situācijas, kad ir nepieciešama palīdzība un atbalsts. Turpat programmā ir uzskatāma atbalsta sadaļa, kur varam piekļūt risinājuma dokumentācijai vai iesniegt atbalsta pieprasījumu. Kas svarīgi, varam šo pieteikumu aizpildīt latviski.

Cik labi darbojas ESET Smart Security Premium?

Šo jautājumu var izskatīt no divām pusēm. Pirmkārt, eksistē neatkarīgi drošības risinājumu testētāji un ar viņu spriedumu par ESET produktiem var padziļināti iepazīties viņu mājaslapās: Virus BulletinAV-TEST un AV-Comparatives.

Es no savas puses varu piezīmēt tikai to, ka vairāku mēnešu laikā nejutu neko traucējošu – dators netika jūtami noslogots, programmu un spēļu palaišana netika traucēta, bet pāris reizes saņēmu paziņojumus, ka palaižamie faili izskatās aizdomīgi un labāk tos izdzēst. Tiesa, es bez vajadzības bieži nemēdzu palaist visādus aizdomīgus failus, tāpēc var teikt, ka manā datorā ESET Smart Security Premium aizvadīja diezgan mierīgu dzīvi. Jo zemāk novērtē savas tehnoloģiju zināšanas, jo noderīgāks būs šāds drošības risinājums un tas pasargās no dažādām kļūdām.

Kopumā jāsaka, ka ESET Smart Security Premium ir pamatīgs funkciju kombains, kas piedāvā ļoti daudz noderīgas funkcijas, tomēr reizē nešķiet smagnējs un apgrūtinošs, ja izvēlēsimies izmantot tikai tā pamata funkcionalitāti. Bet kā jau minēju šī raksta pašā sākumā, šajā laikā, kad strādājam un mācāmies no mājām, nevaram atļauties mūsu mājas datorus savas kļūdas dēļ padarīt nelietojamus. Tāpēc aicinu padomāt par to aprīkošanu ar kādu kvalitatīvu drošības risinājumu.

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
19 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
trel
09.02.2021 14:24

Ir kāds, kurš vēl 2021. gadā lieto šādus pakalpojumus un par tiem arī maksā?
Patīk tas punkts par veiktspējas nodrošināšanu :D

digitalk
09.02.2021 17:15

“nav runa tikai par banālu antivīrusu, bet arī citām noderīgām funkcijām”

aizej ciemos — nevari ievadīt nevienu paroli
nošifrē svarīgos datus — darbā nevari iesniegt atskaiti, jo tur nav tava eseta

1253
09.02.2021 17:33

nezinu, lenovam atrašana un šifrēšana kautkā darbojas bez papildus esetiem…

1253
09.02.2021 20:15

aha, tiešām vantage. tam pašam, kas ļauj iekonfigurēt baterijas min/max uzlādi – ērti, ja 80% laika atrodas pie vada.

Usinss
10.02.2021 08:45
Reply to  trel

Man patīk sie naivie cilvēki, kuri uzskata, ka bez AV windows var iztikt. cik mainerus neesmu dzēsis ārā tādiem cilvēkiem.Cik reies “mistiski” pazūd nauda. Debīlas reklāmas pārlūkos metas un Win10 notifikācijās…. tas, ka lietotājs parastais ir tups un viņam po, tas nenozīmē, ka dators nav inficēts un nečakarē dzīvi citiem. Diez kapēc vēl joprojām surogātpasts ir problēma, ja nevienam nav inficēto datoru. Spameri beidzot atklājuši mākoņošanas pakalpojumus? Īrē AWS mākoni vai cloudflare vai linode un sapmo uz nebēdu… Ieej darkweb un tad pasaki, ka vīrusu nav…

Skābene
11.02.2021 12:17
Reply to  Usinss

Kā lietotājs parastais nu jau gadus 5 nevienā savā privātajā ierīcē nelietoju antivīrusus. Iztieku ar iebūvētajām fīčām. Tehnika strādā daudz ātrāk kā ar Antivīrsu darba tehnikā. Spams joprojām aktuāls darba tehnikā, un antivīrusss tur nekāds glābiņš nav.
No pieredzes vēl vecajos laikos, kad klīda visādi černobiļas vīrusi un policijas izspiedēja vīrusi, un citi globālie biedi, antivīruss neglāba! Tā arī pieņēmu sev saistošu lēmumu, ka es iztikšu bez antivīrusiem un nu jau 5 gadus viss ir kārtībā.

Kekss
09.02.2021 16:34

produktos, kurus tu neapmaksā, pats esi produkts, kuru tirgo” Viedi vārdi!

Fufcix
10.02.2021 07:50
Reply to  Kekss

Labais :-)

Janis
10.02.2021 09:37

Lietoju šo produktu gandrīz 3 gadus un esmu ļoti apmierināts. Pārgāju no sophos mājas risinājuma, kura vienīgais plus bija datoru vadība no mākoņa

Skābene
11.02.2021 13:25
Reply to  Janis

Sophos gadījumā nebija tas antivīruss, kas pirms gadiem 10 sevi un citus antivīrusus pasludināja par vīrusiem un nokilloja visus atjaunināšanas procesus, ieskaitot pats savus atjauninājumus?

Rino
10.02.2021 21:32

Tas bija n-tos gadus atpakaļ, bet atceros kā šodien, kā uz to brīdi jau pasen izlaistā Černobiļa nokoda pilnībā up-to-date NODu kā špicku. tas notika laikos, kad apkārt nemētājās cietie diski un pilno cietni nevarēju tā vienkārši noformatēt. Ilgi cīnījos, kamēr atradu 2 antivīrusu kombināciju, kas no visurienes to mēslu dabūja ārā.
P.S. Tagad jau vairākus gadus lietoju Bitdefender. Tas strādā teicami!

ek@mailinator.com
11.02.2021 14:42

Interesanti, ka pieminētā Virus buletin lapa par ESET neko nesaka…

ek@mailinator.com
11.02.2021 15:01

ESET esot ‘inactiv’, lai ko tas arī nozīmētu https://www.virusbulletin.com/testing/vendors/view_vendor_details/eset.

no name
12.02.2021 18:25

It kā jau vēl uz windows var uzlikt limited user akountu kurā droši sēdēt bet to laikam visi aizmirsuši

Reklāma